دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

عقب‌نشینی هوشمندانه آجورلو از انتخابات فدراسیون فوتبال

تاکتیک درست انصراف

تاکتیک درست انصراف

مصطفی آجورلو، مدیرعامل باشگاه استقلال اگر کمترین شانسی برای ریاست خود در فدراسیون فوتبال قائل بود و به این باور می‌رسید که می‌تواند سکان هدایت فوتبال ایران را در دست بگیرد، هرگز درنگ نمی‎کرد و به مانند دیگر کاندیداها در انتخابات فدراسیون فوتبال ثبت‌نام می‌کرد تا مهم‌ترین صندلی فوتبال در ایران را صاحب شود.
گرچه مدیرعامل باشگاه استقلال در نطقی اعلام کرده اولویتش باشگاه استقلال است و بنا دارد پروژه مهمی را در این باشگاه پیش براند اما پرواضح است که مدیرعامل باشگاه استقلال قبل از انصراف قطعی از حضور در انتخابات به این باور رسیده که شانسی برای تصدی این پست ندارد وگرنه در انتخابات حاضر می‌شد و استقلال را رها می‌کرد.
با این حال همین که مدیرعامل باشگاه استقلال به این نقطه رسیده که نباید وارد کارزاری شود که جز شکست عایدی دیگری برایش ندارد، قدمی رو به جلو است و به طور قطع شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال او را از چشم هواداران این باشگاه که انتظار داشتند همچنان بر مسند کار باقی بماند و این حوزه مهم را مدیریت کند، می‌انداخت.
انصراف آجورلو حاصل آگاهی از موازنه‌های پشت پرده‌ است؛ معادلاتی که در خفا رئیس بعدی را مشخص می‌کند. تردید نباید داشت که آجورلو نیز به‌دنبال دستیابی به قدرت در فوتبال ایران بوده اما چون چربش آرا را به سمت دیگر کاندیدا دیده از اساس از حضور در انتخابات انصراف داده تا هم وجهه خود را در میان هواداران استقلال تخریب نکند و هم یک شکست بزرگ بر پیشانی‌اش ننشیند و به مانند دوره قبل بازنده انتخابات نباشد.
انصراف آقای مدیر اما در نهایت به سود باشگاه استقلال تمام شده و آجورلو که به این باور رسیده اقبالی برای ریاست ندارد حالا ناچار است با همه قوا در باشگاه استقلال به فعالیت ادامه دهد که البته حضور در این حوزه اثر‌گذار شاید در آینده دستاوردهای بزرگ‌تری را در قیاس با فدراسیون فوتبال نصیب او کند و در عین حال محبوبیتی را برایش به همراه آورد که هرگز با تصدی پست ریاست فدراسیون فوتبال نمی‌توانست به آن دست یابد.
آجورلو که هرگز مدیریت در یک باشگاه پرهوادار همچون استقلال را تجربه نکرده حالا در ایستگاهی است که تفاوت‌های فعالیت در این باشگاه مردمی را با دیگر باشگاه‌ها درک کرده است. چه بسا او به این باور رسیده باشد که فعالیت در استقلال اعتبار بیشتری را برایش به همراه خواهد آورد، کما اینکه تا کنون نیز به همین شکل بوده و او که تا نقطه فراموشی در اذهان پیش رفته بود، بعد از گرفتن سکان هدایت باشگاه استقلال بازگشتی باشکوه به میان مردم داشته است.
در واقع آجورلو ناچار است تمام داشته‌های مدیریتی خود را صرف باشگاه استقلال کند و پروژه قهرمانی‌های متعدد را که هیچ مدیریتی از پس آن برنیامد، با موفقیت به سرانجام برساند تا شاید در آینده از او به‌عنوان جام آور‌ترین مدیرعامل استقلال در تاریخ لیگ برتر یاد شود.
واقعیت این است که رفتن در دل بازی انتخابات فدراسیون فوتبال ممکن بود آجورلو را به همان نقطه پیش از حضور در باشگاه استقلال ببرد اما او حالا با انصراف هوشمندانه از شرکت در انتخابات می‌تواند با صدای رسا اعلام کند که به خاطر هواداران استقلال در این باشگاه مانده، کما اینکه در اظهاراتی که از او منتشر شد، چنین واژه‌هایی قرار داشت.
به هر حال انصراف آقا مصطفی حاصل هر فرایندی که بود برای هواداران استقلال خبر خوشی است و آنها را نسبت به آینده امیدوار می‌سازد و این نگرانی را که از ابتدای حضور این مدیر در میان افکار هواداران وجود داشت که آجورلو سودای ریاست فدراسیون فوتبال را دارد لااقل برای چهارسال آینده از گوشه ذهن آنها خارج خواهد کرد.

آجورلو: می‌خواهم استقلال قدرتمندی بسازم


مصطفی آجورلو، مدیرعامل استقلال درباره چرایی انصراف از حضور در انتخابات این جملات را به زبان آورده است: «از لطف دوستان مجمع و افرادی از جامعه فوتبال که از بنده برای حضور در انتخابات دعوت کردند بسیار تشکر می‌کنم اما اولویت برای من، فعالیت در استقلال است و به همین دلیل در این انتخابات حاضر نخواهم شد. ما فرایندی را در استقلال آغاز کردیم که نباید نیمه کاره بماند و خودم را متعهد می‌دانم که این فرایند را پیش ببریم. این فرایند شامل قدرتمند شدن در ابعاد ورزشی، اقتصادی و عمرانی است که توفیقاتی در آن به دست آورده‌ایم اما نیاز داریم که همین روند را برای رسیدن به اهداف کلان ادامه دهیم. امیدوارم این بار نتیجه انتخابات به اصلاحات و تغییرات در فوتبال کشور و توسعه فوتبال منجر شود. اتفاقی که متأسفانه تا کنون نیفتاده. بنده سال‌هاست این آرزو را دارم که فدراسیون فوتبال ایران در مسیر توسعه و پیشرفت قرار بگیرد و در این جهت تلاش هم کرده‌ام.»
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.