سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱

برای کسب نتیجه به جام ملت‌ها نمی‌رویم

ناظم الشریعه: در عراق همه از ما راضی هستند

ناظم الشریعه: در عراق همه از ما راضی هستند
امیررضا همایون
امیررضا همایون

به گزارش ایران ورزشی؛ مسئولان فدراسیون فوتبال عراق، هدایت تیم ملی فوتسال‌شان را پس از عدم صعود این تیم به جام جهانی 2021 لیتوانی از 26 اردیبهشت 1401 با عقد قراردادی به محمد ناظم الشریعه سرمربی سابق و موفق تیم ملی فوتسال مردان ایران که با یوزها به مقام سوم جام جهانی 2016 کلمبیا و قهرمان جام ملت‌های آسیا شده بود، سپردند. هدفگذاری عراق پس از عقد قرارداد با ناظم الشریعه صعود به جام جهانی است. ناظم الشریعه در نخستین تورنمنت خود با تیم ملی فوتسال عراق در رقابت‌های جام خلیج فارس حضور یافت. عراق برای نخستین بار به مقام نایب‌قهرمانی رقابت‌ها دست پیدا کرد. تیم ملی فوتسال عراق بازی نهایی مسابقات را با حساب 3 بر صفر مقابل مراکش واگذار کرد اما نکته جالب نایب‌ قهرمانی این تیم رضایت فدراسیون فوتبال عراق بود. باتوجه به نتایج سال‌های گذشته این تیم در رقابت‌ها، نتیجه کسب شده برای مدیران فدراسیون عراق راضی‌کننده بود. محمد ناظم الشریعه سرمربی ایرانی تیم ملی فوتسال عراق در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایران ورزشی درباره نایب‌قهرمانی تیمش در این جام گفت: «تیم ملی فوتسال عراق اولین تیم آسیایی بود که به فینال جام خلیج فارس صعود کرده بود و از این موضوع مهم‌تر این است که عراق برای نخستین بار است که از گروه خودش به دور حذفی صعود کرد. از طرفی به خاطر این موضوع که تیم‌های آفریقایی هم در این مسابقات حضور داشتند سطح بازی‌ها به مراتب بالاتر از دیگر مسابقات بود. کسب این نتیجه با توجه به حضور کوتاه ما در کادر فنی عراق نتیجه مطلوبی بود. البته این موضوع را هم باید بگویم که مسئولان فدراسیون عراق از نتیجه به دست آمده راضی هستند.»
ناظم‌الشریعه در ادامه گفت: «ما برای کسب نتیجه در مسابقات شرکت نمی‌کنیم بلکه هدف‌مان از شرکت در چنین تورنمنت‌هایی شناخت بیشتر از بازیکنان است. البته هنوز به ترکیب اصلی برای حضور در میدان‌های بزرگتر نرسیده‌ایم. چند بازیکن اصلی تیم مصدوم هستند و برای درمان به ایران آمده‌اند. به عنوان نمونه دو کاپیتان تیم هم برای انجام کارهای درمانی در ایران حضور دارند. این تیمی که در رقابت‌ها مشاهده کردید تیم کامل عراق نیست و همان‌طور که پیش‌تر گفتم چند بازیکن کلیدی و تأثیرگذار ما مصدوم هستند. هنوز هم عراق برای تیم شدن به کار مداوم نیاز دارد. اردوی بعدی ما در ایران است و تا زمان اعزام عراق به جام ملت‌های آسیا 2022 کویت ادامه خواهد داشت. ما در هدف‌گذاری که برای جام ملت‌های آسیا انجام دادیم کسب نتیجه را در اولویت قرار ندادیم چون برای تجربه‌اندوزی جوانان به این مسابقات می‌رویم و نگاه ما برای حضور در جام ملت‌های آسیا 2023 که حکم انتخابی جام جهانی 2024 را دارد فقط کسب تجربه است.»
او همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر ارزیابی گروه عراق در جام ملت‌های آسیا 2022 گفت: «عراق در گروه سختی قرار گرفته است و باید تلاش زیادی انجام بدهیم تا به مراحل بالاتر صعود کنیم.»

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.