سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

لزوم خانه‌تکانی اساسی در منچستریونایتد

شیاطین سرخ در جهنم

شیاطین سرخ در جهنم
شارلوت دانکر

«برنامه ما برای این فصل پیشرفت است و البته می دانیم در چه مناطقی نیاز به اصلاح داریم.» اینها حرف های اوله گونار سولشر قبل از بازی با کریستال پالاس بود. حالا با باخت خانگی 3 بر یک منچستریونایتد او متوجه شده همه جای زمین نیاز به اصلاح دارد.

شرایط البته سخت بود. مشارکت در مراحل پایانی لیگ اروپا در آلمان، اجازه نداد یونایتد پیش‌فصل مناسبی داشته باشد و این یعنی سولشر به اندازه کافی برای کار با بازیکنانش وقت نداشت. در چند هفته اخیر هم ماجراهای نقل و انتقالات روی تیم اثر گذاشت، هدف اولشان، جیدون سانچو فصل را با بوروسیادورتموند شروع کرد و بازیکنان مد نظر دیگر به تیم‌های رقیب رفتند.

حالا که منچستریونایتد با یک بازی افتضاح برای نخستین بار بعد از سال 2014(نخستین بازی با مربیگری لویی فان‌خال) بازی اولش در لیگ را باخته، آن ناامیدی هواداران جای خودش را به خشم داده است.

پاسکاری یونایتد بی دقت، حرکاتشان کند و دفاعشان به هم ریخته و بدون سازمان بود. وقتی برای شروع مجدد لیگ بعد از تعطیلی ناشی از شیوع کرونا برگشتند، چنان زهردار حمله می کردند که بهترین خطوط دفاعی انگلیس را به وحشت می انداختند اما در این بازی به ندرت تیم روی هاجسون را به دردسر انداختند.

یک بازیکن هجومی سمت راست، اولویت سولشر قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات در 14 مهر است و اد وودوارد، مدیر اجرایی یونایتد که بازی را تماشا می کرد، دقیقا متوجه شد چرا دانیل جیمز بعد از 45 دقیقه بی اثر و ثمر بیرون کشیده شد. این بازیکن 22 ساله ذخیره خوبی برای مارکوس رشفورد در سمت چپ است اما آن طرف به درد نمی خورد.

تیموتی فوسو منساه که در دفاع راست در ترکیب اصلی قرار گرفت چون آرون وان بیساکا از امروز به تمرین های تیم بر می گردد، 12 بار با جیمز کار ترکیبی انجام داد که بیش از هر جفت دیگری در این بازی بود اما هیچ کار قابل توجهی انجام ندادند برای همین جیمز جای خودش را در آغاز نیمه دوم به میسون گرینوود داد.

بال راست البته تنها جایی نیست که یونایتد به دنبال تقویتش است. آسیب‌پذیری جدی آنها در دفاع است که بعد از هفت دقیقه به چشم آمد. دقیقا همان لحظه ای که تاتنهام خبر خرید سرخیو رگیلون-بازیکنی که منچستریونایتد می خواست- را اعلام کرد، لوک شاو روی سانتر جفری اسکلاپ مغلوب شد و اندروز تاونسند تیم میهمان را جلو انداخت. ویکتور لیندلوف هم که در این سه سال بازی در منچستریونایتد بارها مورد انتقاد قرار گرفته، خیلی راحت از اسکلاپ دریبل خورد.

شاو و لیندلوف تنها بازیکنان ضعیف یونایتد نبودند. پل پوگبا که گفته می شد کاملا آماده است، در مالکیت توپ ناکارآمد بود، همه جای زمین اشتباه می کرد و برونو فرناندز معمولا تاثیرگذار هم کار خاصی نکرد.

در نیمه دوم اوضاع یونایتد کمی بهتر شد، شاید به خاطر گرینوود و البته بدشانس بودند که تصمیمات VAR به ضررشان بود. ضربه جوردن آیو به دست لیندلوف خورد و کمک داور ویدئویی پنالتی اعلام کرد. پنالتی آیو را داوید دخئا دفع کرد اما VAR تشخیص داد دروازه‌بان اسپانیایی از خط فاصله داشته، ویلفرد زاها فرصت ضربه تکراری را از دست نداد.

دونی فان دبیک با گلزنی در نخستین بازی‌اش برای منچستریونایتد، میزبان را کمی امیدوار کرد اما زاها بار دیگر با کنارگذاشتن آسان لیندلوف کار یونایتد را تمام کرد و پالاس به بردی که لیاقتش را داشت، رسید. یونایتد قبل از پایان مهلت نقل و انتقالات باید یک مدافع وسط طراز اول بخرد.

البته فشار روی سولشر است که با این بازیکنان در دسترس به بهترین نتیجه برسد اما این باخت تحقیرآمیز نشان داد بالادستی های او باید با در نقل و انتقالات با سرعت و دقت بیشتری تصمیم بگیرند. زمان در حال گذر است و آخرین جنجال مربوط به VAR نباید این حقیقت را پنهان کند که این تیم یونایتد نیاز مبرم به تقویت دارد.

اد، حالا دیگر خودت می دانی...

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.