دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

ساپینتو سوت به دست در تمرین استقلال

عملیات دبل قهرمانی آغاز شد

عملیات دبل قهرمانی آغاز شد

ساپینتو در مراسم معارفه خود قول چهار قهرمانی را داد که این وعده‌ها علاوه بر اینکه انتظارات را از مرد پرتغالی بالا خواهد برد، فشار زیادی را از جانب هواداران استقلال و حتی هواداران رقیب سنتی بر او وارد خواهد ساخت. ساپینتو برای خروج از بحران احتمالی باید به سرعت به شناخت حداکثری از میزان توانایی بازیکنان تحت اختیارش دست یابد و آرمانی‌ترین ترکیب ممکن را یافته و در بازی‌های لیگ به کار بگیرد تا تیمش از همان هفته‌های آغازین در مسیر موفقیت قرار بگیرد.
چنانچه استقلال با ساپینتو شروع امیدوارکننده‌‎ای داشته باشد، از لحاظ روانی فضای مناسبی تیم را فرا خواهد گرفت و فعالیت در استقلال برای ساپینتو آسان خواهد شد. اما اگر استقلال شروع مطلوبی در لیگ بیست و یکم نداشته باشد، عرصه زودتر از آنچه تصور می‌کنیم بر استقلال تنگ خواهد شد.
با توجه به اینکه شاکله تیمی استقلال حفظ شده، پیش‌بینی می‌شود که ساپینتو و شاگردانش شروع امیدوار کننده‌ای داشته باشند. خیلی بعید است که مربی پرتغالی استقلال توانایی شناختن بازیکنان را نداشته باشد. هر چند که رسیدن به چنین مرحله‌ای زمانبر است اما در همین تمرینات پیش فصل استقلال که زمان مناسبی را در اختیار ساپینتو قرار می‌دهد، می‌شود به آگاهی کافی درباره میزان توانایی بازیکنان دست یافت.
ساپینتو نیز مربی بی‌تجربه و کم دانشی نیست که قابلیت رسیدن به چنین مرتبه‌ای را در استقلال نداشته باشد. حال اینکه او در تیم‌های فصول اخیر خود به موفقیت نرسیده بحث دیگری است اما اینکه بخواهیم سابقه ساپینتو را ملاک سنجش و ارزیابی قطعی او قرار دهیم اشتباه است و چه بسا او نیز به مانند استراماچونی که ناکامی‌هایی را پیش از ورود به استقلال تجربه کرده بود، در استقلال به موفقیت‌هایی دست یابد و به سمت جام قهرمانی حرکت کند.
البته برخی عوامل بازدارنده ممکن است در راه موفقیت ساپینتو اختلال ایجاد کند که نباید از آن غافل بود. اکنون که فصل گرما است استقلال مشکلی بابت داشتن زمین تمرین ندارد اما به محض ورود به فصل بارندگی و سرما دردسرهای تمرین در یک زمین صاف و هموار آغاز خواهد شد که سران باشگاه استقلال باید از همین امروز فکر روزهای سخت بارندگی را کرده و ترتیبی اتخاذ کنند تا استقلال در آن ایام که به اصطلاح پیک اصلی لیگ برتر هم محسوب می‌شود با چنین چالش‌هایی مواجه نشوند و بتوانند به راحتی آماده‌سازی خود را پیش ببرند و به خوبی تمرین کنند.
مسأله دیگر که ساپینتو را در راه رسیدن به آمال و آرزوهای خود یاری خواهد رساند، پرداخت به موقع دستمزد بازیکنان است که این موضوع نیز باید از سوی مدیران باشگاه استقلال جدی گرفته شود و اجازه ندهند چنین مسائلی موجب چند دستگی و اختلاف درون تیمی شود.
در حقیقت محیط کاری باید از همه لحاظ برای مرد پرتغالی مهیا شود تا او هر آنچه از فوتبال اروپا آموخته را به کار بگیرد و از استقلال تیمی مدعی پدید آورد. تیمی که موجب لذت و مسرت هواداران این باشگاه شود و دوباره بر بام فوتبال ایران بایستد.
هر چند که ساپینتو قول چهار قهرمانی را داده اما تردیدی نیست اگر او با استقلال به جام بیست و دوم لیگ برتر برسد و موجبات اولین دبل قهرمانی تاریخ استقلال در لیگ برتر را فراهم کند، برای هواداران این باشگاه کفایت خواهد کرد و او به اولین مربی خارجی تاریخ لیگ برتر استقلال بدل خواهد شد که موفق به دستیابی به جام قهرمانی شده است.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.