پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

پرکاس: احتمالا مربی و بازیکن خارجی جذب می‌کنیم؛ مرا هم ضلع چهارم سرمربیان خارجی لیگ برتر بدانید

پرکاس: احتمالا مربی و بازیکن خارجی جذب می‌کنیم؛ مرا هم ضلع چهارم سرمربیان خارجی لیگ برتر بدانید
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فارس، رضا پرکاس در مورد انتخاب خود به عنوان سرمربی جدید تیم فوتبال نصعت نفت آبادان اظهار داشت: پس از برگزاری مراسم معارفه من، تمرینات را از امروز استارت می‌زنیم. مراحل نهایی قرارداد باشگاه نیز پس از توافقی که در گذشته داشتیم انجام شد، اکنون در خدمت مردم آبادان هستیم.

وی در خصوص دستیاران خود در نفت آبادان عنوان کرد: عبدالرضا برزگری با ما همکاری می‌کند. در یکی دو روز هم مسعود عالیپور در کنار ما بود ولی متوجه شدیم با فولاد قرارداد دارد به همین دلیل کادر را در روزهای آتی کامل‌تر می‌کنیم تا به صورت جدی و حرفه‌ای‌تر کار را استارت خواهیم زد.

سرمربی صنعت نفت آبادان در مورد اینکه آیا افراد دیگری به کادرفنی‌اش اضافه خواهند شد، توضیح داد: این کار انجام می‌شود اما باید بررسی کنم. قطعا دو سه مربی دیگر اضافه خواهند شد. احتمال دارد یکی از مربیانی برزیلی که در امارات با من همکاری کرده، به صنعت نفت بیاید. صحبت‌های اولیه را انجام دادیم.

پرکاس در خصوص اینکه تا چه اندازه بین مجموعه صنعت نفت برای به دست آوردن اهداف کلی هماهنگی وجود دارد، پاسخ داد: تاکنون مسئولان باشگاه نشان داده‌اند خیلی با ما هماهنگ هستند. باید از اعتماد هیأت مدیره و مدیرفنی باشگاه تشکر کنم. هواداران و فوتبال‌دوستان صنعت نفت در تمام دنیا و حتی از آمریکا نیز با من تماس داشتند و خوشامدگویی کردند. قرار بر این شد تا با هماهنگ یو همدلی همه‌جانبه بتوانیم بهترین‌ها را در این فصل برای صنعت نفت رقم بزنیم. باید به خاطر مسائل پیش آمده و حوادث ناگواری که برای ساختمان متروپل رخ داد بار دیگر دل مردم آبادان شاد شود.

وی گفت:‌ دوست داریم آبادان که در فوتبال ایران شناخته شده است بار دیگر در همان فصل همیشگی به نمایش بگذاریم زیرا ظرفیت و پتانسیل زیادی در این شهر وجود دارد.

وی در خصوص عقب‌افتادن نفت آبادان از فعالیت‌های نقل و انتقالاتی و برنامه‌هایش برای جذب بازیکن جدید توضیح داد: چند روزی است که برنامه‌های ما استارت زده شده، شاید رسانه‌ای نشود و از قبل هم رسانه‌ای نشده باشد، اما این موضوع سیاست باشگاه است. در هر حال تلاش خود را می‌کنند در بازار نقل و انتقالات هر بازیکنی که مناسب باشد قطعا از باشگاه‌های دیگر پیشنهاد دارد و باید این مسائل را برآورد کند. برای بیشتر بازیکنان مسائل اقتصادی، محیط شهری که می‌خواهند در آن بازی کنند، هماهنگی با کادرفنی، قرار گرفتن در ترکیب ثابت و... روی نظر و انتخاب نهایی‌اش تأثیر می‌گذارد.

 

سرمربی نفت آبادان خاطرنشان کرد: بازیکن با خودش سبک و سنگین می‌کند که اگر به تیمی برود آیا از لحاظ فنی به سودش خواهد بود یا بیشتر به وی بازی می‌رسد، وی بیشتر دیده می‌شود، شاید خانواده‌اش راضی نباشند به شهری برود و در تیم آن شهر بازی کند. همه این مسائل در تصمیم‌گیری بازیکن تأثیرگذار است. پروسه بسیار حساس و پیچیده‌ای است. باید دید کدام بازیکن می‌تواند در ترکیب قرار بگیرد که بیشترین کارایی را داشته باشد. می‌بینیم که یک اسم برای چند باشگاه مطرح می‌شود اما درنهایت به هیچ‌یک از آنها نمی‌رود. کار صنعت نفت در انقل و انتقالات نیز در حال انجام شدن است. بازیکنانی که قرارداد دارند در این تیم می‌مانند. برخی نفرات نیز قراردادشان تمام شده اما همچنان دوست دارند در نفت آبادان باشند. قطعاً بازیکنان جدیدی نیز جذب خواهند شد. اگر جایی حس کنیم نیاز به تقویت داریم قطعا بازیکن خارجی جذب خواهیم کرد، اما بازیکنی که باکیفیت و متناسب با وضعیت صنعت نفت باشد.

پرکاس افزود: قطعا روال مانند سالهای قبل بود. سیکل جدیدی را برای انتخاب بازیکن مدنظر قرار داده‌ایم و به آن عمل خواهیم کرد. مسئله بودجه در نظر است. همچنین با توجه به اینکه فوتبال آبادان تکنیکی است شاید برخی بازیکنان نتوانند در آن سیستم جا بگیرند. فوتبال دوستان آبادانی خیلی دوست دارند بازیکنان اهل آمریکا جنوبی به ویژه برزیل به اینجا بیایند. این فرایند را دنبال می‌کنیم. همچنین از  نظر ما انتخاب بازیکنی که عرب‌زبان باشد هم برای خودش خوب است و هم از لحاظ محیطی که در آن زندگی می‌کند تأثیرگذار است، تا بازیکنی بیاید که زندگی در اینجا برای او بیگانه است. البته خودم می‌توانم به چند زبان صحبت کنم و مشکلی ندارم، اما باید بازیکن جدید هم در محیط کار جا بیفتد. برای بازیکن محیط باشگاه و شهری که در آن توپ می‌زند بسیار مهم است.

وی در این خصوص تمرین تیمش در همین شهر آغاز خواهد شد، توضیح داد:‌ در آبادان تمرینات را آغاز می‌کنیم. البته به باشگاه برنامه داده‌ایم و در چند روز آینده با توجه به اینکه سه چهار منطقه را معرفی کردیم، قطعا در آینده اردوی خود را در شهر دیگری برگزار می‌کنیم زیرا اینجا هوا بسیار گرم است، باید یا در شب یا صبح زود از زمین تمرینی آبادان استفاده کنید. اگر صبح زود تمرین کنیم دیگر نمی‌توانیم ساعت 9 شب تمرین مجددی انجام بدهیم، برای همین باید به منطقه‌ای برویم که دو تا سه بار در روز برای برگزاری جلسات تمرینات از آن استفاده کنیم. قطعا در هفته جاری به اردو خواهیم رفت.

پرکاس درباره اینکه آیا باشگاه صنعت نفت برای لیگ بیست و دوم جذب بازیکن ستاره را از دستورکار خارج کرده است، گفت: تیم باید با بازیکنان خوب بسته شود. هر مربی فلسفه کاری دارد و سعی می‌کند با یک سیستم کار کند. باید بر مبنای آن سیستم بازیکن گرفت یا با توجه به بازیکنانی که دراختیار دارید ببینید کدام سیستم به درد تیم شما می‌خورد و با همان کار کنید. قطعاً بازیکنانی که می‌آوریم یا باید تجربه داشته باشند و البته کیفیت‌شان هم خوب باشد. ما باید تاکتیک‌پذیر بوده و به سرعت در مسائل تاکتیکی رشد کنیم. نفرات بومی در اولویت هستند اما بازیکنان بومی که به تیم کمک کنند. اگر بخواهیم بازیکن جوان جذب کنیم اولویت با آبادانی‌ها است. پس جذب بازیکنان خوزستانی را در اولویت قرار می‌دهیم. باید ترکیبی انتخاب کنیم که هم برای امسال و هم سال بعد به کارمان بیاید.

وی عنوان کرد: قرارداد من دو ساله بسته شده. مردم آبادان دوست دارند وقتی با بازیکنی قرارداد بسته می‌شود آینده را هم درنظر بگیرند. اکنون سیاست کلان باشگاه همین است با من هم دو ساله قرار داد بستند و این می‌تواند نویدبخش ثبات در کادرفنی باشد. اگر برنامه خود را روی بازیکنان جوان و آینده‌دار خوزستانی بگذاریم می‌توانیم بگوییم سال بعد هم با همین بازیکنان و کادرفنی کار خود را ادامه می‌دهیم. ثبات در بخش مربیگری هم مانند ایجاد ثبات در بین بازیکنان بسیار تأثیرگذار است. از این لحاظ باید بازیکنانی را انتخاب کنیم که فوتبال آبادان را جلو ببرد. اینجا شهری است که فوتبال جزئی از زندگی مردم است. باید به بهترین شکل از این جمله استفاده کنیم. فوتبال باید بدرخشد تا زندگی مردم را نشان بدهد.

پرکاس در گفت‌وگو با برنامه ورزشی رادیو تهران در مورد اینکه آیا مشکلات مالی سالهای اخیر صنعت نفت برای این فصل حل شده است، توضیح داد: مدیریت در این برنامه خیلی تلاش می‌کند. هر سال از تجربه سالهای قبلی استفاده کردیم و برای جذب منابع مالی جدید وارد مذاکره می‌شوند. نمایندگان مجلس قول همکاری داده‌اند و مدیریت صنعت نفت نیز با جدیت کار می‌کند. با این دیدگاه آمده‌ایم. البته صنعت نفت جزو باشگاه‌هایی است که به این دلیل که بودجه‌شان به ادارات پایین‌تر تفویض می‌کنند کار تأمین بودجه‌شان از لحاظ اداری مقداری بیشتر و زمانبرتر می‌شود. با این وجود جز محدود یا تنها باشگاه‌هایی هستیم که هیچ وقت پول بازیکن را ندهیم. اگر کار دیر یا زود هم شود قطعا پرداختی‌ها را انجام می‌دهیم. شاید برخی باشگاه‌ها باشند که پولی را پرداخت کنند اما پرداخت‌های بعدی‌شان بازیکن یا مربی 20 سال منتظر بماند.

وی ادامه داد: قوانینی وجود دارد که کار را زمان‌بر می‌کند. با این دیدگاه که مسائل مالی را می‌دانیم وارد آبادان شدیم و سعی می‌کنیم با یک برنامه‌ریزی خوب بازیکن، مربی و کل باشگاه کمترین آسیب را ببیند و خلأیی در موفقیت باشگاه ایجاد نشود. هر چند مسائل مالی خیلی تأثیرگذار است اما سعی می‌کنیم درصد مشکلات را پایین بیاوریم. این امر نیز با همکاری و هماهنگی مدیریت تمام ارکان باشگاه امکان‌پذیر است.

وی عنوان کرد: امیدوارم با ورود من تجربه و دانشی که از فعالیت در آلمان یا سایر کشورها در پست سرمربیگری و مدیریت فنی دارم به فوتبال آبادان و در ادامه خوزستان و ایران تزریق شود. امیدوارم لیگ جذابی داشته باشیم. در لیگ امسال سه مربی خارجی حضور دارند. اگر بخواهیم از این لحاظ مرا هم حساب کنید می‌توانم بگویم ضلع چهارم این مجموعه هستم که می‌تواند به فوتبال کشور ما کمک کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.