دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

فجر و آلومینیوم کمترین امتیاز را کسب کردند

گل‌گهر و شهر خودرو موفق‌ترین در نیم فصل دوم

گل‌گهر و شهر خودرو موفق‌ترین در نیم فصل دوم
اکبر منتشلو
اکبر منتشلو

ایران ورزشی - فصل بیست و یکم لیگ برتر فوتبال کشورمان با صدرنشینی و قهرمانی استقلال تهران و سقوط تیم‌های شهر خودرو و فجر سپاسی به پایان رسید. در روزهای گذشته عملکرد تیم‌ها را با توجه به رده آنها در جدول رده‌بندی مورد بررسی قرار دادیم. در کنار بررسی عملکرد تیم‌ها، مقایسه عملکرد این تیم‌ها با همدیگر در دو نیم فصل هم می‌تواند قابل توجه و مهم باشد. چرا که نتایج نیم فصل دوم رقابت‌ها، می‌تواند عملکرد واقعی تیم‌ها را نشان داده و میزان موفقیت مربیان را به رخ بکشد. مقایسه نتایج کسب شده در نیم فصل اول و دوم لیگ برتر، استقلال مثل نیم فصل اول همچنان صدرنشین است و 33 امتیاز کسب کرده است، هر چند این تیم در نیم فصل اول 35 امتیاز کسب کرده بود.
اما امتیازات کسب شده توسط پرسپولیس یعنی تیم دوم جدول در هر دو نیم فصل، به هم نزدیک‌تر است. پرسپولیس در نیم فصل اول 32 امتیاز و در نیم فصل دوم 31 امتیاز کسب کرده است که تفاوت فاحشی وجود ندارد و به همین دلیل توانست جایگاه دومی خودش را حفظ کند. اما از رده سوم به بعد شاهد تغییراتی هستیم.
نیم فصل اول سپاهان با کسب 29 امتیاز در رده سوم قرار داشت، اما در نیم فصل دوم گل‌گهر با کسب 30 امتیاز، در رده سوم قرار می‌گیرد.
حتی سپاهان رده چهارم را هم از دست می‌دهد چرا که فولاد که در نیم فصل اول با کسب 21 امتیاز در رده هفتم بود، توانست با کسب 28 امتیاز خود را به رده‌های بالاتر برساند. سپاهان با امتیازی که در نیم فصل دوم گرفت (27 امتیاز) در رده پنجم قرار می‌گیرد.
نساجی در نیم فصل اول در رده نهم بود اما با کسب 23 امتیاز در رده ششم جدول نیم فصل دوم قرار می‌گیرد. مس رفسنجان هم سقوط داشته است، این تیم با امتیازات کسب شده در نیم فصل اول در رده پنجم جدول بود، اما با امتیازاتی که در نیم فصل دوم کسب کرد، در رده هفتم قرار گرفته است. هوادار هم رشد بسیار خوبی داشت، این تیم در نیم فصل اول در رده دوازدهم بود، اما با امتیازات کسب شده در نیم فصل دوم، در رده هشتم قرار می‌گیرد.
ذوب‌آهن اصفهان هم رشد داشته و با وجود اینکه با 18 امتیاز در رده یازدهم بود، در نیم فصل دوم با کسب 19 امتیاز عملکرد بهتری داشته است. تراکتورسازی در نیم فصل اول توانست 13 امتیاز کسب کند، اما این تیم در نیم فصل دوم 18 امتیاز کسب کرد و همین امر باعث ماندن تراکتور در لیگ برتر شد.
صنعت نفت آبادان در نیم فصل اول 19 امتیاز کسب کرد و در رده دهم قرار گرفت. اما این تیم در نیم فصل دوم نتوانست بیشتر از 17 امتیاز کسب کند. پیکان در نیم فصل اول 22 امتیاز گرفت و در رده ششم جدول قرار گرفت، اما نتایج این تیم در نیم فصل دوم چنگی به دل نزد و با کسب 14 امتیاز سقوط داشت. شهر خودرو را باید یکی از موفق‌ترین‌ها در نیم فصل دوم دانست، این تیم که در نیم فصل اول با 4 امتیاز قعرنشین بود، توانست با کسب 11 امتیاز صعود خوبی در کسب امتیاز داشته باشد، اما این مانع از سقوط شهر خودرو نشد.
آلومینیوم اراک را باید تیم ناموفق نیم فصل دوم معرفی کرد. این تیم که با کسب 24 امتیاز در نیم فصل اول در رده چهارم جدول بود، در نیم فصل دوم تقریباً نصف نیم فصل اول امتیاز کسب کرد و سقوط زیادی در جدول داشت.
نفت مسجدسلیمان هر دو نیم فصل عملکرد یکسانی داشت و در هر دو نیم فصل 11 امتیاز کسب کرد که در نهایت در لیگ برتر ماندگار شد.
اما فجر سپاسی که سقوط عجیبی داشت، با وجود اینکه در نیم فصل اول 12 امتیاز کسب کرده بود و در رده چهاردهم قرار گرفته بود، در نیم فصل دوم از 15 بازی و 45 امتیاز فقط 5 امتیاز کسب کرد.
بدین ترتیب فجر و آلومینیوم اراک نسبت به نیم فصل اول کمترین امتیازها را کسب کردند و ناموفق بودند، اما گل‌گهر سیرجان و شهر خودرو را می‌توان موفق‌ترین در نیم فصل دوم دانست چرا که نسبت به نیم فصل اول امتیازات بیشتری کسب کردند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.