یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹


مسی دیگر کاپیتان نجات‌بخش نیست

بارسا رهبر می خواهد

بارسا رهبر می خواهد
پیت جنسن
پیت جنسن

لیونل مسی در لیست بارسلونا برای بازی دیشب برابر دینامو کیف حضور نداشت. او برابر اتلتیکو مادرید یکی از بدترین نمایش‌هایش با پیراهن بارسلونا را داشت. رونالد کومان، مربی بارسا گفت که او و فرنکی دی‌یونگ احتیاج به استراحت داشتند و اکثر هواداران با این نظر موافق بودند.

مسی در باخت مقابل اتلتیکو 23 بار توپ را از دست داد، و تنها 36 پاس داد. طرفداران امیدوارند که این به دلیل خستگی او و پرواز 15ساعته‌اش از آمریکای جنوبی باشد، و امیدوارند که این نشانه‌ای از بی‌میلی مسی برای بازی برای بارسا نباشد، و مساله این نباشد که او بخواهد تا پایان فصل به هر شکل به کار ادامه بدهد و سپس جدا شود.

بارسلونا نیاز به گل‌های مسی دارد تا بازی‌هایش را ببرد، اما او در این فصل تنها یک گل در جریان بازی زده است. آنها به رهبری مسی، یا یک بازیکن دیگر نیاز دارند. اوضاع بارسلونا به حدی خراب است که آنها پس از بازی با اتلتیکو، پدری 17ساله را برای مصاحبه فرستادند. پس از بازی، هیچ بازیکنی حاضر نشد بایستد و مصاحبه کند. کلمان لنگله حتی حاضر نشد با بخش رسانه‌ای بارسلونا حرف بزند و درخواست آنها را رد کرد.

این تیم در حال حاضر شخصیت ندارد. کومان که شخصیت پرابهتی دارد این را به‌خوبی می‌داند. او از بازی با ختافه و رئال که تیمش عقب افتاد و راهی برای برگشت به بازی نداشت این را فهمیده است. جرارد پیکه شاید آخرین بازمانده بازیکنانی است که اشتیاق فوق‌العاده‌ای برای پیروزی داشتند، اما او حالا سه تا پنج ماه مصدوم است و در غیاب او کسی نیست که تیم را به پیش براند.

افراد انگشت تقصیر را به سمت هم نشانه گرفته‌اند. جوزپ بارتومئو، رییس سابق باشگاه پس از باخت مقابل بایرن مونیخ گفت: «این بحرانی ورزشی است، نه سازمانی». منظور او این بود که مقصر بازیکنان هستند. اما بازیکنان خود او را مقصر می‌دانستند. حالا که او نیست، مقصر را کارلوس توسکتس، رییس موقت باشگاه می‌دانند که با تیمش به مادرید سفر کرد.

اگر سفر به پایتخت برای این بوده که او را به بازیکنان نزدیک‌تر کند، این کارش جواب نداده است. بازیکنان به او محل نگذاشتند. آنها نمی‌دانستند چرا انتخابات ریاست به اواخر ژانویه موکول شده است و توسکتس باید فعلا رییس بارسا بماند، و چرا باید بر سر کاهش دستمزد با او مذاکره کنند، نه با رییس جدید.

هیئت مدیره رهبر ندارد چون رییس دائم ندارد. رختکن هم رهبر ندارد چون کاپیتان تیم در تابستان گفت که می‌خواسته برود، و دلیل ماندنش این بوده که چاره‌ای نداشته است. پس کومان باید پا پیش بگذارد. اما او که نمی‌تواند بازی کند. پس بازیکنان باید پیام او را به زمین منتقل کنند، اما کدام بازیکن؟

همین که بازیکنی که بیش از همه به دنبال آن بود که بارسلونا را به جریان بازی برگرداند عثمان دمبله بود، خود گویای همه چیز است. آنتوان گریزمان و فیلیپه کوتینیو تلاش خاصی نمی‌کنند. کادنا سر گزارش داده که اتلتیکو در تابستان اخیر به بارسلونا پیشنهاد داده بود که گریزمان را پس بدهد و در ازای او آلوارو موراتا، ماریو ارموسو، و توماس لمار را بگیرد، اما آنها حاضر به این کار نشدند. 74 درصد از طرفداران بارسلونا در یک نظرسنجی گفتند که اگر رییس باشگاه بودند، این معامله را انجام می‌دادند.

بارسلونا بیش از 350 میلیون یورو صرف خرید دمبله، گریزمان، و کوتینیو کرده، و به همین دلیل است که در چنین بحران مالی‌ای گرفتار شده است. این تیم به حدی بد بسته شده که با مصدومیت و خستگی چند نفر، تنها یک مدافع میانی آماده (لنگله) و یک هافبک میانی آماده (میرالم پیانیچ) حضور دارند.

بارسلونا در لیگ از 24 امتیاز ممکن تنها 11 امتیاز کسب کرده و 9 امتیاز کمتر از اتلتیکو مادرید دارد. این بدترین شروع بارسلونا در 29 فصل اخیر بوده است. وقتی که تیم از اوکراین برگردد، تلاش نهایی انجام خواهد شد تا مذاکرات بر سر کاهش دستمزدها به نتیجه برسد. در غیر این صورت، دستمزد بازیکنان در ژانویه پرداخت نمی‌شود.

موندو دپورتیوو روی تصاویر پیکه و سرخی روبرتو تیتر زد: «وضعیت اضطراری». اما وضعیت بارسلونا هم داخل و هم خارج میدان اضطراری است.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.