دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

سیدجلال به نقطه پایان رسید

وداع کوتاه با یک دوران طولانی و پرافتخار

وداع کوتاه با یک دوران طولانی و پرافتخار

به گزارش ایران ورزشی؛ بالاخره موعدش رسید. حدود سه هفته درباره خداحافظی سیدجلال از دنیای فوتبال گفته می‌شد اما بالاخره دیروز کاپیتان پرافتخار پرسپولیس تصمیم گرفت با انتشار یک پست اینستاگرامی خداحافظی‌اش از دنیای بازیگری را اعلام کند. برخلاف انتظار محتوای این پست بسیار موجز و خلاصه بود. سیدجلال حتی عکس خودش را هم منتشر نکرد و با اتشار تصویری از پیراهن شماره 4 خود به علاوه بازوبند کاپیتانی نوشت: «سپاس خدای را که پشتیبانم بود در این سال‌ها و قدردان زحمات و پشتیبانی تمام عزیزانی که در این راه دشوار در این سال‌ها همراه من بودند. ملت ایران، خانواده، همسر و همه دوستان خداحافظ، سید جلال حسینی، 10/04/1401.»

تقدیر ویژه کاپیتان فعلی از کاپیتان قبلی
با خداحافظی سیدجلال و ورودش به عرصه مربیگری حالا امید عالیشاه کاپیتان اول پرسپولیس به حساب می‌آید و شاید به همین خاطر بود که پست او درباره وداع حسینی از فوتبال احساسی‌تر و مفصل‌تر بود: «رفیقم، برادرم، بیش از دو دهه درخشش در بالاترین سطح فوتبال، از انزلی زیبا تا جام جهانی و فینال آسیا با پیراهن پرسپولیس بزرگ، همه و همه در چند سال. از عاشقان فوتبال مانا و ماندگار شد و حالا آنقدر از تو و خاطراتی که در اذهان عموم به جای گذاشتی همچون افسانه‌ای بی‌تکرار یاد می‌کنیم، که دور از ذهن است بتوانم در چند جمله خلاصه‌اش کنم. سید عزیر اینک که در رسالت جدید رخت مربیگری پرسپولیس کبیر را به تن کردی، ایمان دارم که همچون گذشته با نظم و دیسیپلین همیشگی در این عرصه هم موفق و قابل اتکا خواهی بود و با تمام وجودم برایت آرزوی توفیق و دوام موفقیت دارم.»

نقطه پایان  در عدد 261
سیدجلال پرافتخارترین بازیکن فوتبال ایران و لیگ برتر از جهت تصاحب جام قهرمانی است. او 9 بار جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر برد که 5 بار آن در قالب گلات قهرمانی با پرسپولیس بود. حسینی با پرسپولیس، یک قهرمانی جام حذفی و چهار قهرمانی سوپرجام را هم به دست آورد تا تعداد جام‌های کسب شده او در دوران بازی فوتبال به عدد 14 برسد. سیدجلال حسینی، 115 بازی ملی را هم در کارنامه دارد. او همچنین با پیراهن پرسپولیس در 261 مسابقه به میدان رفت و از این جهت نام خود را بعد از اسطوره‌هایی چون علی پروین و سیدمحمد پنجعلی در تاریخ باشگاه پرسپولیس به ثبت رساند.

ورود به دنیای مربیگری
در حالی که روز چهارشنبه بعد از حضور کوتاه مدت سیدجلال حسینی در باشگاه پرسپولیس، این باشگاه خبری درباره ورود او به دنیای مربیگری و حضور در کادر فنی پرسپولیس اعلام نکرده بود، دیروز ضمن انتشار سوابق و رزومه این بازیکن اعلام کرد سیدجلال به عنوان مربی وارد کادر فنی این تیم شده است. باشگاه پرسپولیس اعلام کرد: «با توجه به صحبت‌هایی که انجام شده، قرار است از این پس سید جلال حسینی به عنوان عضو کادر فنی به کار خود در پرسپولیس ادامه دهد و دوران مربیگری خود را از پرافتخارترین تیم ایران، پرسپولیس، آغاز کند.

دستمزد سیدجلال مربی، نصف سیدجلال بازیکن؟
سیدجلال حسینی از این پس به عنوان مربی در کادرفنی پرسپولیس حضور خواهد داشت و به همراه کریم باقری و محمد عسگری به یحیی گل‌محمدی کمک می‌کند. او که سال گذشته بعد از ملاقات با مجید صدری سرپرست وقت باشگاه پرسپولیس دستمزدش افزایش یافته و به ۵ میلیارد تومان رسید حالا با مبلغی کمتر باید در این تیم کار کند. در حالی که از مدت‌ها قبل در مورد آینده سیدجلال حسینی گمانه‌زنی می‌شد و حتی مدیرعامل، معاون ورزشی و سرمربی پرسپولیس، خداحافظی کاپیتان شماره چهار و پیوستن به کادرفنی را اعلام کرده بودند، حسینی دو مرتبه با رضا درویش به گفت‌و‌گو نشست. گفته می‌شود دستمزد سیدجلال حسینی به عنوان مربی نصف دوران بازی او در پرسپولیس است.

همسر سیدجلال:
فوتبال درهایش را به روی تو باز می‌گذارد
سیدجلال در تمام این سال‌ها همواره در مورد امور مهم با همسر خود مشورت می‌کرد و او نقش پررنگی در تصمیمات مهم فوتبالی کاپیتان سرخ‌ها داشت. به همین خاطر دیروز بعد از سیدجلال همسرش در پستی اینستاگرامی درباره خداحافظی او نوشت: «خداحافظی یعنی گنجاندن هزاران خاطره در یک کلمه» و حالا دقیقاً در جایی ایستادی که باید به آن و گذشته‌ات افتخار کنی. همسر عزیزم در همه این سال‌ها می‌دیدم که برای بهترین بودن چقدر مرارت کشیدی و چقدر تلاش کردی تا میلیون‌ها انسان عاشق را شاد کنی. دست خدا حتماً همراهت خواهد بود چون هدف‌های بزرگتری در پیش‌ داری که شک ندارم با توانایی که‌ داری به همه آنها خواهی رسید. فوتبال درهایش را به روی تو باز می‌گذارد تا روزی برگردی؛ بالاتر و برتر از همیشه. به امید آن روز.»

کارت مربی برای سیدجلال صادر نمی‌شود
به نظر می‌رسد سیدجلال حسینی برای نشستن روی نیمکت پرسپولیس به عنوان مربی یک مشکل دارد. از آنجا که سیدجلال بازیکن ملی بوده و سال‌ها در لیگ برتر سابقه بازی دارد، بر اساس قوانین به او مدرک مربیگری درجه D داده می‌شود اما برای مدارک با درجات بالاتر، باید در کلاس‌های مربیگری شرکت کند .بدین ترتیب حسینی در مرحله اول باید در کلاس مربیگری درجه C آسیا شرکت کند و بعد از اخذ این مدرک، با توجه به قوانین باید حداقل یک سال صبر کند تا بتواند در کلاس مربیگری درجه B شرکت کند. این یعنی عملاً در فصل آینده سیدجلال حسینی نمی‌تواند به عنوان مربی کارت دریافت کند و روی نیمکت بنشیند و باشگاه باید کارتش را با یک عنوان دیگر بگیرد!

 

کپی
نظرات
نظرات | 1 نظر
مرتضی
1401/4/11 - 21:03
با توجه به شرایط دفاعی وسط تیم ملی، اگر جای سر مربی تیم ملی می‌بودم حتما آقای سید جلال حسینی را به تیم ملی دعوت میکردم. ایشان هم به لحاظ فنی و هم به لحاظ قدرت رهبر ی در دفاع هنوز هم یکی از بهترین ها بودند، و به خصوص در جاگیری و تسلط در دفاع هوایی شاید بهترین در ایران باشند. در مقابل بخصوص انگلستان به شدت در دفاع هوایی تیم ملی آسیب پذیر خواهد بود.
rateup 0
 ratedown 0

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.