پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

زیدان: پاری‌سن‌ژرمن؟ هرگز نگویید هرگز!

زیدان: پاری‌سن‌ژرمن؟ هرگز نگویید هرگز!
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ به مناسب 50 سالگی زین‌الدین زیدان نشریه اکیپ فرانسه گفت‌و‌گویی مفصل با اسطوره فوتبال فرانسه انجام داد و در آن پیرامون مسائل مختلف از جمله شایعه مربیگری‌اش در تیم پاری‌سن‌ژرمن سؤالاتی پرسید. در حالی که ناصر الخلیفی رئیس باشگاه پاری‌سن‌ژرمن اخیراً تأکید کرد که زیدان گزینه جانشینی مائوریسیو پوچتنیو نیست، اسطوره فوتبال فرانسه حاضر به رد احتمال مربیگری‌اش در پارک دو پرنس نشد.

زیدان که پیش از این به تمایل خود برای هدایت تیم ملی فرانسه اذعان کرده است، درباره اینکه آیا احتمال مربیگری‌اش در پاری‌سن‌ژرمن وجود دارد یا نه، گفت: پاری‌سن‌ژرمن؟ هرگز نگویید هرگز، به خصوص اگر مربی باشید و امروزه روز کار می‌کنید. من زمان بازیگری‌ام می‌توانستم تقریباً تمام تیم‌ها را انتخاب کنم، اما به‌عنوان سرمربی دیگر 50 تا تیم وجود ندارند که بتوانید در آنها کار کنید. دو سه گزینه وجود دارد. من هم اگر به یک تیم باشگاهی برگردم، برای قهرمانی است. من این را با نهایت تواضع می‌گویم. به همین دلیل نمی‌توانم به هر تیمی برود. منچستریونایتد؟ انگلیسی می‌دانم، اما کاملاً مسلط نیستم. البته می‌دانم مربیانی هستند که بدون آنکه زبان بدانند به تیم‌های مختلف می‌روند، اما شیوه کاری من متفاوت است. برای قهرمان شدن با یک تیم عوامل مختلفی دخیل است، چون این یک مفهوم جهانی است و من ملزومات کسب موفقیت در این کار را می‌دانم.

زیزو درباره آینده‌اش هم تأکید کرد: من هنوز می‌‌خواهم مربیگری کنم. بعد از آنهم چرا در پروژه‌ای کار نکنم که خودم نتوانم آن را رهبری کنم.

کاپیتان سابق تیم ملی فرانسه درباره انگیزه‌اش برای هدایت این تیم هم اظهار داشت: البته که دوست دارم سرمربی تیم ملی شوم و امیدوارم که یک روز چنین اتفاقی رخ دهد. چه زمانی؟ نمی‌دانم چون این به من بستگی ندارد، اما می‌خواهم زمانی بازنشسته شوم که در تیم ملی هم مربیگری کرده باشم. این زیباترین کار ممکن و برای من همه چیز است.

زیدان درباره سه قهرمانی متوالی‌اش با رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا و بهترین فینال در میان این سه فینال هم گفت: قهرمانی در لیگ قهرمانان هرگز شانسی رخ نمی‌دهد بلکه این اتفاق حاصل کار و تلاش است به خصوص اگر سه بار متوالی باشد. من دیوانه‌وار کار می‌کنم. هم بازیکنانم به من اعتماد داشتند و هم من به آنها. زمانی که قهرمان شدیم هم غافلگیر نشدم، چون هر کاری می‌توانستیم انجام داده بودیم. در میان آن سه فینال هم آن فینالی که مقابل یوونتوس داشتیم (پیروزی 4 بر یک سال 2017) بهترین و کامل‌ترین بازی‌مان بود. ضمن اینکه آن بازی مقابل یوونتوس بود که در دوران بازیگری‌ام در آن هرگز نتوانستم قهرمان لیگ قهرمانان شوم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.