شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

امضاکنندگان قرارداد ویلموتس نمی‌توانند در انتخابات شرکت کنند

سوء‌پیشینه دلیل ممنوعیت کاندیداتوری هیأت رییسه

سوء‌پیشینه دلیل ممنوعیت کاندیداتوری هیأت رییسه

با اینکه هنوز هیچ حکم محرومیتی برای هشت نفر از اعضای هیأت رییسه فدراسیون فوتبال صادر نشده اما همان پرونده در حکم سوء‌پیشینه‌ای برای آن‌هاست که متناقض با شروط لازم جهت کاندیداتوری در انتخابات فدراسیون فوتبال خواهد بود.

فیفا اعلام کرده که انتخابات فدراسیون فوتبال باید تا پیش از سال نوی میلادی برگزار شود. همین موضوع زمزمه کاندیداتوری افرادی که پیش از تعویق انتخابات برای ریاست یا عضویت در هیأت رییسه ثبت‌نام کرده بودند را دوباره مطرح کرده است. افرادی که چند تن از آن‌ها در میان هیأت رییسه فعلی حضور داشتند و بدون شک قصد دارند که دوباره هم در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کنند.

بعد از ماجراهای مربوط به پرونده مارک ویلموتس و ارجاع این پرونده به شعب قضایی، این امکان از اعضای هیأت رییسه که زیر قرارداد مارک ویلموتس را امضا کرده بودند، سلب می‌شود.

مهدی تاج، لیلا صوفی زاده، محمود اسلامیان، محمود شیعی، فریدون اصفهانیان، عبدالکاظم طالقانی، هدایت ممبینی و حیدر بهاروند، هشت نفری هستند که به خاطر امضای قرارداد ویلموتس به سازمان بازرسی فراخوانده شدند در حال حاضر پرونده مربوط به بررسی اتهام آن‌ها در شعب قضایی باز است.

با اینکه هنوز هیچ حکم محرومیتی برای این هشت نفر صادر نشده اما همان پرونده در حکم سوء‌پیشینه‌ای برای آن‌هاست که متناقض با شروط لازم جهت کاندیداتوری در انتخابات فدراسیون فوتبال خواهد بود.

نکته جالب اینکه از میان این افراد که اجازه حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال را ندارند، حیدر بهاروند یکی از افرادی بود که از ماه‌ها پیش تلاش برای جلب رأی اعضای مجمع را آغاز کرده و برای نشستن بر صندلی ریاست فدراسیون فوتبال مصمم است.

فریدون اصفهانیان، محمود اسلامیان و هدایت ممبینی هم از دیگر کاندیداهای جدی برای هیأت رییسه فدراسیون فوتبال بودند که به نظر می‌رسید همچنان تمایل به حضور در انتخابات را داشته باشند. با شرایط جدید اما هیچ یک از آن‌ها اجازه حضور در انتخابات را ندارند.

***

پاسخ فدراسیون:اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال امکان شرکت در انتخابات را دارند

کمیته امور حقوقی فدراسیون فوتبال با رد اخبار منتشر شده مبنی بر ممانعت و جلوگیری از حضور اعضای هیات رییسه فعلی فدراسیون فوتبال در انتخابات آینده این فدراسیون، تاکید کرد که این افراد امکان حضور در انتخابات را خواهند داشت.

در پی انتشار خبری مبنی بر ممانعت و جلوگیری از حضور اعضای هیات رییسه فعلی فدراسیون فوتبال در انتخابات آینده این فدراسیون، کمیته امور حقوقی فدراسیون اعلام کرد خبر مذکور صرفاً یک شایعه است و چنین رفتاری خلاف اصول اخلاقی است.

پیش از این اخباری منتشر شده بود که به دلیل ورود سازمان بازرسی کل کشور به پرونده قرارداد مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال و مسوول بودن اعضای هیات رییسه در این قرارداد، این افراد حق مشارکت در انتخابات آتی فدراسیون فوتبال را نخواهند داشت.

در بیانیه امور حقوقی فدراسیون فوتبال آمده است: اعضای هیات رییسه به همراه کمیته ها و سایر ارکان فدراسیون با راهبری سرپرست فدراسیون و همراهی و پشتیبانی دبیرکل طی ماه‌های گذشته تلاش کردند تا اساسنامه جدید فدراسیون با رعایت قوانین و مقررات داخلی و با نظر مثبت فیفا همراه شود و به شکرانه خداوند بزرگ همه فرآیندها به سمت تصویب اساسنامه جدید توسط مجمع پیش می رود.

در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: همه کسانی که دلسوز فوتبال هستند و برای پیشرفت فوتبال کشور دل می‌سوزانند چه اعضای هیات رییسه فعلی فدراسیون و چه افراد خارج از فدراسیون فوتبال می‌توانند در انتخابات آینده شرکت کنند و کمیته های انتخاباتی فدراسیون منتخب مجمع مسوولیت نظارت بر انتخابات را برعهده دارند. بر این اساس افرادی که بخواهند با شایعه پراکنی و دروغ پردازی فضا را در این باره متشنج کنند مورد پیگیری حقوقی قرار خواهند گرفت.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.