دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

احساس می‌کنم ایران در قطر نتایج خوبی می‌گیرد

محمد نصرتی: بازیکنان تیم ملی اسکوچیچ را قبول دارند

محمد نصرتی: بازیکنان تیم ملی اسکوچیچ را قبول دارند
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو

محمد نصرتی، بازیکنی که سابقه بازی در جام جهانی را دارد و حتی گل صعود ما به جام جهانی 2006 را به ثمر رساند، در رابطه با صعود تیم ملی از مرحله گروهی جام جهانی قطر خوش‌بین است. او به توانایی بازیکنان و حتی کادر فنی با وجود بعضی از انتقادات ایمان دارد و با امیدواری خاصی حرف می‌زند.

ایران ورزشی - در رابطه با وضعیت آماده‌سازی تیم ملی چه صحبتی داری؟
بازیکنان ما بعد از شرکت در لیگ‌های سخت با خستگی به اردوی تیم ملی پیوستند. جدا از این مسأله شرجی و هوای بسیار گرم قطر و تمرینات زیاد موجب شده بود تا بدن بازیکنان بیشتر تحلیل برود. بازی ما با الجزایر هم دیدار چندان خوبی نبود تا به نوعی اردوی ما در قطر حالت تفریحی پیدا کند. متأسفانه عدم برنامه‌ریزی درست موجب شده بود تا بازیکنان خستگی بیشتری را در تن و روان خودشان احساس کنند.
در رابطه با گروه‌مان در جام جهانی چه صحبتی داری؟
گروه ما در جام جهانی گروه خوبی است و احساس خوبی از قرار گرفتن در گروه‌مان با سه تیم دیگر دارم.
اما ما با انگلیس، یکی از غول‌های فوتبال جهان همگروه هستیم.
- بله انگلیس خیلی قوی است اما انگیزه‌ای که بازیکنان ما مقابل چنین تیم‌هایی دارند را دست‌کم نگیرید، چون هر طور حساب کنید از بازتاب رسانه‌ای تا بقیه موارد قطعاً بازیکنان ما می‌خواهند به بهترین شکل ممکن خودشان را نشان دهند. از سوی دیگر توانایی بازیکنان ما هم بالاست و در آن برهه زمانی این توانایی در کنار انگیزه بالا خیلی می‌تواند به تیم ما کمک کند.
به نظر نگاه خوش‌بینانه‌ای نسبت به تیم ملی کشورمان داری.
به شکل منطقی نباید امید واهی داشته باشیم اما من حس خوبی نسبت به تیم ملی‌مان دارم. حالا نمی‌دانم این حس را حس امید یا احساس شگفتی‌سازی بدانم اما به هر صورت امیدوارم که تیم ملی ما کاری بزرگ و خارق‌العاده را در جام جهانی انجام دهد.
واقعاً فکر می‌کنی آن قدر که ما روی تیم ملی انگلیس صحبت می‌کنیم، تیم رقیب هم‌چنین  نگاهی به تیم ملی ما داشته باشد؟
قطعاً انگلیسی‌ها هم تیم ملی ما و بازیکنان‌مان را به دقت آنالیز کرده و روی تیم ما حساب خاصی باز کرده‌اند و می‌دانند که مهار بازیکنانی مانند طارمی، آزمون و حتی جهانبخش کار راحتی نیست. باید به این نکته هم اشاره کنم که توانایی ما فقط به خط حمله معطوف نیست و نسلی از بازیکنان خیلی خوب را در اختیار داریم. به طور نمونه ما در خط دفاع‌ بازیکنی مانند کنعانی‌زادگان را در اختیار داریم که انصافاً جزو بهترین‌های آسیا است و حتی اگر اغراق نباشد قادر است مقابل تیم‌های بزرگ و بزرگترین مهاجمان جهان هم بدرخشد.
فکر می‌کنی طارمی بتواند درخشش در تیم باشگاهی‌اش را مقابل تیم‌های ملی نامدار هم تکرار کند؟
طارمی به بلوغ فکری و فوتبالی فوق‌العاده‌ای رسیده است. از این‌رو اطمینان دارم او می‌تواند مانند تیم باشگاهی‌اش که به تیم‌های بزرگ گل زد، در تیم ملی هم به تیم‌های بزرگ گل بزند.
در رابطه با اسکوچیچ هم حرف‌هایی زده می‌شود از جمله اینکه او کاریزمای لازم را ندارد!
نه، من فکر می‌کنم همین که بازیکنان تیم ملی اسکوچیچ را قبول دارند و این مسأله را در مصاحبه‌هایشان هم عنوان می‌کنند، یکی از بزرگترین مسائل قابل توجه است. از طرفی من فکر می‌کنم اسکوچیچ مزد شجاعتش را در بازی‌های مقدماتی گرفت و همین که تیم را با شجاعت هدایت کرد و موجب صعود تیم ملی‌مان شد با نشستن روی نیمکت تیم ملی در جام جهانی به نوعی پاداش آن بازی‌ها و صعودش را در جام جهانی خواهد گرفت. مربی کروات با وجود هاشمیان و دستیاران دیگری که دارد، قادر است در تیم ملی کارهای بزرگی انجام دهد.

برانکو: نصرتی سریع‌ترین مدافع ایران است
محمد نصرتی در دوران حضور برانکو همیشه جزو گزینه‌های اصلی تیم‌ ملی بود؛ او در جوانی به تیم‌ ملی رسید و در میان مدافعان درجه یک و باتجربه‌ای مثل رحمان رضایی، گل‌محمدی، هاشمی‌نسب، انصاریان و حتی سهراب بختیاری‌زاده، در تیم ‌ملی فیکس شد.
در آن مقطع، نسبت به استفاده از این مدافع از برانکو انتقاد می‌شد اما در یکی از مصاحبه‌ها، برانکو چرایی اعتماد به این مدافع را گفت: «نصرتی سریع‌ترین مدافع فعلی ایران است؛ روی هوا و روی زمین قابلیت‌های ویژه‌ای دارد. به دلیل سرعت بالا و قدرت بازیسازی روی زمین، معمولاً سخت‌ترین وظایف خط دفاع را به این بازیکن می‌سپارم. مثلاً مقابل کره، از نصرتی برای مهار پارک جی سونگ (مهاجم منچستر) استفاده می‌کنم. او اغلب در انجام وظایفش موفق است. البته چون سخت‌ترین کار دفاعی را به او می‌سپارم شاید اندک اشتباهاتی هم مرتکب شود. بدون شک اگر بازیکن دیگری جای او بگذارم، متوجه می‌شوید که نصرتی بهتر است یا مدافعانی که اسم می‌آورند!»

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.