شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

رسمی؛ کریستوف گالتیه سرمربی پاری سن ژرمن شد

رسمی؛ کریستوف گالتیه سرمربی پاری سن ژرمن شد
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی و با اعلام باشگاه پاری سن ژرمن، کریستوف گالتیه با عقد قراردادی دو ساله تا تابستان 2024 هدایت این باشگاه را بر عهده گرفت و در فصل آینده بر روی نیمکت پاری سن ژرمن خواهد نشست. بدین ترتیب، کریستوف گالتیه جانشین مائوریسیو پوچتینویی شد که امروز از هدایت پاری سن ژرمن برکنار شد. کریستوف گالتیه سابقه هدایت سن اتین، لیل و نیس را در کارنامه خود دارد.

کریستوف گالتیه، سرمربی پیشین لیل و نیس با امضای قراردادی دو ساله، هدایت پی‌اس‌جی را برعهده گرفت. به گزارش وب‌سایت پاری سن ژرمن، این سرمربی 55 ساله فرانسوی در استادیوم پارک‌دوپرنس پاسخ‌گوی سوال‌های خبرنگار این باشگاه شد.

پیوستن به پاری سن ژرمن و کار با بازیکنان بزرگ:

حضور لوئیس کامپوس در پاری سن ژرمن خیلی تعیین‌کننده بود و تبادل‌نظرات من و رییس باشگاه باعث شد پیشنهاد هدایت پی‌اس‌جی را بپذیرم. این کار را با تواضع بسیار و در عین‌حال اراده بالا پذیرفتم. با تمام بازیکنان صحبت خواهم کرد. مربی‌گری این بازیکنان یک مزیت بزرگ است. باید یک پروژه مشترک و بدون سازش داشته باشیم. قرار نیست من در رخت‌کن تیم انقلاب ایجاد کنم و می‌دانم از حمایت همه برخوردار هستم. همه در کنار یک‌دیگر کار خواهیم کرد تا هواداران پاری سن ژرمن را خوش‌حال کنیم. این کار به تنهایی سخت است اما اگر باهم باشیم، قوی‌تر هستیم.

سبک بازی پاری سن ژرمن:
می‌خواهم تیمم با شدت بالا و ریتم منظم بازی کند. در نظر دارم بازیکنانم توپ را خیلی سریع از بالای زمین پس بگیرند. هنوز با بازیکنان دیدار نکرده‌ام اما با مدیریت درباره کارهایی که می‌خواهم انجام دهم، صحبت داشته‌ام.
سیستم مورد نظر گالتیه:
  درباره دفاع سه نفره خیلی صحبت شده است. خوش‌بختانه وینگرهایی فوق‌العاده دارم اما در مرکز زمین هم بازیکنان بسیار خوبی هستند. با وجود این‌ها، درست است که تمایل برای استفاده از سیستم سه دفاعه وجود دارد.
شایعات خروج نیمار از پاری سن ژرمن:
کدام مربی دوست ندارد نیمار را در ترکیبش داشته باشد؟ کاملا می‌دانم چه انتظاراتی از نیمار خواهم داشت و ایده‌هایم درباره بازی گرفتن از او کاملا واضح است. هنوز با نیمار ملاقات نکرده‌ام اما می‌خواهم او در تیم بماند. همیشه داشتن بازیکنی با کلاس بازی نیمار، بهتر خواهد بود.
تردیدها درباره لیگ قهرمانان اروپا:
  می‌دانم تردیدهایی درباره من در لیگ قهرمانان اروپا وجود دارد اما بازیکنان فوق‌العاده‌ای در اختیار دارم و البته در دوران حضورم در لیل، تجربه بالایی در این مسابقات کسب کردم. باید در نظر داشته باشید لیگ قهرمانان اروپا تورنمنت خیلی سختی است و پنج، شش مدعی جدی وجود دارند اما در نهایت یک تیم است که قهرمان می‌شود. می‌دانم که فشارهای زیادی وجود دارد اما باید با آرامش و تمرکز کار کنیم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.