چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

رضا صالحی امیری: از سرمربی گری حمید استیلی در تیم ملی امید خبر ندارم

رضا صالحی امیری: از سرمربی گری حمید استیلی در تیم ملی امید خبر ندارم

رییس کمیته ملی المپیک از آغاز پرداخت بودجه ویژه پنج میلیارد تومانی خارج از سقف اعتبارات بودجه امسال به فدراسیون‌ های المپیکی خبر داد.

به گزارش ایران ورزشی، صالحی امیری گفت:

بودجه سال آینده این نهاد ورزشی به فدراسیون‌های ورزشی بر اساس نظام شاخص گذاری پرداخت خواهد شد.

به گزارش سیدرضا صالحی امیری این خبر را امروز (سه‌شنبه) در نشست مجازی با خبرنگاران اعلام کرد و گفت:‌

تا نیمه آذرماه بودجه ۱۰۰ درصدی فدراسیون‌های تخصص می‌یابد که تا حال ۷۵ درصد پرداخت شده است.

صالحی‌امیری اضافه کرد:

مرحله آخر وایزی در نیمه اول آذرماه به معنای بستن بودجه نیست ما پنج میلیارد تومان بودجه ویژه المپیک در اختیار سرپرست کاروان قرار دادیم که بر اساس شاخص‌ها پرداخت می‌شود و تا الان چند رشته این بودجه دریافت کرده‌اند. کشتی،۴۵۰ میلیون و بسکتبال حدود ۵۰۰ میلیون دریافت کرده است و مابقی هم دریافت می‌کنند. پس علاوه بر بودجه ۳۰میلیارد تومانی که به فدراسیون ها تخصیص دادیم، پنج میلیارد خارج از سقف مصوب در نظر گرفتیم که پرداختش آغاز شد.

او گفت:

نیازمند پرداخت بر اساس منطق و اولویت‌ها بودیم و توانستیم چند ماه کار کارشناسی در این زمینه انجام دهیم. شاخص‌های بودجه استخراج شد  که پرداخت بودجه سال آینده بر این اساس خواهد بود.

رییس کمیته ملی المپیک به سفر اخیر «توماس باخ» رییس کمیته بین المپیک به ژاپن اشاره کرد و گفت:

نخست وزیر جدید ژاپن مصمم به برگزاری المپیک توکیو است و در دیدار با توماس باخ رییس کمیته بین المپیک هم اعلام کرد که این رویداد سال آینده حتما برگزار می‌شود. باخ هم دربازدید از این کشور اعلام کرد، حتی تماشاگران هم می‌توانند برای دیدن بازی‌ها در ورزشگاه‌ها حضور یابند.

او افزود:

البته چند سناریو در دوران کرونایی نوشته است که یکی شرایط بحرانی، دیگری شرایط فعلی، سومی در شرایط بهتر و آخرین سناریو واکسن هست و کرونا نیست، تلقی می‌شود.

رییس کمیته ملی المپیک گفت:

رییس آی.او.سی، پویش سلامت برای همه را در سازمان بهداشت جهانی آغاز کرد و تاکید دارد که هر ۲۰۶ کشور در المپیک حاضر می‌شوند. دیشب اعلام شد که سه واکسن تولید شده و در حال تولید انبوه است که پیام خوبی دارد.

صالحی امیری افزود:

به همین منظور با همتای چینی خود در استفاده از تجربه واکسن آنها مکاتبه کردیم. آنها جشن بدون کرونا را گرفتند و  هزار نفر هم رویداد ماراتن را بدون ماسک برگزار کردند.

صالحی‌امیری در خصوص قرارداد فدراسیون والیبال با سرمربی جدید، گفت:

پیشرفت‌های والیبال در سال‌های اخیر مدیون داورزنی است. وی با برنامه و نواندیشی فدراسیون را اداره می‌کند و پس از بازگشت به والیبال برای موفقیت این رشته در المپیک برنامه دارد.

او ادامه داد:

داورزنی این سرمربی را در کنار سایر سرمربیان در فهرست خود داشت. معتقدم که رییس فدراسیون توانایی تامین نیازهای والیبال را دارد و وابسته به بودجه ما و وزارت نیست اما تعهد کردیم در حد توان حمایت کنیم. والیبال بعد از کشتی درخشش زیادی در عرصه جهانی داشته است. از همه می‌خواهم از مجموعه والیبال حمایت کنند تا نتیجه خوبی حاصل شود.

رییس کمیته ملی المپیک گفت:

درباره رقم قرارداد سرمربی جدید والیبال اطلاعی ندارم اما معتقدم همه قراردادهای ورزشی باید شفاف باشد و این به اعتماد سازی مردم کمک می کند و از نقد نباید گریزی داشته باشند

صالحی‌امیری، گفت:

 

اگر فوتبال از ابتدا قراردادها را شفاف به اطلاع همه می‌رساند، بهتر بود و همه قراردادها باید شفاف شود. رییس کمیته المپیک باید بداند وقتی بودجه بالای ۱۰۰ میلیارد تومانی دارد، مردم و رسانه هم می‌بایست از آن اطلاع داشته باشند و این باعث اعتماد مردم و جلوگیری از فسادها خواهد شد.

او درباره ادامه رقابت‌های کسب سهمیه‌ المپیک، توضیح داد:

به جز بسکتبال که ما در آن کسب سهمیه کردیم، بقیه رشته‌ها مسابقات‌شان در ۲۰۲۱ برگزار می‌شود و فکر می‌کنم فدراسیون‌های بین‌المللی با هماهنگی آی.او.سی برنامه خود را اعلام می‌کنند. فقط کشتی مسابقات صربستان را زودتر اعلام کرده بود که عملا لغو شد.

صالحی امیری درباره روند رسیدگی به پرونده جودو ایران در دادگاه عالی ورزش گفت:

اگر روند رسیدگی عادلانه باشد، رای به نفع ایران خواهد بود.

رییس کمیته ملی المپیک درباره ابقای حمید استیلی در تیم فوتبال امید گفت:

به‌عنوان رییس کمیته از این مساله اطلاعی ندارم و مسوولان فدراسیون هم در گفت‌وگوهایی که داشتیم، چنین چیزی نگفتند. هیچگونه هماهنگی و صحبتی برای تیم امید نشده و آنها درگیر مشکلات اساسنامه هستند. با دبیرکل فدراسیون در ارتباطم و اگر صحبتی باشد با من هماهنگ می‌کنند.

او افزود:

باید منتظر انتخاب کادر مدیریت جدید فدراسیون بود بعد درباره تیم امید در یک شرایط باثبات اظهار نظر کرد.

صالحی‌امیری در خصوص رایزنی برخی‌ برای ریاست کمیته ملی المپیک در فاصله یک‌سال قبل از پایان دوره، تصریح کرد:

مطمئن باشید برای حضور در این صندلی تلاش نخواهم کرد. در دوره قبل هم متقاضی نبودم و با درخواست دوستان وارد شدم. برای دوره آتی هم متقاضی این کرسی نیستم و در دی ماه ۱۴۰۰ براساس شرایط تصمیم خواهم گرفت اما با این پیش شرط که متقاضی کرسی صندلی ریاست کمیته ملی المپیک نخواهم بود.

رییس کمیته ملی المپیک درباره برگزاری اردوی تیم‌های ملی، گفت:

هر اردویی باید بر اساس مصوبه ستاد کرونا باشد. برای برخی رشته‌ها  با شرایط کامل ایزوله مجوز صادر شده است و تابع ستاد کرونا هستیم و فدراسیون پزشکی ورزشی به عنوان‌ نماینده ما و کمیته با ستاد مذاکره می‌کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.