دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

مازیار و پژمان مثل برادر بزرگ‌تر برای بازیکنان بودند

غفور جهانی: بعضی مسئولان فقط موقع عکس انداختن هستند

غفور جهانی: بعضی مسئولان فقط موقع عکس انداختن هستند

غفور جهانی از حالا نگران شرایط ملوان است. او معتقد است این تیم بعد از سال‌ها دوری از لیگ برتر به این رقابت‌ها برگشته و باید توسط مسئولان استانی حمایت شود.

ملوان فصل گذشته را چطور سپری کرد و چه شد که به لیگ برتر رسید؟
ملوان بازیکنان خوبی را در ابتدای فصل گرفت و در یارگیری بهتر از سایر تیم‌ها عمل کرد. کادر فنی ملوان هم از مربیان بومی تشکیل شد و آشنایی خوبی با شخصیت تیم داشتند و همین کمک کرد تا ملوان به موفقیت برسد. ۶ سال مربیان غیربومی هدایت ملوان را برعهده داشتند و با وجود تمام تلاش‌هایی که شد، نتوانستند آن نتیجه مدنظر را بگیرند.
ملوان فصل گذشته حاشیه چندانی نداشت، دلیل خاصی داشت؟
پژمان نوری به‌عنوان مدیریت باشگاه و پوررشید به‌عنوان حامی مالی ملوان بخوبی تیم را جمع کردند. من همیشه به مدیریت و کادر فنی نصیحت می‌کردم که تیم وارد حاشیه نشود زیرا جمع کردن آن در یک شهر کوچک سخت و دشوار است و تیم را از هدفش دور می‌کند. ملوان این فصل با برنامه عمل کرد و از زمان و محل و امکانات تمرینی گرفته تا پرداخت پول بازیکنان، همه چیز بموقع صورت گرفت و همین باعث شد که حاشیه‌ای پیش نیاید. مازیار زارع و پژمان نوری هم مثل برادر بزرگ‌تر برای بازیکنان بودند و همین همدلی و انسجام تیم را بیشتر کرد.
در روزهای پایانی لیگ یزدانی و مرادمند به ملوان آمدند ولی از آنها استفاده نشد، در این باره چه نظری دارید؟
یزدانی و مرادمند بازیکنان بزرگی هستند و امیدوار بودم بتوانند به تیم کمک کنند اما در قضیه آنها حق با مازیار زارع بود. مازیار معتقد بود خط دفاعش یکی از بهترین خط دفاع‌های لیگ است و بازی دادن به این دو می‌توانست هم باعث ناهماهنگی تیم شود و هم اختلاف به وجود بیاورد. اگر این اتفاقات هم می‌افتاد، جمع کردن آن در آن مقطع از فصل کار سختی بود و امیدوارم آنها سال دیگر در لیگ برتر بتوانند برای ملوان بازی کنند.
فصل گذشته دیدیم که فجر به لیگ برتر آمد اما خیلی زود از این رقابت‌ها خداحافظی کرد، چه تضمینی برای ملوان وجود دارد؟
ملوان تیم ریشه‌داری است و از سال ۱۳۴۶ در بالاترین سطح فوتبال ایران بوده و سردی و گرمی کار را چشیده است. به مسئولان تیم تأکید کردم که از الان به فکر بستن تیم خود برای فصل آینده باشند. در لیگ برتر بازیکنان بزرگی حضور دارند و ملوان نمی‌تواند با همین تیم با رقبای بزرگی چون استقلال، پرسپولیس و سپاهان رقابت کند. تیم باید تقویت شود و برای جذب بازیکنان باکیفیت باید هزینه شود. این راهکار مؤثری برای ماندن در فصل بعد لیگ برتر است و برای هدف‌های بزرگ‌تر در سال‌های آینده باید برنامه‌ریزی و هزینه‌های بیشتری شود.
اما فرصت کم است و جذب بازیکن باید سریع انجام شود.
من هم مثل شما فکر می‌کنم و حتی به بچه‌ها هم گفتم که اگر نجنبند در آینده به مشکل می‌خورند، چون بازیکن خوب روی زمین نمی‌ماند.
شاید ملوان به امید بازیکنان سرباز است؟
ملوان نیاز به بازیکن دارد اما اگر بخواهند با همین نفرات سال گذشته وارد لیگ شوند و امیدشان به جذب بازیکن سرباز باشد، حتماً مشکل‌ساز خواهد شد.
مشکلات مالی هم می‌تواند به تیم آسیب بزند، در این باره چه نظری داری؟
در حال حاضر مهم‌ترین موضوع برای ملوان جذب اسپانسر است چون این‌طور که من شنیدم آقای پوررشید پس از زحمات زیادی که برای ملوان در فصل گذشته متحمل شدند و منجر به صعود تیم شد الان کمی از تیم دور شدند. ما اگر سال گذشته 30 یا 40 میلیارد هزینه کردیم امسال حداقل باید دو برابر آن را هزینه کنیم. در این بازار فعلی هم وقتی با بازیکنان خوب صحبت می‌کنیم باید مبلغی به‌عنوان پیش‌پرداخت به آنها بدهیم.
چه انتظاری از مسئولان استان دارید؟
مسئولان استان باید آستین‌ها را بالا بزنند و به تیم کمک کنند چون الان ملوان تنها نماینده استان گیلان در  لیگ برتر است. اما متأسفانه خیلی‌ها فقط زمان عکس گرفتن با تیم پیدایشان می‌شود. ما اگر همین روند را در پیش بگیریم بعید نیست خیلی زود دوباره به لیگ یک برگردیم. به هر حال مردم این شهر انتظار دارند و نمی‌خواهند تیمشان که پس از سال‌ها به لیگ برتر برگشته، دوباره سقوط کند. البته شنیدم آقای دنیامالی پیگیر این موضوع هستند، اما انتظار دارم خیلی زود همه مسئولان دست به کار شوند، چون همان روزی که تیم قهرمان شد. به بچه‌ها گفتم از الان به فکر لیگ برتر باشید چون فردا دیر است.
و نظر شما درباره مازیار زارع؟
مازیار یک مربی جوان و آینده‌دار است که حتماً باید راه خودش را ادامه دهد حالا چه ملوان و چه جاهای دیگر. فصل گذشته خیلی زحمت کشید ضمن اینکه پژمان نوری هم به‌عنوان مدیرعامل بیشتر پشت صحنه بود. خلاصه اینکه انتظار دارم همه مسئولان شهر و استان دست به دست هم دهند و بخوبی از ملوان حمایت کنند. چون این تیم حیف است دوباره به لیگ یک برگردد.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.