چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱

خداحافظی و حضور سریع روی نیمکت نباید باب شود !

فنونی‌زاده: امیدوارم ذخیره‌هابرای اصلی‌ها چالش بسازند

فنونی‌زاده: امیدوارم ذخیره‌هابرای اصلی‌ها چالش بسازند

مرتضی فنونی‌زاده مدافع سابق پرسپولیس معتقد است بازیکنان خوبی جذب پرسپولیس شده‌اند اما در این بین اعتقاد دارد در بازی‌های تدارکاتی و چند بازی ابتدایی لیگ آتی عیار واقعی تیم پرسپولیس و قدرت تیمی‌شان مشخص خواهد شد.
در رابطه با سید جلال و حضورش در جمع مرییان پرسپولیس چه نظری دارید؟
سید جلال چه در عرصه ملی و چه در عرصه مربیگری زحمت زیادی برای تیم ملی و پرسپولیس کشید و قهرمانی‌های زیادی را کسب کرد که واقعاً جای تقدیر و تشکر دارد. هر بازیکنی هم روزی باید از دنیای بازیگری خداحافطی کند. مثلاً زمانی که خودم بازی می‌کردم محمد پنجعلی که سرآمد همه مدافعان و بازیکنان پرسپولیس هم بود قبل از رسیدن به سن 40 سالگی از دنیای بازیگری خداحافظی کرد و با وجود اینکه می‌توانست با صلابت بازی کند از دنیای بازیگری خداحافظی کرد. این مسأله شامل حال بازیکنان دیگر هم می‌شود. سید هم بعد از چند سال بازی کردن بالاخره از دنیای بازیگری خداحافطی کرد. برای ایشان مانند زمان بازیگری‌اش آرزوی موفقیت می‌کنم. سید در موفقیت خط دفاعی و رهبری تیم نقش غیر قابل انکاری داشت و به نوعی پاداش زندگی سالم و تلاشش را گرفت. البته به لحاظ فنی حضور هافبک‌های دفاعی خوب خصوصاً هافبک‌هایی مانند نوراللهی و مدافعانی مانند شجاع و کنعانی‌زادگان هم در موفقیت پرسپولیس و سید جلال واقعاً تأثیر‌گذار بودند. چه بسا این بازیکنان موجب شدند فشار کمتری به خط دفاعی بیاید و سید جلال بهتر بتواند از تجربه‌اش در خط دفاعی بهره بگیرد.
اما عده‌ای از پیشکسوتان هم معترض بودند این رویه نباید باب شود که هر کاپیتانی که خداحافظی کرد بلافاصله به جمع مربیان پرسپولیس اضافه شود و از باب شدن چنین رویه‌ای ناراضی بودند.
بله قطعاً من هم معتقدم این رویه نباید باب شود و البته باب هم نخواهد شد. در این بین شاید سید بک استثنا بود که بیشتر با صلاحدید باشگاه و البته با نظر مثبت سرمربی تیم به جرگه مربیان پیوست تا ارزش‌ها و به نوعی شانس خودش را در عالم مربیگری هم امتحان کند. البته حتماً سید جلال باید در کلاس‌های مربیگری هر چه سریع‌تر شرکت کند تا دوره‌های مربیگری را یکی پس از دیگری با موفقیت سپری کرده و بتواند در عالم مربیگری بادانش شده و قادر باشد روی نیمکت تیم هر چه سریع‌تر زمنیه حضورش را فراهم کند.
در رابطه با خریدهای پرسپولیس در خط دفاعی چه نقد فنی دارید؟
پورعلی‌گنجی یک سال بازی نکرده اما قبلاً شاگرد خود یحیی بوده و حتماً سرمربی تیم هم از صلابت او اطمینان داشته که پورعلی‌گنجی را جذب کرده است و من هم امیدوارم پورعلی‌گنجی همان صلابت گذشته را داشته باشد.
در رابطه با خط حمله که به عقیده برخی‌ها پرسپولیس بیشترین کمبود را در آن منطقه دارد چه نظری دارید؟
پرسپولیس در حال حاضر دو مهاجم ایرانی و یک مهاجم خارجی دارد اما حتماً باید یک یا دو مهاجم خارجی دیگر هم اضافه شود تا موجودی پرسپولیس در خط حمله تکمیل شود.
در رابطه با قهرمانی پرسپولیس چقدر امیدوارید؟
قبل از اینکه به این موضوع بپردازم باید بگویم امیدوارم ذخیره‌ها و نیمکت پرسپولیس به لحاظ بازیکن قوی ظاهر شوند تا بازیکنان تیم اصلی را به چالش بکشند و حس رقابت و انگیزه بالا نزد بازیکنان تیم برای بازی‌های پیش رو در بالاترین حد ممکن باقی بماند. از سوی دیگر معتقدم قدرت تیم در بازی‌های تدارکاتی و چند بازی اول و نتیجه‌گیری در آنها عامل مهم و تعیین‌کننده‌ای برای قهرمانی تیم در فصل آینده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.