دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

نه به بازنشستگی!

کدام بازیکنان لیگ برتر راه جلال حسینی را ادامه می دهند؟

کدام بازیکنان لیگ برتر راه جلال حسینی را ادامه می دهند؟

به گزارش ایران ورزشی؛ دوران حرفه‌ای جلال حسینی، بازیکنی که نماد استمرار در فوتبال ایران بود به پایان رسید و او نتوانست از مرز 40 سالگی فراتر برود، ولی هنوز بازیکنان زیادی هستند که راه او را ادامه می‌دهند و با‌ وجود بالا رفتن سن برنامه‌ای برای خداحافظی ندارند.
کلونی بازیکنان مسن لیگ برتر در نساجی است. مسعود شجاعی، کاپیتان سابق تیم ملی در 37 سالگی تصمیم گرفت قراردادش با نساجی را تمدید کند. او در این تیم احساس تنهایی نمی‌کند و اکبر صادقی 37 ساله، حامد شیری و کریم اسلامی 36 ساله و علیرضا حقیقی 34 ساله را در کنارش می‌بیند. همه این بازیکنان فصل گذشته از مردان کلیدی نساجی بودند و این فصل هم در صورت جلب رضایت حمید مطهری نقش پر رنگی در ترکیب این تیم خواهند داشت.
تعداد بازیکنان مسن در فولاد هم کم نیست. محمدرضا خلعتبری و شهاب گردان 38 ساله‌اند و محمد آبشک و ایوب والی به ترتیب 35 و 34 سال دارند. از این جمع گردان و آبشک بازیکنان اصلی هستند و نکونام روی خلعتبری و والی به‌عنوان ذخیره‌های مطمئن حساب می‌کند.
پرسپولیس بعد از رفتن حسینی چند بازیکن باسابقه دیگر دارد. وحید امیری که به تازگی کمرش را جراحی کرده، 34 ساله است و کمال کامیابی‌نیا و سروش رفیعی هم به ترتیب 33 و 32 سال دارند. گل‌محمدی روی امیری و سروش برای بازی در ترکیب اصلی حساب باز کرده است.
با پایان انتقال قرضی امین قاسمی‌نژاد به گل‌گهر او با 35 سال سن مسن‌ترین بازیکن استقلال محسوب می‌شود، مگر اینکه در روزهای آینده به تیم جدیدی منتقل شود. همچنین در صورت تمدید قرارداد وریا غفوری، او کاپیتان 34 ساله استقلال خواهد بود.
سپاهان، دیگر مدعی قهرمانی این فصل هم روی عزت پورقاز 35 ساله برای بازی در قلب دفاعش حساب باز کرده است.
مس رفسنجان با جذب لوسیانو پریرا یکی از مسن‌ترین بازیکنان لیگ را در ترکیبش می‌بیند، با این حال ربیعی امید زیادی به گلزنی این برزیلی 38 ساله دارد.
تراکتور در این فصل با قربان بردیف به‌دنبال جوانگرایی است، با این حال اگر این مربی نظر مثبتی روی مهدی کیانی داشته باشد او در 35 سالگی مسن‌ترین بازیکن تیمش خواهد بود. او پس از چند سال حضور در سپاهان و مس رفسنجان فصل گذشته به تیم تبریزی برگشت.
محسن فروزان به تازگی قراردادش با گل گهر را تمدید کرد و در 34 سالگی مسن‌ترین بازیکن این تیم است. تیم سیرجانی با آمدن فروزان در دروازه به آرامش رسید و فعلاً نمی‌خواهد او را از دست بدهد. استنلی کی‌روش هم پس از همکاری با قلعه‌نویی در ذوب‌آهن و سپاهان، در 33 سالگی همچنان مهاجم مطمئنی برای این مربی است.
محمد طیبی 35 ساله سال گذشته به نفت آبادان برگشت و این فصل هم احتمالاً در قلب دفاع این تیم حاضر خواهد بود. نفت مسجدسلیمان، دیگر تیم خوزستانی هم تصمیم گرفته از میثم نقی‌زاده 36 ساله برای یک فصل دیگر استفاده کند. هوادار فصل گذشته از مهرداد بشاگردی 38 ساله درون دروازه استفاده می‌کرد، ولی او این فصل جایش را به میلاد فراهانی 34 ساله داده است. آلومینیوم اراک هم تصمیم گرفته برای یک فصل دیگر از میثم مجیدی 35 ساله و اسماعیل شریفات 33 ساله استفاده کند. مجیدی به ندرت بازی می‌کند، ولی شریفات همچنان می‌تواند بازیکن مهمی در سمت راست آلومینیوم باشد. ذوب آهن  هم تیم جوانی دارد، ولی برای قلب دفاعش ترجیح داد یک فصل دیگر به حامد نورمحمدی 36 ساله اعتماد کند.
ملوان تازه‌وارد فصل گذشته به کمک دو مهاجم باتجربه توانست به لیگ برتر صعود کند. مهدی مؤمنی 36 ساله و حمید کاظمی 34 ساله این فصل هم احتمالاً در ملوان حضور داشته باشند و بازی در لیگ برتر را تجربه کنند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.