سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

اسکوچچ قربانی اختلاف نظر بازیکنان شد

مهاجرانی: در جام جهانی با مربی ایرانی هم نتیجه می‌گیریم

مهاجرانی: در جام جهانی با مربی ایرانی هم نتیجه می‌گیریم

اولین تجربه تیم ملی در جام جهانی 1978 با هدایت حشمت مهاجرانی بود که با حذف در مرحله گروهی به پایان رسید. 44 سال بعد از آن تورنمنت، تیم ملی قرار است برای ششمین بار در جام جهانی شرکت کند و هنوز راهی به مرحله حذفی نداشته‌ایم. چهار سال قبل در روسیه ایران فاصله کمی تا صعود داشت و این بار هواداران تیم ملی امید زیادی دارند که این طلسم بشکند، ولی بلاتکلیفی وضعیت نیمکت، خوش‌بینی در این باره را به حداقل رسانده است. دراگان اسکوچیچ که تیم ملی را به جام جهانی رساند، در یک قدمی برکناری است و تیم ملی بر سر دوراهی مربی داخلی و خارجی باقی مانده است. مهاجرانی ضمن قدردانی از زحماتی که سر‌مربی کروات برای فوتبال ایران متحمل شد، معتقد است با سر‌مربی ایرانی هم می‌توانیم در جام جهانی موفق باشیم و انتخاب سر‌مربی خارجی را ضروری نمی‌داند. صحبت‌های سرمربی اسبق تیم ملی درباره گره جدید فوتبال ایران را بخوانید:

فکر می‌کنید چرا به یکباره اسکوچیچ بر‌کنار شد؟
من فکر می‌کنم اسکوچیچ قربانی اختلاف نظر بازیکنان شد و به خودش این اجازه را داد تا در موردش قضاوت کنند و با قدرت کار نکرد. در جاهایی شاید امتیازاتی قائل شد که نباید آن گونه عمل می‌کرد و در این بین هر چه بعضی از کارشناسان و حتی مسئولان هم گفتند، گوش کرد. بازیکن را محروم کرد و بخشید اما انصافاً خوب نتیجه گرفت و کار خودش را با کمترین هزینه انجام می‌داد. او پس از چند سال کار در فوتبال ایران بخوبی با جامعه و فوتبال ما آشنا بود اما در هر صورت خودش هم اشتباهاتی داشت.
در این بین معتقدید باید مربی ایرانی بیاوریم یا مربی خارجی، چون بحث کی‌روش هم از چندی قبل مطرح شده است؟
کی‌روش امتحانش را در 8 سال حضورش در فوتبال ایران خصوصاً در برخوردهایش با ارکان فوتبال ایران از مسئولان بگیرید تا بازیکنان تیم ملی بخوبی پس داده و لازم نیست که در این خصوص توضیح بیشتری داده شود اما در همین مدت باقیمانده، مربی ایرانی با توجه به شناختی که از جامعه و روحیات بازیکنان دارد، بسیار مفید است.
هر کدام از مربیان که انتخاب شوند مورد تأیید خواهند بود و قطعاً در این بین هر مربی ایرانی هم خصوصیات خاص خودش را خواهد داشت و بازیکن ایرانی هم نمی‌تواند انگشت روی مسأله خاصی بگذارد. باید این نکته را هم بگویم که این قدر مربی خارجی بیکار هستند که واقعاً دلشان می‌خواهد در چنین شرایطی مربی تیم ملی ایران در جام جهانی شوند و قطعاً هر مربی که بیاید رزومه‌اش را به لطف جام جهانی تقویت خواهد کرد. او قرار است تیمی آماده را که مربی دیگری زحمت صعودش را کشیده تحویل بگیرد.  با وجود این من به تصمیمات کمیته فنی با حضور افرادی مانند قاسم‌پور احترام قائلم و معتقدم چنین فرد یا افرادی بدون اینکه تحت تأثیر مسائلی قرار بگیرند، تصمیم‌گیری کرده‌اند.  با این حال من شانس بیشتری برای حضور مربی ایرانی در جام جهانی قائل هستم و معتقدم ما می‌توانیم با مربی ایرانی هم در جام جهانی افتخار‌آفرینی کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.