دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

تعیین سقف قرارداد بازیکنان غیر‌قانونی است

تعیین سقف قرارداد بازیکنان غیر‌قانونی است

ایران ورزشی - براساس اساسنامه فدراسیون فوتبال، تعیین سقف قرارداد بازیکنان برای لیگ بیست و دوم امکان‌پذیر نیست. جدای از اشکالات مختلفی که قانون سقف قرارداد مدنظر سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال را به عاملی برای افزایش قیمت بازیکنان تبدیل می‌کند، این قانون با یک مشکل بزرگتر مواجه است که مانع اجرایی شدن آن در لیگ بیست و دوم می‌شود.
براساس ماده ۵ اساسنامه، قانون سقف قرارداد برای این که واقعاً به قانونی در فوتبال ایران تبدیل شود، باید حتماً در هیأت رئیسه فدراسیون به تصویب برسد؛ روندی که برای تصویب قوانینی مانند «منع جذب بازیکن و مربی خارجی» و «نحوه جذب خارجی‌ها» طی شده بود. حالا مشکل کجاست؟
مشکل جایی است که هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال پس از عزل مهرداد سراجی در مجمع ۱۰ خرداد از حد نصاب خارج شده تا هم جلسات و هم مصوبات آن، رسمیت نداشته باشد. موضوعی که منجر به اجرایی نشدن قانون سقف قرارداد بازیکنان می‌شود.
هوشنگ نصیرزاده، عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ فوتبال و سرپرست کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال روز گذشته درباره این موضوع توضیح داد و گفت: چهارشنبه این قانون را به فدراسیون فوتبال فرستادیم تا میرشاد ماجدی، به‌عنوان مسئول فدراسیون آن را امضا کند. ماجدی هم در جواب گفت که سازمان لیگ، خودش این قانون را اعلام کند. این نامه‌نگاری‌ها، آخر وقت دیروز بود و ممکن است قانون سقف قرارداد، امروز اعلام شود. ممکن هم هست، اعلام نشود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.