سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

حذف نادال از مسترز رم

جوکوویچ دوباره جوش آورد

جوکوویچ دوباره جوش آورد

رافائل نادال مرد شماره دو تنیس جهان با قبول شکست در مرحله یک چهارم نهایی مسترز رم از رسیدن به مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها بازماند.

ستاره تنیس اسپانیا و دومین تنیسور پرافتخار دنیا از حیث قهرمانی در گرنداسلم‌ها با 19 قهرمانی، برای اولین بار پس از تعلیق مسابقات به خاطر شیوع کرونا به میدان می‌رفت و هدفش هم بالا بردن آمادگی خود برای شرکت در گرنداسلم اوپن فرانسه بود که خودش رکورددار قهرمانی در آن است. نادال که از اواخر ماه فوریه (اسفند) به میدان نرفته بود و حتی به دلیل شیوع کرونا و ترس از این بیماری ترجیح داد در گرند اسلم مهم اوپن آمریکا بازی نکند و همراه فدرر از حضور درا ین رقابت ها کناره گرفت، در مرحله یک چهارم نهایی مسترز رم، مقابل حریفی آرژانتینی به نام دیه‌گو شوارتازمان به میدان رفت و در دو ست متوالی با نتایج 6-2 و 7-5 مغلوب او شد. این اولین باخت نادال مقابل حریف آرژانتینی‌اش بود که در 9 مصاف قبلی‌ همواره مغلوب او شده بود.

نادال همچنین پیش از این باخت، در کل مسابقاتش در تنیس مسترز رم تنها دو ست را واگذار کرده بود. او امید داشت که امسال دهمین قهرمانی‌اش در رقابت‌های مسترز رم را کسب کند اما اولین باختش در زمین‌های رسی از مرحله نیمه نهایی رقابت‌های اوپن مادرید سال 2019 – باختی که مقابل استفانوس سیتسیپاس متحمل شد – سبب شد که دست خالی پایتخت ایتالیا را ترک کند.

نادال پس از باخت در این مسابقه گفت:« فکر می‌کنم که شوارتزمان برخلاف من بازی فوق‌العاده‌ای انجام داد. زمانی که حریف از شما بهتر بازی می‌کند پس باید هم ببازید. چنین اتفاقاتی برای بازیکنانی که مدتی طولانی از میادین دور هستند رخ می‌دهد.»

شوارتزمان با صعود به مرحله نیمه نهایی باید به مصاف مرد شماره 12 تنیس جهان، دنیس شاپووالوف از کانادا برود، کسی که در در مرحله یک چهارم نهایی مقابل گریگور دیمیتروف با نتیجه 2 بر یک پیروز شد. او در ست‌های اول و سوم با نتایج مشابه 6-2 پیروز شد و ست توم را با نتیجه 6 بر 3 باخت.

در همین حال نواک جوکوویچ مرد شماره یک جهان هم به سختی و در یک مسابقه که بیش از 2 ساعت زمان برد، از پس حریف آلمانی خود، دومنیک کوفر برآمد. ستاره صرب ست‌های اول و سوم را با نتیجه 6 بر 3 برد و ست دوم را با نتیجه 6 بر 4 باخت. نکته جالب درباره این بازی، دوباره از کوره در رفتن جوکوویچ با وجود اتفاقی بود که دو هفته پیش رخ داد و منجر به اخراج وی از رقابت‌های اوپن آمریکا شد. در آمریکا، جوکوویچ توپ را با ناراحتی به بیرون شوت کرد که به گلوی یکی از داوران خط نگهدار خورد و باعث شد بلافاصله از اوپن آمریکا حذف شود و جنجال زیادی درباره خشم و کنترل خشم او در رسانه ها راه افتاد.

در رم، جوکوویچ پس از باختن یکی از گیم‌های بازی که در آن سرویس دست خودش بود، راکتش را به زمین کوبید و آن را شکست. ستاره صربستانی درباره شیوه ابراز عصبانیتش گفت:«این اولین راکتی نیست که در حرفه‌ام می‌شکنم و آخرین هم نخواهد بود. این هم شیوه‌ای است که من گاهی اوقات خشمم را نشان می‌دهم. من دارم روی اعصابم کار می‌کنم تا آن را تا جایی که می‌توانم سالم کنم.»

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.