دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

ادموند اختر: صیادمنش 10 سال پیشرفت کرد، قایدی 10 سال عقب افتاد

ادموند اختر: صیادمنش 10 سال پیشرفت کرد، قایدی 10 سال عقب افتاد
ایمان گودرزی
ایمان گودرزی

به گزارش ایران ورزشی، ادموند اختر در مورد شرایط فعلی تیم و انتخاب ساپینتو به‌عنوان سرمربی جدید آبی‌ها گفت: «شناخت زیادی در مورد او ندارم، می‌دانیم که در پرتغال کار کرده و رزومه نسبتاً خوبی دارد. سرمربی خارجی که به استقلال می‌آید باید خوب بداند به چه تیم پرطرفداری آمده است.
هواداران از این تیم انتظار قهرمانی دارند. وقتی که تیم فصل گذشته قهرمان شده حالا حفظ قهرمانی کار سخت‌تری است. امیدوارم هر چه زودتر به کشور برگردند و کار را شروع کنند.» پیشکسوت استقلال به این سؤال که با توجه به اینکه سرمربی‌های خارجی سابقه موفقی در استقلال ندارند این انتخاب درست بوده اینگونه پاسخ داد: «سرمربی داخلی و خارجی در این زمینه فرقی ندارد. سرمربی‌های داخلی با شرایط آشنا هستند، عرق ملی دارند و در شرایط سخت سازگارترند اما سرمربی خارجی از همان ابتدا امکانات می‌خواهد، واریز پولش نباید به تعویق بیفتد، هر کدام از این شرایط برای او فراهم نباشد او بی‌تعارف تیم را رها خواهد کرد و می‌رود. فشار روی سرمربی جدید بسیار بسیار زیاد خواهد بود. به هر حال شرایطی است که اتفاق افتاده و امیدواریم که سرمربی جدید زودتر بیاید و تیم را ببندد و کار را برای فصل جدید آغاز کند.»
اختر به عملکرد مدیران در نقل و انتقالات واکنش نشان داد و در مورد شایعه جدایی بازیکنان جوانی مثل حسین‌زاده از تیم گفت: «او در استقلال ستاره شد، امیدوارم اگر بنا بر رفتن این استعدادها از استقلال است لااقل قراردادهایشان به نحوی بسته شده باشد که سودی به استقلال برسد. امیدوارم اگر می‌خواهد جدا شود به تیم درست و حسابی برود. دیدیم که تصمیم اشتباه قایدی را 10 سال عقب انداخت اما صیادمنش با انتخاب درست 10 سال جلو افتاد. استقلال هیچ وقت بدون بازیکن نخواهد ماند. همیشه بهترین بازیکنان آرزوی بازی در استقلال را دارند و هیچ بازیکنی بزرگ‌تر از استقلال نیست.» هافبک دهه هفتاد استقلال معتقد است که در فوتبال ایران بازیکنان بزرگ همیشه به شکل بدی از تیم خداحافظی می‌کنند و در مورد جدایی وریا از تیم گفت: «وریا بازیکن بزرگ، باتعصب و کاپیتان استقلالی‌هاست، همه هواداران او را دوست دارند، نمی‌دانم چرا در ایران جدایی‌ها اینقدر بد اتفاق می‌افتد. این کار ما اصلاً حرفه‌ای نیست که بازیکن را بلاتکلیف رها کنیم.»

درباره وریا
در ایران تصمیمات بیشتر احساسی گرفته می‌شود تا حرفه‌ای، هواداران احساسی هستند و انتظار دارند وریا تا هر زمان که می‌خواهد در تیم بماند. هیچ کس منکر زحمات زیاد وریا برای استقلال نمی‌شود اما اگر خواهان پایان همکاری با او هستید دلیلش را بگویید و تکلیف همه را روشن کنید. هیچ بازیکنی بزرگتر از نام استقلال نیست و ما همیشه مدعی قهرمانی هستیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.