دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

فیلتر تیم ملی از پرسپولیس می‌گذرد

محمد نوری: آجورلو لاک‌پشتی عمل می‌کند

محمد نوری: آجورلو لاک‌پشتی عمل می‌کند

ایران ورزشی - پیشکسوت استقلال فصل سختی را برای استقلال پیش‌بینی می‌کند و معتقد است تا زمانی که عملکرد ساپینتو را نبینیم نمی‌توانیم در مورد او قضاوت کنیم. نوری عملکرد استقلال در نقل و انتقالات را نگران‌کننده می‌داند و امیدوار است که هر چه سریع‌تر با تمدید بازیکنان کلیدی فصل قبل و خرید چند بازیکن، آبی‌ها آماده تکرار موفقیت خود در فصل پیش رو شوند.
 
از انتخاب ساپینتو شروع کنیم، آینده استقلال را با او چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
     به نظر من با توجه به شرایط استقلال و حواشی که بعد از رفتن فرهاد مجیدی ایجاد شد و بعد از اینکه گزینه‌های داخلی نیامدند، انتخاب بدی نیست. او رزومه خوبی دارد اما تا زمانی که کار نکند مثل هندوانه در بسته است و از حالا نمی‌توان قضاوت کرد. باید صبور باشیم تا در آینده از نظر فنی در موردش نظر بدهیم. البته سرمربی باید ابزار هم داشته باشد. استقلال باید نفرات اصلی تیم را حفظ کند و نقاط ضعف را برطرف کند تا بتواند مأموریت سخت تکرار قهرمانی را آغاز کند. فصل آینده برای استقلال بسیار فصل سختی خواهد بود مخصوصاً با خریدهای خوب و ولخرجی‌هایی که حریف کرده قطعاً کار برای تکرار قهرمانی و رقابت بسیار سخت خواهد بود.
بحث در مورد نقل و انتقالات شد، نظرتان در مورد رقم‌های نجومی قرارداد‌های فصل بعد چیست؟
  به هر حال بازیکن زحمت خودش را می‌کشد. اما فوتبال حالا با زمان ما خیلی فرق کرده است. زمان ما تعصب حرف اول را می‌زد اما حالا نه. رقم‌ها خیلی عجیب و غریب شده است. به هیچ وجه نمی‌خواهم زحمات بازیکنان را زیر سؤال ببرم. حق آنهاست که دستمزد خوب بگیرند اما نه به این شکل. وضعیت فعلی فوتبال خیلی خراب شده. همه ما خوب می‌دانیم که فوتبال دست دلال‌هاست و آنها هستند که رقم‌ها را بالا می‌برند. فقط باید تأسف خورد که چنین پول‌هایی در فوتبال ما جابه‌جا می‌شود. باید مقام‌های بالاتر به این قضیه ورود کنند و مانع این شوند بازیکنی که شاید دو یا سه میلیارد می‌ارزد قرارداد 20 یا 30 میلیاردی ببندد.
از عملکرد استقلال در نقل و انتقالات تا این لحظه راضی هستید؟
  فعلاً متوسط عمل کرده‌ایم. دانشگر رفت، احتمال جدایی حسین‌زاده هست، شایعه پیشنهاد خارجی سیدحسین هم وجود دارد. اصلی‌ترین موضوع فعلاً حفظ شاکله اصلی تیم فصل قبل و مخصوصاً سیدحسین حسینی است که نقش بسیار مهمی در قهرمانی استقلال داشت. بازیکنانی که به تیم اضافه شدند بازیکنان متوسطی هستند و نمی‌توان گفت آنها می‌توانند در بازی تفاوت‌ها را رقم بزنند. این تیم به بازیکن تأثیرگذار نیاز دارد. اگر مرادمند برگردد شرایط خط دفاعی خوب است اما تیم قطعاً به یک وینگر، یک پلی‌میکر و دو مهاجم نیاز دارد.
رسیدن به ریاست فدراسیون فوتبال عملکرد آجورلو را در استقلال تحت تأثیر قرار نداده است؟
  نه چنین اعتقادی ندارم. البته اگر فکر آقای آجورلو رسیدن به ریاست فدراسیون فوتبال باشد کار خلافی نکرده است. به نظر من بعد از رفتن مجیدی باشگاه کمی در انتخاب سرمربی تعلل کرد و مشکل فقط تأخیر در این انتخاب بود. فقط سؤال من این است استقلال پیشکسوتان زیادی دارد، چرا برای انتخاب سرمربی با پیشکسوتان باشگاه مشورت نشد؟ نمی‌دانم چه کسی مشاور باشگاه است؟ بهترین مشاور پیشکسوت‌های باشگاه بودند. به نظرم مدیریت لاک‌پشتی عمل کرد. امیدوارم از حالا به بعد پرتلاش باشیم و با بازیکنان خوب قرارداد ببندیم.
جدایی وریا از استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
وریا زحمت زیادی برای استقلال کشید، هیچ وقت مشکل اخلاقی نداشت و همیشه همراه تیم بود و به بازیکنان کمک می‌کرد. فصل بعد هم با تجربه‌ای که داشت می‌توانست به تیم کمک زیادی بکند، وریا قلباً می‌خواست در تیم بماند. اگر قصد خداحافظی داشت می‌توانست با پیراهن استقلال خداحافظی کند و بعد با احترام به کادر اضافه شود. شاید اگر صبر می‌کردند ساپینتو او را از نزدیک ببیند و بشناسد، این مربی مانع رفتن او از تیم می‌شد. هر کس باعث جدایی او شده کار خوبی نکرده، او یک کاپیتان و یک جنتلمن واقعی بود. قطعاً ‌از نظر ورزشی می‌توانست به تیم و بازیکنان جوان کمک کند. امیدوارم که تجدید نظر کنند و قبل از اینکه جدایی او از تیم رسمی اعلام شود او را در استقلال نگه دارند.
یک سؤال فرعی...آیا تیم خاصی می‌تواند قول رسیدن به تیم ملی را بدهد و بازیکن جذب کند؟
بله، متأسفانه این شایعات حقیقت دارد. اخیراً هم تأیید شد. این را بدانید و مطمئن باشید که فیلتر تیم ملی از پرسپولیس می‌گذرد. دعوت‌شدگان تیم ملی همه پرسپولیسی هستند و اردوی بعدی هم خواهید دید که اکثر بازیکنان از تیم پرسپولیس دعوت خواهند شد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.