دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

سطح بازی و میزان توانایی کاوه رضایی بالاتر از لیگ ایران است

بهترین خرید ممکن

بهترین خرید ممکن
وصال روحانی
وصال روحانی

ایران ورزشی - الحاق مجدد کاوه رضایی به استقلال پس از پنج سال بازی او در سه تیم بلژیکی بهترین خریدی بود که آبی‌های تهرانی می‌توانستند در این «پیش‌فصل» لیگ بیست و دوم صورت دهند.
جذب سجاد شهباززاده 33ساله از سپاهان هم که 20 روز پیش روی داد، یک اقدام نقل و انتقالاتی خوب بود اما رضایی هم قدری جوان‌تر از سجاد و به تبع آن آینده‌دارتر از وی است و هم به سبب پنج فصل تمرین و مسابقه دادن در یک لیگ شاخص اروپایی قطعاً پیشرفته‌تر و تواناتر از شهباززاده به حساب می‌آید و کارایی‌های او بیشتر از این مهاجم پیشین نفت تهران و سپاهان اصفهان است. کاوه رضایی به سبب همین پیشینه اروپایی‌اش، به واقع از سطح رایج در لیگ برتر فوتبال ایران بالاتر است و در مرتبه‌ای رفیع‌تر از آن قرار می‌گیرد زیرا همه می‌دانیم اسلوب‌های رایج در تمرینات لیگ ایران و روال و اتفاقات جاری در مسابقات آن هرگز به سطحی نمی‌رسد که در اروپا برقرار است.

چیزهایی که فقط در فوتبال ایران دیده می‌شود
شاید گفته شود لیگ‌های بلژیک و هلند هرگز به سطح پنج لیگ اروپا (انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، آلمان و فرانسه) نمی‌رسند و با اینکه این برآورد به خودی خود صحیح است اما ژوپیلرلیگ (بلژیک) و اردی‌ویژه (هلند) قطعاً چندین و چند کلاس بالاتر از لیگ پرخطا و سرشار از حاشیه و مملو از ندانم‌کاری‌های اداری لیگ ایران قرار دارند و وجوه آموزشی آنها و پیشرفت و ارتقایی که شامل حال بازیکنان حاضر در خود می‌کنند، هرگز با خروجی‌های اندک لیگ ایران که هر گوشه آن می‌لنگد، همسویی نمی‌کند و ده برابر آن سازنده و مفید است. لیگ بلژیک براساس حساب و کتاب‌هایی روشن و برنامه و خط‌ مشی مشخص و سودمندی حرکت می‌کند و گرفتار روزمرگی‌ها و مشکلات بدوی و مسخره‌ای نیست که هر هفته در لیگ ایران می‌بینیم. در همین فصل اخیر نابسامانی‌‌‌های موجود در لیگ برتر ایران به حدی رسید که بازی‌های خانگی تیم نساجی در هر شهر و مکانی برگزار می‌شد الا آنجا که باید انجام می‌پذیرفت (ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر) و تیم هوادار هر هفته با احتمال برگزاری دیدارهای خانگی‌اش در مکانی متفاوت در تهران سر و کله می‌زد و در تیم شهرخودرو مشهد هر اتفاق مالکیتی و اجرایی و گره‌های تشکیلاتی که می‌شد تصور کرد روی می‌داد و قطعاً توافق می‌کنید که رخدادهایی از این دست در لیگ بلژیک تحقق نمی‌یابد.

او مدتی نزول کرد اما...
کاوه رضایی پس از شروع خوبش در شارلروا و حتی حضوری قابل قبول در کلاب بروژ و سپس بازگشت به شارلروا، در یکی دو فصل اخیر فروغ اولیه‌اش را تکرار نکرد و دچار قدری نزول شد اما او هنوز همان بازیکنی است که هفت، هشت سال پیش در سایپا و سپس ذوب‌آهن چهره شد و در استقلال هم درخشید و از این تیم تهرانی به‌عنوان پل عبورش به سمت فوتبال اروپا سود جست. او حالا با تجربیات برگرفته از آن فصول اروپایی‌اش اگر باتجربه‌تر و تواناتر از دوران قبلی حضورش در لیگ ایران نباشد، قطعاً پایین‌تر هم نیست. به واقع به لطف حضور او و افزوده شدن شهباززاده و احتمال ابقای کوین یامگا آبی‌ها می‌توانند مطمئن باشند که توانایی‌های تهاجمی‌شان بسیار بیشتر از فصل پیش خواهد بود و اگر خط دفاعی‌شان حتی 70 درصد از عملکرد عالی فصل گذشته‌اش باشد، حمله‌وران آبی‌پوش می‌توانند با درصد بالاتری از فرصت‌سازی و گلزنی استقلال را به سوی قهرمانی‌ تازه‌ای سوق دهند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.