سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱

نصرتی: زمان و پول نداریم و باید به اسکوچیچ فرصت بدهیم

نصرتی: زمان و پول نداریم و باید به اسکوچیچ فرصت بدهیم
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی، محمد نصرتی درباره آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال کشورمان پیش از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به فارس گفت:

تیم ملی نتوانست اردوهای آماده سازی خوبی داشته باشد و از روزهای فیفا دی به خوبی استفاده کند. به همین دلیل وضعیت مناسبی ندارد. در شرایط بد آب و هوایی اردوی خود را در قطر برگزار کردیم که که گرما و رطوبت دوحه شرایط خوبی برای ما ایجاد نکرد.
او درمورد دلیل اعتراض بازیکنان و اعضای کادرفنی تیم ملی نسبت به این شرایط گفت:

متاسفانه ما در سطح بین الملل ارتباطات خوب و سازنده ای نداریم. مشکلات سیاسی و تحریم های ظالمانه جای خودش اما با برقراری ارتباطات مناسب می‌توان برخی از این ضعف‌ها را جبران کرد. در شرایط فعلی می‌دانم برای فیفادی شهریور هم امکانات و بازی های دوستانه برای تیم ملی تامین شود.

مدافع پیشین تیم ملی کشورمان درخصوص انتقادات مطرح شده از دراگان اسکوچیچ پس از باخت به الجزایر توضیح داد:

هرچند در این بازی عملکرد خوبی نداشتیم اما با یک بازی نمی‌توان تیم را قضاوت کرد. البته مقابل الجزایر برخی نفرات خوب خود مثل کنعانی زادگان، خلیل زاده، قدوس و امیری را هم در اختیار نداشتیم. این مسائل هم برای شکست تیم ملی مزید بر علت شد. ضمن اینکه بازیکنان پس از روزهای سختی که در لیگ برتر و لیگ های اروپایی پشت سر گذاشتند و شرایط بدی که در اردوی قطر داشتند، مقابل الجزایر خسته و بی انگیزه بودند. به همین دلیل بازی خوبی انجام ندادیم و نتیجه هم نگرفتیم.
نصرتی درمورد اینکه آیا با این وضعیت تغییر سرمربی در شرایط فعلی کمکی به تیم ملی می‌کند، گفت:

تغییر سرمربی هیچ کمکی به تیم ما نمی‌کند. اسکوچیچ و دستیارانش مثل وحید هاشمیان شناخت خوبی از بازیکنان لیگ و لژیونرها دارند و در بطن کار بوده‌اند. زمانی هم برای انجام تغییرات نداریم. اگر قرار باشد مربی جدیدی بیاید، قطعا برای نتیجه نگرفتن در جام جهانی از همین الان هزار بهانه دارد. مثلا با خودش می‌گوید این تیم را تمرین نداده و بازی های دوستانه زیادی نکردیم.
او ادامه داد:

باید در جام جهانی به همین کادر که قیمت به نسبت مناسبی هم دارند زمان بدهیم. اگر الان بخواهیم مربی بزرگ خارجی بیاوریم، در این وضعیت بد اقتصادی که فدراسیون حتی نمی‌تواند امورات خود را بگذراند باید کلی پول بدهیم.
بازیکن اسبق تیم ملی درمورد اینکه آیا با این وضعیت می‌توان امیدی به کسب نتایج آبرومندانه در جام جهانی داشت، پاسخ داد:

همیشه تیم ملی ما در محدودیت ها اتفاقات بزرگی را رقم زده است. شاید این پیش بینی من اشتباه باشد اما فوتبال غیرقابل پیش بینی است و احساس می‌کنم تیم ملی بدون انجام دادن یک کار اصولی داشتن برنامه آماده سازی خوب و بازی های دوستانه مناسب، می‌تواند نتایج خوبی در جام جهانی بگیرد. البته این کار غلط و نادرست است که بخواهیم بدون اردوی آماده سازی خوب و شبیه سازی کردن سبک، سیاق و فلسفه بازی انگلیس، ولز و آمریکا در دیدارهای تدارکاتی به جام جهانی برویم. به قول معروف شاید باز هم بتوانیم با غیرت بازیکنان مان در جام جهانی قطر هم نتایج مناسبی بگیریم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.