سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

آقای گل و آقای پاس گل، هر دو از ایران

کاوه و قلی در صدر

کاوه و قلی در صدر

کاوه رضایی با پنج گل بهترین گلزن لیگ بلژیک است و علی قلی‌زاده نیز در ادامه موفقیت‌های خود عنوان برترین پاسور را در اختیار دارد.

آقای گل و آقای پاس گل، هر دو از ایران

در بازی آغازین هفته ششم ژوپیر لیگ بلژیک، تیم شارلروا که مثل مسابقات گذشته‌اش علی قلی‌زاده و کاوه رضایی را همزمان در ترکیب و خط هجومی داشت، در استاد دو پایس میزبان تیم رده دومی بیرشوت بود. علی قلی‌زاده که بهترین پاسور این فصل ژوپیر لیگ بلژیک است، در دقیقه ۲۹ نفوذ تند و تیزی از جناح چپ زمین انجام داد و قصد داشت با یک پاس رو به جلوی سریع تیمش ایجاد موقعیت کند که مدافعان بیرشوت توپ را به شکل ناقصی دفع کردند تا ریوتا موریوکا صاحب توپ شود و با پاس در عمق زیبا کاوه رضایی را در مقابل دروازه قرار بدهد و این ستاره ایرانی با شوت سرضرب پای چپ گل اول شارلروا را به ثمر رساند.

در دقیقه ۵۵ نیکولسون با پاس در عرض از جناح راست زمین علی قلی‌زاده که با سرعت به محوطه جریمه بیرشوت رسیده بود را صاحب فرصت کرد تا او با یک ضربه به توپ و در ادامه شوت روی پای راست استثنایی به زیر طاق دروازه گل دوم شارلروا را بزند. در دقیقه ۸۶ علی قلی‌زاده با پاس چیپ از پشت محوطه جریمه به پشت مدافعان بیرشوت، ممدو فال را در موقعیت تک به تک قرار داد، اما خطای بازیکن حریف روی او موجب شد تا شارلروا صاحب یک ضربه پنالتی شود. کاوه رضایی دومین گل خود در بازی مقابل بیرشوت را در دقیقه ۸۷ از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

موساشی سوزوکی، ملی پوش ژاپنی بیرشوت در دقیقه اول وقت‌های اضافه دروازه شارلروا را باز کرد اما در نهایت یاران قلی‌زاده و رضایی موفق شدند برای ششمین بازی پیاپی در این فصل به پیروزی برسند و با برتری سه بر یک در این بازی ۱۸ امتیازی شده و صدرنشین ژوپیر لیگ بلژیک بمانند. علی قلی‌زاده که حضور ۸۸ دقیقه‌ای در ترکیب شارلروا داشت، توانست چهارمین پاس گل فصل خود را مقابل بیرشوت بدهد تا به صدر جدول پاسورهای لیگ بلژیک صعود کند. کاوه رضایی نیز در ادامه روند فوق‌العاده خود با حضور ۹۰ دقیقه‌ای و دبل مقابل بیرشوت، در این فصل پنج گله شد تا در صدر جدول گلزنان ژوپیر لیگ بلژیک قرار بگیرد. کاوه رضایی که در سه فصل اخیر همیشه در زمره بهترین گلزن‌های لیگ بلژیک قرار گرفته، این فصل امیدوار است کفش طلا را به دست بیاورد و در نهایت به تیمی مطرح در لیگی معتبر منتقل شود.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.