دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

ماجراجویی ام تازه در اروپا شروع شده

علی علیپور: پرسپولیس خانه اول و آخرم است

علی علیپور: پرسپولیس خانه اول و آخرم است
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از خبرورزشی، مصاحبه علی علیپور را می خوانید:

قبل از هرچیز می‌خواهیم از سید جلال حسینی بپرسیم. با شنیدن این اسم یاد چه چیزی می‌افتی؟

کاپیتان!

و این کاپیتان بالاخره در ۴۰ سالگی کفش‌هایش را آویخت و برای همیشه از دنیای بازی خداحافظی کرد. در این رابطه صحبتی نداری؟

آقا سیدجلال لقب پرافتخارترین بازیکن تاریخ لیگ برتر را یدک می‌کشد که این افتخارات با زحمت فراوان حاصل شده است. او با سخت کوشی، تلاش مضاعف و زندگی حرفه‌ای به این جایگاه رسید و در تیم ملی هم اگر اشتباه نکنم ۱۱۵ بازی ملی انجام داد. به نوبه خودم به همبازی قدیمی‌ام خسته نباشید و خداقوت گفته و در ادامه راه زندگی برای او آرزوی موفقیت می‌کنم.
آیا سیدجلال حسینی می‌تواند مربی موفقی شود؟

به هر حال او فاکتورهایی دارد که پیش نیاز موفقیت یک مربی جوان به شمار می‌رود. تجربه بالای آقا سید (جلال حسینی) و بازی در بالاترین سطوح باعث می‌شود که به این موضوع خوشبین باشیم.
این روزها پرسپولیس دنبال مهاجم می‌گردد و شاید برخی هواداران بگویند جای علی علیپور در این تیم خالی است؟

هواداران پرسپولیس تاج سرمن هستند. به شخصه به تک تک لحظات و دقایقی که برای پرسپولیس بازی یا حتی در این تیم تمرین کردم افتخار می‌کنم. پرسپولیس خانه اول و آخر من است و همواره خودم را مدیون این تیم و طرفدارانش می‌دانم اما ماجراجویی من در اروپا تازه آغاز شده است. نمی‌خواهم از پرتغال و اروپا دست خالی برگردم و دنبال یک اتفاق مهم در زندگی ورزشی ام هستم. هواداران پرسپولیس هم این روزها و همیشه من را درک کرده و محبت خود را نشان داده اند.
وقتی به پرسپولیس فکر می‌کنی اولین چیزی که یادت می‌آید؟

به یاد همبازیان و تیمی‌می‌افتم که همگی با هم عرق ریختیم، دویدیم و جنگیدیم تا قهرمان شویم. لحظات فوق العاده زیبایی را در این تیم سپری کردم که فراموش نشدنی است. هواداران پرسپولیس نیز در طول این مسیر همیشه پشت سرتیم بودند و...
علی علیپور از تیم دهم لیگ پرتغال ماریتیمو به تیم پنجم یعنی ژیل ویسنته پیوست. کمی‌درباره تیم جدیدت صحبت می‌کنی؟

ژیل ویسنته یکی از تیم‌های ریشه دار کشور پرتغال است. این تیم در شهر پورتوست و هواداران زیادی هم دارد که همیشه برای تشویق تیم به استادیوم می‌روند و...
پس همشهری مهدی طارمی‌شدی؟

(با خنده) بله، همشهری مهدی طارمی‌در پورتو شدم!
برنامه تیم جدیدت در فصل جاری چیست؟

اهداف بلند پروازانه‌ای داریم. این تیم در کنفرانس لیگ اروپا حضور دارد و می‌توانیم در این رقابت‌ها خودی نشان دهیم. خود من هم خیلی با انگیزه هستم و می‌خواهم در فصل جدید بهترین نمایش خودم را در ژیل ویسنته ارائه دهم.
فصل گذشته ۸ گل برای ماریتیمو زدی. فکر می‌کنی در فصل جدید تعداد گل‌های فصل خودت را دو رقمی‌کنی؟

این هم یک هدف جدی برای خودم است. البته هر جایی بازی کردم شعاری هم نمی‌گویم اول به موفقیت تیم فکر می‌کنم و بعد موفقیت فردی. امیدوارم تیم ژیل ویسنته بهترین سال خود را در لیگ پرتغال پشت سر بگذارد و من هم بتوانم بازیکن مفیدی برای این تیم باشم.
اگر در ژیل ویسنته موفق شوی شانس حضور در جام جهانی خودت را افزایش خواهی داد. درست است؟

این هم یک هدف متعالی است. پوشیدن پیراهن تیم ملی برای هر بازیکنی باعث افتخار است و امیدوارم بتوانم نظر مثبت آقای اسکوچیچ را جلب کنم.
شکست در بازی دوستانه برابر الجزایر انتقادات زیادی را در پی داشت. خیلی‌ها از اسکوچیچ انتقاد کرده و برخی دیگر حتی حرف از برکناری او زدند. در این رابطه نظرت چیست؟

عملکرد آقای اسکوچیچ نشان دهنده خیلی چیزهاست. شما نباید یک مربی یا تیم را فقط با یک بازی دوستانه در هوای گرم و شرجی و خارج از خانه بسنجید. به نظرم برخی انتقادات از تیم ملی و سرمربی آن بی رحمانه است. شاید اگر نتایج آقای اسکوچیچ در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ را یک مربی مشهور اروپایی بدست می‌آورد حالا همه به به و چه چه می‌کردند اما نمی‌دانم این انتقادات برای چیست؟ من نمی‌گویم مشکل وجود ندارد اما شما باید ببینید به تیم ملی چی داده اید تا چی بگیرید؟ امیدوارم جامعه فوتبال به این مربی بی ادعا و خوب اعتماد کند و این صحبت‌ها هم در سال جام جهانی تمام شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.