دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

چرا روزهای تعطیل برای ثبت‌نام انتخابات حساب شد؟

واعظ آشتیانی: آجورلو کاندیدا نشد تا استقلال آسیب نبیند

واعظ آشتیانی: آجورلو کاندیدا نشد تا استقلال آسیب نبیند

این روزها تمام نگاه‌ها به ساختمان سئول و مردانی است که برای میز ریاست فدراسیون خیز برداشته و از همین حالا خودشان را رئیس فدراسیون فوتبال می‌دانند، البته طبق معمول همیشه ثبت‌نام نامزدهای این پست بدون سر و صدا و جار و جنجال نبود. چرا که مدارک بعضی از کاندیداها به دلیل اینکه در آخرین فرصت اداری به فدراسیون فوتبال رسید مورد قبول واقع نشد و در نهایت سه گزینه برای رقابت ماندند که شانس یک نفر از دو نفر بقیه به مراتب بیشتر است و از همین حالا فوتبالی‌ها، او را رئیس فدراسیون می‌دانند، البته در اینجا، کاری به انتخاب رئیس فدراسیون نداریم و می‌خواهیم به این بخش از ماجرا بپردازیم که امیررضا واعظ آشتیانی به دلیل اینکه گفته شد در ثبت‌نام کاندیداها دیر مدارک خود را به فدراسیون ارسال کرده از بین گزینه‌ها کنار گذاشته شده است.

واعظ آشتیانی با ارسال نامه‌ای به محمد پولادگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان اعتراض خود را به تمدید نشدن زمان ثبت‌نام با توجه به تعطیلی سه روزه بین تاریخ‌های 14 تا 20 تیر (مدت زمان ثبت‌نام در انتخابات) اعلام کرد. واعظ آشتیانی برای ارسال این نامه اعتراضی به معاون وزیر ورزش به اظهارات علی فلاحتی رئیس کمیته بدوی انتخابات فدراسیون مبنی بر اینکه با توجه به این تعطیلی‌ها، باید زمان ثبت‌نام انتخابات تا پایان وقت اداری روز 22 تیر تمدید شود، استناد کرده است.
واعظ بعد از ارسال نامه در این خصوص اینطور توضیح داد: «من هیچ‌گاه نگفتم کنار رفتم اما برای تحول در حوزه فوتبال با یکسری شاخصه‌ها که مدنظرم هست ورود کردم، اگر بنا به رفتن بود اصلاً نمی‌آمدم!
منتهی زمانی که مشخص کرده بودند 14 تا 20 تیرماه ، سه روز تعطیلی در آن وجود داشت و این سه روز تعطیل رسمی کشور بود و متأسفانه فدراسیون فوتبال به این نکته توجه نکرد! در هر موضوعی که زمان در آن در نظر گرفته می‌شود قطعاً روزهای مفید و کاری را لحاظ می‌کنند. این برای نخستین بار است که روزهای تعطیل را نیز روزهای کاری محسوب می‌کنند و نکته اینجا است که فدراسیون فوتبال می‌گوید ما روزهای تعطیل باز هستیم!
شما باز هستید اما مملکت تعطیل است! شما شاید وقت اضافه دارید که بیایید فدراسیون فوتبال. اما عرفاً جزو روزهای تعطیل محسوب نمی‌شود. حالا ما در روز آخر آمدیم ثبت نام کردیم و اگر دو روز دیگر هم بود، هر پنج نفر ما تأیید می‌شدیم و مشکلی نداشتیم، الان هم من تمام مکاتبات لازم را با وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال و کمیته مربوط به انتخابات انجام دادم و گفتم  این روزهایی که تعطیل بوده جزو روزهای کاری محسوب نشود و منتظرم بببینم چه نتیجه‌ای حاصل می‌شود. مطمئن هستم منطق در وزارت ورزش وجود دارد که راهگشای گره باشد.
نمی‌دانم چرا بعضی‌ها گره‌ای که می‌شود با دست باز کرد را می‌خواهند با دندان  باز کنند. البته اگر گفته شود تمدید نمی‌شود، من تصمیم دیگری می‌گیرم، اما اگر فضای انتخاباتی فضای رقابتی باشد و تک  قطبی نباشد، با دور‌اندیشی وزارت ورزش موضوع به سرانجام می‌رسد، در غیر این صورت حواشی ایجاد می‌شود.»
واعظ به دلیل اینکه مدیرعامل پیشین استقلال است از او در خصوص حضور سرمربی خارجی برای فصل آتی سؤال کردیم و اینکه اگر او بود آیا چنین انتخابی می‌کرد؛ که در پاسخ گفت: «مربی ایرانی باید در سطحی باشد که در بازی‌های بین‌المللی قابل رقابت باشد، اما سؤالم این است که در این بیست و یک دوره‌ای که از لیگ برتر می‌گذرد، چقدر دانش‌ها پیشرفت کرده است و چقدر تولید دانش داشته‌ایم.
چقدر در انتقال دانش بازیکنان  و مربیان خارجی موفق بودیم؟ کی‌روش را چند سال در کشور داشتیم. در پرتو حضور او چقدر توانستیم پیشرفت داشته باشیم و چقدر فضا در اختیارش قرار دادیم که بتوانیم از دانشش استفاده کنیم. اگر لیگ ما قرار است در این حد بماند همین مربیان ایرانی بهتر هستند.
اگر به تولید دانش نرسیم باید با داشته‌های‌مان کنار بیاییم و در مسابقات بین‌المللی هم بتوانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم.» در مورد کناره‌گیری آقای آجورلو از انتخابات هم واعظ اینطور اظهارنظر می‌کند: «هر کس مختار کار خودش است اما اگر می‌تواند روند فعلی را در استقلال ادامه دهد و روز به روز بهتر شود خیلی خوب است که ماندن در این تیم را انتخاب کرده تا استقلال آسیب نبیند، در غیر این صورت باید تصمیم بگیرد و ایجاد تغییری داشته باشد.»
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.