سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

یک جراح معتبر:

شوماخر در وضعیت نباتی است

شوماخر در وضعیت نباتی است

یک جراح مغز و اعصاب برجسته بر این باور است که میشاییل شوماخر در وضعیت حیات نباتی است، و واکنشی نسبت به خانواده‌اش نشان نمی‌دهد. این اسطوره فرمول یک در سال 2013 در جریان اسکی دچار سانحه‌ای بسیار جدی شد و پس از آن، خبرهای بسیار اندکی درباره وضعیت سلامت او منتشر شده است.

او از آن هنگام تاکنون در انظار ظاهر نشده است. گفته می‌شود شوماخر که هفت بار قهرمان فرمول یک شده دچار آسیب از ناحیه مغز شده، و به همین دلیل زندگی‌اش به‌کلی تغییر کرده است.

اخیرا مستندی از شوماخر در یک شبکه تلویزیونی فرانسوی پخش شد که در آن به اوضاع او پرداخته شد. در این مستند گفته شد که شوماخر آلمانی به احتمال زیاد هرگز به روزهای گذشته برنخواهد گشت. اریش ریدرر، جراح مغز و اعصاب مشهور ساکن زوریخ در این مستند می‌گوید: «به نظرم او در وضعیت نباتی است. این یعنی او بیدار است، اما واکنشی نشان نمی‌دهد. او نفس می‌کشد، قلبش می‌تپد، و احتمالا می‌تواند بنشیند و با کمک چند قدمی راه برود، اما فقط در همین حد. به نظرم این نهایت جایی است که او می‌تواند به آن برسد. آیا این امکان وجود دارد که او را در وضعیتی ببینیم که قبل از تصادف داشت؟ من که واقعا این‌طور فکر نمی‌کنم.»

ژان توت، رییس سابق فراری هم اخیرا او را دیده و گفته که شوماخر 51ساله تمام تلاشش را می‌کند که بهبود پیدا کند. شوماخر 91 دور قهرمانی برای فراری کسب کرد و پنج قهرمانی از هفت قهرمانی او زیر نظر توت بود. توت می‌گوید: «من میشاییل را هفته گذشته دیدم. او دارد مبارزه می‌کند. خدای من! ما می‌دانیم که او سانحه‌ای فاجعه‌بار را در اسکی تجربه کرد و همین باعث شده که دچار مشکلات زیادی شود. اما همسر، فرزندان، و پرستاران در کنار او هستند. ما تنها می‌توانیم برای او بهترین آرزوها را داشته باشیم. همین‌طور برای خانواده‌اش. تمام کاری که می‌توانم انجام دهم این است که نزدیک آنها باشم تا زمانی که کاری از دستم بربیاید.»

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.