دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

چرخه غلط باعث شده مربیان پرسپولیسی روی نیمکت تیم‌ها نباشند

پنجعلی: یحیی دستیارش را از بین پیشکسوتان انتخاب کند

پنجعلی: یحیی دستیارش را از بین پیشکسوتان انتخاب کند
امیرمحمد قراگزلو
امیرمحمد قراگزلو

محمد پنجعلی کاپیتان اسبق پرسپولیس و تیم ملی در رابطه با شرایط پرسپولیس مدل جدید و دلایل حضورش در اولین تمرین پرسپولیس نقطه نظراتش را با ایران ورزشی در میان گذاشت.

شرایط تیم پرسپولیس را در اولین تمرین چگونه دیدید؟
فضای تیم بسیار دوستانه و صمیمی بود و بازیکنان با انگیزه کافی و بالا در تمرین تیم حاضر شده بودند و زیر نظر کادر فنی تمرین شاداب و پرنشاطی را برگزار کردند. من و چند پیشکسوت دیگر پرسپولیس هم برای روحیه دادن و روحیه گرفتن از بازیکنان و اتمسفر تیم محبوب‌مان در تمرین حاضر شدیم و برای کادر و بازیکنان در فصلی که پیش رو دارند آرزوی موفقیت کردیم.
کمبود تیم را در چه پستی دیدید؟
بضاعت تیم به لحاظ کلی خیلی خوب است اما در خط حمله نیاز به جذب دو مهاجم جدید و ششدانگ دارد که تیم از هر لحاظ تبدیل به تیم کاملی در همه پست‌ها شود.
با مدیرعامل تیم هم صحبت خاصی داشتید؟
بله من با مدیرعامل تیم حرف زدم و به ایشان در رابطه با جذب مهاجم خارجی گفتم که ایشان هم به من گفتند پیگیر جذب مهاجم خارجی هستند و در این زمینه همه تلاش‌شان را انجام خواهند داد.
بضاعت پرسپولیس را برای قهرمانی در لیگ کافی ارزیابی کردید؟
بله من بضاعت تیم را برای قهرمانی در لیگ برتر خوب می‌دانم اما برای آسیا معتقدم که پرسپولیس برای حضور در آسیا نیاز به جذب مهاجم خارجی دارد.
رحمان رضایی در مصاحبه با ایران ورزشی خودش را بهترین مدافع فوتبال ایران عنوان کرد، شما به عنوان یکی از باسابقه‌ترین مدافعان فوتبال‌مان، بهترین مدافع تاریخ ایران را چه کسی می‌دانید؟
نظر همه افراد در فوتبال قابل احترام است و بالاخره در هر نسلی از فوتبال چند مدافع بهتر و شاخص‌تر وجود داشته‌اند، ضمن اینکه باید توجه داشته باشیم سبک‌های مختلفی هم در فوتبال وجود داشته است. از سوی دیگر نظر شخص من این است که دفاع کردن در گذشته سخت‌تر بود چون دفاع فقط مربوط به خط دفاع می‌شد اما الان می‌بینیم که کل تیم در زمان دفاع شرکت می‌کنند و فقط عناصر دفاعی بازیکنان دفاع کننده نیستند. با همه این تفاسیر و با وجود احترامی که برای همه مدافعان قائل هستم باید بگویم که من قلیچ‌خانی را بهترین مدافع فوتبال ایران می‌دانم، بازیکنی که توپ را کنترل کرده و به قولی می‌خواباند و بازیسازی را از نقطه آخر خط دفاع آغاز می‌کرد، البته ایشان بعداً به خط هافبک انتقال پیدا کرد.
در رابطه با سیدجلال چه نظری دارید و به نظرتان او کاریزمای لازم را برای مربیگری دارد؟
من معتقدم بازیکنانی مانند سیدجلال باید در بدنه فوتبال حفظ شوند و قطعاً باید با سپری کردن سلسله مراتب به مربیان خوبی در لیگ ما تبدیل شوند. این در حالی است که ما می‌دانیم بعضی از مربیان‌مان روی رانت به این کار آمده و به کار گماشته می‌شوند. صرف‌نظر از این موضوع بازیکن ملی بعد از خداحافظی از فوتبال باید در بدنه فوتبال به کار گرفته شود، این در حالی است که خیلی از مربیان که در رأس آنها مربیان پرسپولیسی هم هستند، به دلیل چرخه غلط فوتبال ما از مربیگری به دور هستند.
عملکرد دستیاران خارجی یحیی را چگونه دیدید؟
باید در درازمدت کار دستیاران خارجی یحیی را دید و در رابطه با آنها صحبت کرد اما یحیی گفته به یک مربی نیاز دارد و چنین شخصی در بین پیشکسوتان پرسپولیس وجود دارد اما متأسفانه در فوتبال ما این مربیان که بیشترشان از جنس پرسپولیس بودند را با همه توانایی که داشتند، کنار زدند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.