چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰

مدیر رسانه ای ذوب آهن: نمی دانم چرا فدراسیون از ورود VAR به لیگ برتر مقاومت می‌ کند

مدیر رسانه ای ذوب آهن: نمی دانم چرا فدراسیون از ورود VAR به لیگ برتر مقاومت می‌ کند

مدیررسانه ‌ای تیم ذوب ‌آهن اشتباهات داوری علیه این تیم را سریال ادامه دار از دو فصل پیش عنوان کرد و از پیگیری شکایت به وزیر ورزش خبر داد.

به گزارش ایران ورزشی، علی دادفر در گفتگو با تهران ورزشی در خصوص اینکه با انتشار نامه ‌ای خطاب به وزیر ورزش به نظر می ‌رسد مجموعه ذوب‌آهن ناراحت است، گفت:

متاسفانه در یکی دو روز اخیر گفته می ‌شود؛ اشتباهات داوری در هفته ‌های اول و دوم لیگ برتر اما این اشتباهات برای ذوب ‌آهن به دو فصل قبل که امید نمازی به واسطه داوری نتایج خوبی کسب نکرد، بر می ‌گردد.

دادفر در مورد اینکه آیا معقتد است قصد و غرضی وجود دارد، گفت:

نمی ‌گویم دست‌ هایی در کار است اما اگر این اشتباهات یک هفته به ضرر شما باشد و هفته بعد نباشد، می ‌توان آن را نادیده گرفت. وقتی بررسی می‌ کنیم و می ‌بینیم این اشتباهات هفته اول و دوم لیگ امسال و هفته ‌های پایانی فصل گذشته به صورت سریالی وجود داشته نمی ‌توانیم بگوییم اتفاقی است. ما از این اشتباهات متضرر شدیم و فصل قبل حتی خطر سقوط را احساس کردیم.

مدیر رسانه ‌ای تیم ذوب ‌آهن در خصوص اینکه چه خواسته ‌ای دارند، عنوان کرد:

درخواست ما این است که سیستم کمک داور ویدیویی به فوتبال ایران بیاید. نمی ‌دانم چه گره و مشکلی جود دارد که فدراسیون مقابل ورود VAR مقاومت می‌ کند. اگر این سیستم وارد فوتبال ما بشود بسیاری از این مشکلات برطرف می‌ شوند. در بازی با ماشین سازی داور در صحنه اخراج 20-30 متر فاصله داشت و کمک داور او نیز همین مقدار و شاید هم بیشتر فاصله داشت. اگر VAR وجود داشت این اتفاق نمی ‌افتاد.

دادفر افزود:

الان گفته می ‌شود تمایلی بر بودن یا نبودن سیستم کمک داور ویدیویی نیست اما اگر VAR‌ به فوتبال ایران بیاید بسیاری از این شائبه ‌ها حتی در مورد فدراسیون فوتبال که این روزها انگشت اتهام به سویش است، برطرف می‌ شوند. آمدن VAR می ‌تواند به سلامت مسابقات کمک کند. ما الان با 2 امتیاز رده دهم جدول هستیم اما اگر 6 امتیاز را گرفته بودیم تیم اول یا دوم بودیم. این تفاوت برای تیم ذوب ‌آهن که کارگران کارخانه برای آن زحمت می ‌کشند و انتظار دارند حاصل دسترنج شان را ببینند خیلی مهم است.

دادفر در پاسخ به این سوال که آیا این هفته ذوب‌ آهن بازی می‌ کند، گفت:

این هفته قطعا بازی خواهیم کرد اما از طریق مراجع ذی ‌صلاح پیگیر شکایت مان به وزیر ورزش و فدراسیون فوتبال هستیم. ضمن اینکه درخواست فرجام به کمیته انضباطی دادیم تا همانطور که تمامی کارشناسان درست نبودن اخراج وحید محمدزاده را تایید کردند، این کمیته رای به برائت بازیکن ما بدهد تا بتوانیم از او دربازی مقابل پیکان استفاده کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.