دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

محصص: باید به کمبود امکانات در فوتبال ایران عادت کنیم

محصص: باید به کمبود امکانات در فوتبال ایران عادت کنیم
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش فوتبالی و به نقل از ایسنا، مرتضی محصص در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی مدارس و مربیان فوتبال پایه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مهم‌ترین نکته‌ای که باید در دستور کار مربیان قرار بگیرد، انجام کارهای جمعی و دانستن قدر داشته‌ها است. فوتبال یک بازی گروهی و تیمی است و چیزی نیست که با ۵ ،۶ نفر مشکلات قابل حل باشد. همایش‌ها و دوره‌های آموزشی باید حداقل ماهی ۵ تا ۶ بار برگزار شود. مربیان باید در این جلسات حضور یابند تا تبادل تفکرات انجام شود.

وی افزود: به خراسان رضوی بابت برگزاری این کلاس تبریک می‌گویم. تمامی عوامل برگزاری این همایش بزرگ از جمله مدرسان و شرکت‌کنندگان آن یک تیم هستند. تمام مواردی که در این کلاس تدریس شده، فقط در حد ایده است و مابقی کار باید توسط مربیان فوتبال انجام شود. من نیز همانند شرکت‌کنندگان در حال آموختن هستم، ممکن است ارتباطات و زبان بهتری داشته باشم، اما دلیل براین نیست که اگاهی بیشتری هم داشته باشم.

کارشناس فوتبال ایران در خصوص پیاده‌سازی ایده‌ها در ایران با توجه به زیرساخت‌های موجود گفت: اگر به زمین‌های فوتبال در آرژانتین نگاهی بیندازید تعجب می‌کنید که بازیکنانی نظیر مسی، ماردونا و آگوئرو چگونه از آن زمین‌ها بیرون آمده‌اند. در ایران همیشه شاکی هستیم. قبول دارم که امکانات بهتر به رشد فوتبال کمک می‌کند، اما فوتبال بازی محدودیت‌هاست. باید عادت کنیم با ناخوش‌آیندی‌ها کنار بیاییم.

محصص ادامه داد: مهدی طارمی به شرایط بد عادت کرد که در حال حاضر به این جایگاه رسیده است. کلید موفقیت مربیان نیز همین موضوع است. باید بدانیم در زندگی همه چیز ۱۰۰ درصد کامل نیست؛ همانطور که در خانه با خواهر و برادر خود مشکل پیدا می‌کنیم. باید این مسئله را بدانیم که برای حل مشکلات آفریده شده‌ایم. معنی اصلی هوش، توانایی حل مشکلات و معنی اصلی عقل، توانایی تغییر است.

کارشناس فوتبال ایران در خصوص عملکرد اسکوچیچ و تیم ملی ایران خاطرنشان کرد: هیچ وقت یک مربی و کارشناس فوتبال نباید راجع به مربی دیگری صحبت کند، مگر اینکه از او تعریف کند، اسکوچیچ نیز همکار ماست. به عنوان یک پیرمرد در این فوتبال، باید به جای اننقاد، راهکار بدهم. راهکارها برای اسکوچیچ و فدراسیون چه بوده است؟ هرچه بوده انتقاد بوده است. باید جو منفی تیم ملی که در جام جهانی شانسی نداریم را تغییر داده و پس از آن بازی‌های دوستانه تیم ملی را افزایش دهیم. از الان خیلی زود است که بخواهیم بگوییم برای صعود به مرحله بعد هیچ شانسی نداریم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.