دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

بازیکنان جدید زیر نظر چه کسی جذب می‌شوند؟

سعید لطفی: بهترین گزینه برای استقلال امیر قلعه‌نویی بود

سعید لطفی: بهترین گزینه برای استقلال امیر قلعه‌نویی بود
ایمان گودرزی
ایمان گودرزی

به گزارش ایران ورزشی؛ پیشکسوت استقلال معتقد است که باید به سرمربی خارجی زمان داد و از حالا نمی‌توان در مورد عملکرد او قضاوت کرد. از نظر لطفی تا اینجای نقل و انتقالات، استقلال عملکرد خوبی نداشته است و از رقیب سنتی خود عقب است.
  
از انتخاب ساپینتو شروع کنیم، آینده استقلال را با او چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
    شناخت خاصی از این سرمربی ندارم. تا زمانی که کارش را شروع نکند نمی‌شود در موردش قضاوت کرد.
سرمربی خارجی انتخاب درستی برای استقلال است؟
    سرمربی خارجی بعضی وقت‌ها جواب داده بعضی وقت‌ها نه. سال‌های قبل شاهد بودیم که سرمربی خارجی به تیم آمده بستری برای تیم فراهم کرده که بعد از رفتنش سرمربی بعدی که اکثراً هم داخلی بوده موفق شده است. من با این نحوه‌ انتخاب سرمربی موافق نیستم؛ انتخاب ناگهانی سرمربی خارجی که فقط و فقط برای دهان پر کردن بود. به سرمربی داخلی اطمینان نکردند و تیم را به سرمربی خارجی دادند. البته انتخاب سرمربی داخلی نیز این روزها فقط و فقط با رابطه انجام می‌شود و بحث فنی سرمربی مطرح نیست.
عملکرد و نتایج خوب فصل گذشته مجیدی دلیل نشد که سرمربی‌های داخلی زیر بار این مسئولیت نروند؟
قطعاً فشار قهرمانی هست؛ هر کسی هم سرمربی این تیم می‌شد و نتیجه نمی‌گرفت تحت فشار و حواشی قرار می‌گرفت. به نظر من از گزینه‌های داخلی تنها آقای قلعه‌نویی می‌توانستند به این تیم سر و سامان بدهند و هدایت تیم را برعهده بگیرند. البته این نظر شخصی من است.
از عملکرد استقلال در نقل و انتقالات تا این لحظه راضی هستید؟
نه، بازیکن باید براساس تفکرات سرمربی جذب شود، چه کسی برای استقلال در حال خرید بازیکن است؟ مگر ساپینتو چقدر با بازیکنان آشنایی دارد که دستور خرید داده باشد؟ بعید می‌دانم این بازیکنان با نظر ساپینتو جذب شده باشند، به نظرم بهتر است هر کسی که در حال بازیکن گرفتن است خودش هم سرمربی تیم شود.
رسیدن به ریاست فدراسیون فوتبال عملکرد آجورلو را در استقلال تحت تأثیر قرار نداده است؟
    فکر نمی‌کنم. آقای آجورلو مدیر بسیار قدرتمندی هستند. به شخصه احترام بسیار زیادی برای ایشان قائلم. کوتاهی انتخاب سرمربی از سمت آقای آجورلو نبود، از نظر من حساسیت بالای این انتخاب باعث شد کمی مشخص شدن سرمربی با تأخیر صورت بگیرد. خرید بازیکن در نقل و انتقالات نیز به حرف سرمربی صورت می‌گیرد نه مدیر عامل.
و جدایی وریا از استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟
در جریان واقعیت ماجرا نیستم، فقط اگر تصمیم فنی بوده با نظر کی او را نمی‌خواهند؟ مگر ساپینتو اصلاً وریا را می‌شناسد؟
در نقل و انتقالات این فصل موضوعی مطرح شده که برخی تیم‌ها به بازیکنان قول قطعی حضور در تیم ملی را می‌دهند!
     زمان ما که چنین چیزی وجود نداشت. شایعاتش را ما هم شنیده‌ایم اگر چنین حرف‌هایی واقعیت داشته باشد باید فاتحه فوتبال را خواند. البته اگر دلال‌ها توانایی این را دارند که سرمربی تیم دسته یکی را سرمربی تیم ملی کنند قطعاً توانایی این را هم خواهند داشت که هر بازیکنی را به تیم ملی  بفرستند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.