دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱


485 بازیکن در لیگ بیست و یکم به میدان رفتند

فقط هفت بازیکن فیکس بودند

فقط هفت بازیکن فیکس بودند
عرشیا برزگر
عرشیا برزگر

در لیگ بیست و یکم 485 بازیکن به میدان رفتند که به طور میانگین برای هر تیم حدود 30 بازیکن می‌شود. از این تعداد فقط هفت بازیکن بودند که در تمام بازی‌ها به میدان رفتند. در واقع 478 بازیکن نتوانستند شرایط خودشان را فیکس کنند. اما بازیکنی که می‌تواند در 30 هفته به زمین برود معنایش این است خیلی خوب تمرین کرده، استراحتش به موقع و در اختیار تیم بوده و از همه مهم‌تر اینکه داخل زمین هیچ وقت تعداد اخطارهایش به عدد چهار نرسید تا دچار محرومیت شود.


خارجی‌ها در لیست نیستند
در این جدول هفت نفره شاید اولین چیزی که به چشم می‌آید قرار نداشتن بازیکن خارجی است. بازیکنانی که اکثرشان با سر و صدای زیاد به لیگ ما آمدند. حالا باید این سؤال را از مدیرانی پرسید که آنها را جذب کردند. چطور بازیکنانی به تیم‌های لیگ برتری اضافه شدند در حالی که فرصت بازی کردن در تمام بازی‌ها را به دست نیاوردند. پس حتماً به لحاظ فنی شرایط‌شان بهتر از هم‌پستی‌های‌شان نبود.

استقلال و فجر
هر کدام 2 بازیکن
در این جدول، تیم سقوط کرده فجر دو نماینده دارد. ایمان صادقی، دروازه‌بان فجری‌ها که رکورددار بازی در میان تمام بازیکنان بوده و احمد زنده‌روح، هافبک این تیم که جزو بازیکنان کلیدی شیرازی‌ها بود. استقلال هم که عنوان قهرمانی لیگ را یدک می‌کشد دو بازیکن در جدول روبه‌رو دارد.
مهدی مهدی‌پور 2654 دقیقه به میدان رفت و غیر از گلی که زد هفت پاس گل هم داد. امیرحسین حسین‌زاده که در آستانه لژیونر شدن است 2211 دقیقه در زمین حضور داشت که هشت گل زد و دو پاس گل داد. این دو بازیکن جزو تأثیرگذارترین بازیکنان فرهاد مجیدی در فصل گذشته بودند.
سه تیم سپاهان، آلومینیوم و مس رفسنجان هر کدام یک بازیکن در این جدول دارند.

11 تیم بدون بازیکن ثابت
یک نکته قابل تأمل دیگر قرار نداشتن هیچ بازیکنی از 11 تیم دیگر است. چطور می‌شود از تیم‌‎هایی مثل پرسپولیس، فولاد، گل‌گهر، مس رفسنجان، آلومینیوم و شش تیم دیگر حتی یک بازیکن هم در این جدول نباشد.

مسجدسلیمان شلوغ‌ترین تیم
در میان 6 تیم لیگ برتری، بعضی‌ها با استفاده 34، 33 و حتی 35 بازیکن جزو تیم‌هایی بودند که بیشترین بازیکن را به خود اختصاص دادند. اما نفت مسجدسلیمان با 36 بازیکن شلوغ‌ترین تیم لیگ بیست و یکم بود.

  یک استثنا
تیم‌هایی مثل، هوادار، مس رفسنجان، تراکتور، شهرخودرو، نساجی، صنعت‌نفت آبادان به‌دلیل حاضر نشدن حریفان‌شان 29 بازی در لیگ انجام دادند که در میان آنها فقط رضا جعفری، وینگر نساجی در تمام 29 مسابقه به‌مدت 2050 دقیقه در زمین حضور  داشت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.