شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹

موافقت شفاهی نوری با دریافت ریالی از آبی ها

الکس پیشنهاد 15 میلیاردی استقلال را می پذیرد؟

الکس پیشنهاد 15 میلیاردی استقلال را می پذیرد؟

باشگاه استقلال توانسته موافقت ضمنی الکساندر نوری را برای دریافت دستمزد ریالی جلب کند واین مربی هم چراغ سبز نشان داده تا با همین روش با آبی ها قرارداد منعقد کند.

حمیدرضا عرب/باشگاه استقلال هم زمان که پروژه بازگرداندن استراماچونی را پیگیری می‌کرد، مذاکراتی هم با الکساندر نوری داشت تا اگر احیانا نتوانست مربی ایتالیایی را به ایران باز گرداند_که تا کنون این اتفاق رخ نداده_ با نوری به توافق برسد.

 در همین راستا مذاکره کننده‌ها در باشگاه استقلال در چند نوبت با نوری گفت گوهایی انجام داده اند که در مراحل نخست، این مربی ایرانی-آلمانی به باشگاه استقلال دستمزدی دلاری را پیشنهاد کرد که با توجه به مشکلات اقتصادی که در باشگاه‌های ایرانی واز طرفی موانعی که برای انتقال پول وجود دارد، باشگاه استقلال این پیشنهاد را نپذیرفت. پیشنهاد نوری برای کار در استقلال یک میلیون و 200 میلیون یورو بود که مورد پذیرش باشگاه استقلال قرار نگرفت. لازم به یادآوری است که نوری پیش تر درمذاکراتی که با تیم ملی ایران داشت، رقم یک میلیون یورو را پیشنهاد داده بود که این پیشنهاد با مخالفت فدراسیون فوتبال مواجه شد و درکمال تعجب فدراسیون فوتبال با ارقام بیشتری با ویلموتس به توافق رسید که ضرر هنگفتی را هم به فوتبال ایران وارد آورد.

با وجود رد درخواست نوری از سوی باشگاه استقلال اما مذاکرات پراکنده در روزهای اخیر نیز ادامه پیدا کرده و مربی جوان ایرانی-آلمانی که درجریان مشکلات باشگاه‌های ایرانی قرار گرفته در آخرین مذاکرات خود نسبت به دریافت دستمزد ریالی نرمش نشان داده است. باشگاه استقلال هم رقمی را به نوری پیشنهاد داده و قرار است این مربی بعد از جمع بندی نهایی نظر خود را درباره پیشنهاد جدید باشگاه استقلال اعلام کند. باشگاه استقلال در آخرین مذاکرات خود به نوری رقمی در حدود 15 میلیاردتومان پیشنهاد کرده است اما تردیدی نیست اگر این مربی راضی به حضور دراستقلال شود و از خیر دریافت دستمزد دلاری یا یوروی بگذرد، خواستار دستمزد بیشتری از مسئولان باشگاه استقلال خواهد بود.

 نوری قرار است بعد از بازی با الشرطه بازهم مذاکراتی با باشگاه استقلال داشته باشد که اگر این مذاکرات منجر به توافق شود هیچ بعید نیست که این مربی به قطر برود وبازی‌های استقلال را از نزدیک تماشا کند. در واقع توافق ضمنی و ایضا نتیجه استقلال مقابل الشرطه در سفر نوری به قطر بسیار تعیین کننده خواهد بود. قرار است احمد سعادتمند نیز در روزهای آتی راهی قطر شود که اگر نوری هم طبق برنامه‌ ریزی به قطر برود قطعا مدیرعامل باشگاه استقلال با گزینه جدی مربیگری استقلال نشستی هم خواهد داشت. البته مسئولان برگزاری لیگ قهرمانان آسیا سخت گیری‌های بسیاری در برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا دارند وحتی اجازه نمی‌دهند مهمان‌های زیادی در جریان بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه ها حضور یابند وشاید حضور نوری در قطر منجر به تماشای بازی‌های استقلال از ورزشگاه محل برگزاری نشود اما می‌شود پیش بینی کرد که مراجعه این مربی به قطر موجب برگزاری نشست میان او ومدیرعامل استقلال و احتمالا توافق نهایی خواهد شد.

باشگاه استقلال وقت آن چنانی برای تعیین تکلیف سکان دار خود ندارد وچنانچه جذب الکساندر نوری در استقلال منتفی شود، مدیران باشگاه وقت آن چنانی برای انتخاب سرمربی جدید نخواهند داشت وباید هرچه زودتر از میان گزینه‌های داخل خود یکی را انتخاب کنند. باید توجه داشت که اگر سعادتمند همچنان برمسند کار باشد که بازگشت فرهاد مجیدی اتفاق نخواهد افتاد و او سراغ دیگر مربیان داخلی خواهد رفت اما اگر تصمیم گیران در وزارت ورزش و جوانان عذر سعادتمند را بخواهند و این مدیر از کار برکنار شود، احتمال دارد با منتفی شدن حضور نوری، حتی فرهاد مجیدی نیز برای بازگشت به استقلال در صف گزینه‌ها قرار بگیرند.

 در حال حاضر سعادتمند امور مربوط به انتخاب سرمربی جدید استقلال که مهم ترین انتخاب یک مدیر محسوب می‌شود را در دست دارد وبه شدت خواهان جذب یک مربی پرآوازه تر است و علاقه‌ای به کار با مربیان داخلی به خصوص مجیدی ندارد اما جدایی او را هم می‌شود محتمل دانست وهیچ بعید نیست که بعد از لیگ قهرمانان آسیا او از استقلال کنار گذاشته شده و مسیر انتخاب سرمربی جدید نیز با تغییرات عمده‌ای مواجه گردد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.