دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

داورزنی: تیم ملی درلیگ ملت‌ها خواست و به پیروزی رسید

داورزنی: تیم ملی درلیگ ملت‌ها خواست و به پیروزی رسید
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی، آخرین مرحله اردوی تیم ملی والیبال جوانان دختر پیش از شرکت در رقابت‌های قهرمانی آسیا امروز(چهارشنبه) پیگیری شد و محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون نیز در جمع ملی‌پوشان حاضرشد و دقایقی با آنها صحبت کرد.

محمدرضا داورزنی در اردوی ملی گفت: مهم این است که خودتان را باور داشته باشید که می‌توانید. حریفان‌تان معجزه نمی‌کنند و فوق‌العاده نیستند، شما می‌توانید بر هر حریفی پیروز شوید. در لیگ ملت‌ها تیم ما خواست و به پیروزی رسید و فقط به تجربه برزیل باختیم. تیمی که در لهستان حضور دارد تیم ۶۰ درصدی است و در قهرمانی جهان می‌تواند به صددرصد برسد.

او با اشاره به اینکه بازیکنان ما تجربه اولشان بود، عنوان کرد: آنها خودشان را باور داشتند که می‌توانند و آن را نشان دادند. بازیکنان ما مقابل تیم‌های بزرگ به پیروزی رسیدند. شما هم اصلا کار نمایشی نکنید و برای تیم بازی کنید. هنر این است که از ذهن و هوشتان استفاده کنید چرا که اکثر تیم‌ها از هوش‌شان استفاده می‌کنند.

داورزنی ادامه داد: موضوعات ذهنی مدنظر من است که باید تمرکز کنید و برای جنگ بروید تا توانمندی خود را نشان دهید. برای من باخت مهم نیست، قرار است مقابل تیم‌هایی که باتجربه هستند و از لحاظ جسمانی هم شرایط بهتری دارند، بازی کنید. اگر بخواهید مزد زحمات‌تان را بگیرید باید یک تیم باشید و منسجم بازی کنید و از بازی لذت ببرید. از بازی کردن‌تان لذت ببرید و شاد بازی کنید. تا امتیاز آخر بجنگید مهم نیست چه نتیجه‌ای می‌گیرید فقط تا امتیاز آخر بجنگید.

رئیس فدراسیون والیبال در پایان گفت: تیم‌های باتجربه حتی در صورت از دست دادن امتیاز روحیه جنگندگی خود را حفظ کرده و بازی می‌کنند. سیاست کلی فدراسیون این است که مسیر رشد شما را فراهم کند، برای ما مهم تلاش و جنگندگی شماست. آنچه مردم از شما انتظار دارند این است که عملکرد خوبی داشته باشید، مفت نبازید و از حریف نترسید. اگر بخواهید پیروز میدان باشید باید با روحیه جنگندگی حتی مقابل حریفان قدرتمندتان بازی کنید اما قابلیت‌های شما بالاست و مطمئن هستم اگر بخواهید می‌توانید نتیجه خوبی کسب کنید.

به گزارش ایسنا، داورزنی همچنین در جمع خبرنگاران در مورد آخرین دور تمرینات تیم ملی جوانان برای شرکت در قهرمانی آسیا، اظهارداشت: ما نزدیک به ۴ ماه برای این تیم اردو داشتیم، ۲ سال قبل به خاطر کرونا مسابقات نوجوانان آسیا را نداشتیم و مسیری که تیم جوانان شروع کرده منهای ۳ نفر که از سال ۹۷ تجربه حضور در تیم نوجوانان را داشتند بقیه بازیکنان از مسابقات آسیایی محروم بودند.

رئیس فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد: همه کشورهای آسیایی در این رده سنی این میدان را نداشتند به همین دلیل رقابت های قهرمانی آسیا امسال اولین میدان برون مرزی است. من فکر می‌کنم بیشتر تیم های شرکت کننده در مسابقات به دلیل اینکه همگی مسابقات نوجوانان را نداشتند شرایط متفاوتی را نسبت به سالهای قبل شاهد باشیم که پیش بینی سخت است چرا که تازه از تیم‌های خود رونمایی خواهند کرد. باتوجه به فرصتی که برای تیم ما فراهم شده، بازی تدارکاتی برایشان پیش بینی کردیم، ایتالیا رفتند، تمرینات خود را در ایران دنبال کردند که امیدواریم با توجه به آینده ای که برای بانوان در نظر گرفتیم بتوانیم از این بازیکنان تعداد بیشتری را در رده سنی بزرگسالان داشته باشیم.

داورزنی با اشاره به ظرفیت تیم جوانان، عنوان کرد: آنها ظرفیت خوبی دارند و پیش بینی من این است بتوانیم از جمع این تیم تعداد زیادی را برای آینده والیبال بزرگسالان خروجی داشته باشیم. رده های سنی رده ای است که کشورها برای پشتوانه سازی استفاده می کنند تا در رده سنی بزرگسالان از بازیکنان باتجربه که میدان دیده اند استفاده کنند. استراتژی فدراسیون این است که شرایطی را فراهم کند تا در رده های سنی و بزرگسالان در آینده به عنوان تیم های آسیایی برای سطح جهانی انتخاب شوند.

او با بیان اینکه برای ما مهم است خودمان را به سطح بالای آسیا برسانیم و این اتفاق خواهد افتاد، گفت: استراتژی فدراسیون این است روی این موضوع سرمایه گذاری کند. شرایطی که فراهم می کنیم همین است و امیدواریم از این تیم بازیهای خوبی ببینیم. آنچه من از آنها خواستم نتیجه نبود، گفتم سعی خود را بکنند تا بهترین عملکرد را داشته باشند و مردم به جز نتیجه از عملکرد تیم راضی باشند. جنگندگی و فعل خواستن را صرف کنند تا نمایش خوبی از بازی والیبال داشته باشند تا هم خودشان راضی باشند و هم علاقه‌مندان به والیبال.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.