دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

نقشه جدید یحیی برای داشتن یک تئوریسین و طراح تمرین در کنار یک مربی برای کوچینگ و هدایت تیم

یک مربی خارجی + یک پیشکسوت در کادر فنی

یک مربی خارجی + یک پیشکسوت در کادر فنی

به گزارش ایران ورزشی؛ مربی بدنساز از روز اول در تمرینات بود و به نظر می‌رسد مربی برزیلی گلرها هم امروز یا فردا در تهران و تمرینات حاضر خواهد بود اما جانشین حمید مطهری هنوز مشخص نشده و به نظر می‌رسد خلأ بزرگی در تمرینات دیده می‌شود.
کریم باقری که زیاد در امور فنی دخالت نمی‌کند، سیدجلال تازه‌وارد است، خانبان به امور آنالیز می‌پردازد و عسگری با وجود اینکه لب خط خوب فریاد می‌زند برای تمرین دادن و کوچینگ مناسب نیست. پرسپولیس برای این پست مربی بزرگتری می‌خواهد؛ یکی که یحیی بتواند به او تکیه کند و حرفش را بخواند.
مجتبی حسینی و حمید مطهری برجسته‌ترین دستیاران یحیی در طول دوران مربیگری‌اش بودند که حالا در لیگ برتر سرمربیگری می‌کنند. هر دو نفر قابلیت بزرگ شدن را داشتند و کنار یحیی به جاهای خوبی در مربیگری رسیدند، پس نفر بعدی هم باید صاحب چنین کاراکتری باشد. یعنی ضمن اینکه بالاترین مدرک مربیگری را دارد در امور فنی نخبه باشد و اثرگذار.
برای رفع این نقیصه می‌شود سراغ یک مربی خارجی رفت. یک تئوریسین که پای تخته، چم و خم فوتبال و تمام جزئیات ریزش را خوب بلد باشد و تمام امور کاری یک مربی، از طراحی تمرین گرفته تا آمادگی برای مسابقه را به شکل کامل بداند. به همین خاطر هفته قبل گفته شد یحیی چنین گزینه‌ای را در بین مربیان شاغل در فوتبال ایران -‌که کاراکتر حضور در پرسپولیس را داشته باشند- پیدا نکرده و سراغ گزینه‌های خارجی رفته است. چند روز قبل نام یک مربی اسپانیایی که از قضا دستیار لوئیس انریکه بوده و سوابق نسبتاً قابل توجهی دارد از قوطی اینستاگرام هواداران بیرون آمد اما باشگاه چیزی را در این خصوص تأیید نکرد.
معاون باشگاه پرسپولیس دیروز از گزینه‌ای خبر داد که یحیی روی آن نظر داشت اما به نتیجه نرسید. گفته شد این گزینه مجتبی حسینی بوده اما بعید است یحیی به همکار سابقش که چند سالی است سرمربیگری می‌کند دستور به عقب‌نشینی و بازگشت به قامت دستیار بدهد. طی روزهای اخیر برخی اسامی هم در این خصوص شنیده شد اما حالا گفته می‌شود یک پیشکسوت نامدار پرسپولیس که اتفاقاً سابقه ملی دارد و در این باشگاه مربیگری کرده گزینه اصلی برای حضور در کادر فنی است.
یحیی البته قصد دارد از این مربی تمرین دهنده خارجی در کنار یک مربی داخلی استفاده کند. گل‌محمدی خوب می‌داند مربی خارجی که فوتبال ایران، پرسپولیس، لیگ برتر، بازیکنان پرسپولیس و تفکرات خودش را نمی‌شناسد کار سختی برای آداپته شدن با تیم و هماهنگی با خودش خواهد داشت و این مسأله زمانبر و پرریسک خواهد بود. او می‌خواهد این نقیصه را با حضور یک مربی پیشکسوت پرسپولیسی عاشق کار و چالش‌های حضور در کادر فنی پرسپولیس جبران کند تا اینطوری هم یک تئوریسین و طراح تمرین کنارش داشته باشد، هم فردی که بتواند در کوچینگ و هدایت تیم کمکش کند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.