پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

با ناتوانی باشگاه در پیدا کردن اسپانسر اردوی ترکیه هوا شد

نگاه حسرت‌بار یحیی به استقلال هتل آزادی به جای ترکیه!

نگاه حسرت‌بار یحیی به استقلال هتل آزادی به جای ترکیه!

ایران ورزشی - شاید برای بسیاری از هواداران و پیشکسوتان پرسپولیس و حتی اهالی فوتبال عجیب باشد اما باشگاه پرسپولیس به این خاطر نتوانست تیمش را به اردوی ترکیه ببرد چون در پیدا کردن اسپانسر عاجز بود. در حالی که استقلال و مربی‌اش همه برنامه‌های خود را برای اردوی ترکیه برنامه‌ریزی کرده‌اند پرسپولیس نتوانست این اردو را فراهم کند و یک گام عقب افتاد.
هفته قبل یحیی گل‌محمدی به خاطر جور نشدن مقدمات برگزاری این اردو بشدت عصبانی و ناراحت بود و به این موضوع اشاره کرد که چون پرسپولیس برخلاف استقلال نتوانسته از پول بورسی‌اش برداشت کند این مشکل به وجود آمده اما واقعیت چیز دیگری است. طبق اعلام مدیرعامل باشگاه پرسپولیس این باشگاه نمی‌تواند برای اردوی خارجی به‌صورت مستقیم هزینه کند و مثلاً یک اسپانسر باید پیدا شود تا غیرمستقیم هزینه کند اما با این همه هوادار متمول و این همه ارتباط با شرکت‌ها و مؤسسات و ... هیچ اسپانسری پیدا نشده تا هزینه اردوی خارجی پرسپولیس را به عهده بگیرد و این‌طوری پرسپولیس در تهران ماندنی شده است!
سال گذشته قانونی وضع شد که تیم‌های دولتی برای خارج نشدن ارز از کشور به اردوی خارجی نروند اما به نظر می‌رسد امسال برای دور زدن این قانون، اسپانسرها به میان آمده‌اند که ظاهراً پرسپولیس از پیدا کردن چنین اسپانسری عاجز بوده است.
البته این مسأله چندان هم بی‌سر و صدا و کم حاشیه نبوده. ظاهراً در جلسه روز چهارشنبه درویش با برخی هواداران، او می‌گوید اگر هواداران هزینه کنند اردوی ترکیه برگزار خواهد شد که صدای او ضبط شده و در فضای مجازی می‌چرخد. درویش هم در توضیح این وویس می‌گوید: «همانطور که قبلاً گفته شده برگزاری اردوی خارجی برای ما منع قانونی دارد و نمی‌توانیم مستقیماً هزینه کنیم. من بین چند هوادار صحبت کردم و همین مسأله را گفتم که برای هزینه کردن در بحث اردوی خارجی منع داریم اما عده‌ای دوست دارند حاشیه درست کنند. مشخص است که اینگونه خبرها و شایعات با چه قصد و نیتی پخش می‌شود و هواداران عزیز ما فریب این جریانات را نخورند. ان‌شاءالله در چند روز آینده اتفاقات خوبی می‌افتد و نگرانی هواداران‌مان هم برطرف می‌شود.»
نمی‌دانیم اتفاقات خوبی که درویش از آن خبر می‌دهد چیست اما فعلاً واقعیت این است که خبری از اردوی خارجی نشده و کادر فنی پرسپولیس برای حضور در تهران و ساختن با گرمای 40 درجه‌ای برنامه‌ریزی کرده که حتماً با دلخوری و نارضایتی یحیی و شاگردانش پیش خواهد رفت.
اگر باشگاه پرسپولیس دست می‌جنباند و می‌توانست اسپانسری پیدا کند امروز اردوی این تیم در ترکیه شروع می‌شد اما قرار است تیم پرسپولیس در تهران خودمان بماند و حتی به شهرستان‌های شمالی، مناطق خوش آب و هواتر کشورمان یا کردان که بیخ گوش تهران قرار دارد هم نخواهد رفت.
ظاهراً به بازیکنان پرسپولیس گفته شده از امروز اردوی شبانه‌روزی‌شان در تهران و در هتل آزادی شروع می‌شود و بازیکنان از جمعه تا سه‌شنبه به‌صورت شبانه‌روزی در این هتل مستقر می‌شوند. برنامه تمرینات هم به این شکل است که بازیکنان پرسپولیس از هتل با اتوبوس راهی محل تمرین خود خواهند شد و سپس با اتوبوس به هتل برمی‌گردند تا در این چند روز به‌صورت شبانه‌روزی زیر نظر کادرفنی خود قرار داشته باشند. روز ۲۸ تیر هم که روز آخر اردو محسوب می‌شود، پرسپولیس در یک بازی تدارکاتی به مصاف نساجی خواهد رفت که این بازی در ورزشگاه شهید کاظمی برگزار می‌شود.
با این شرایط یحیی و شاگردانش نگاه حسرت باری به شرایط رقیب دیرینه خواهند داشت که قرار است اهم برنامه‌های فنی ساپینتو در این اردو شکل بگیرد. در عین حال گل‌محمدی و بازیکنان به جزئیات اهمیتی نمی‌دهند و باشگاه را مقصر این ناکارآمدی و بهم خوردن برنامه‌هایشان می‌دانند که این در شرایط فعلی اصلاً برای درویش و باشگاه خوب نیســت.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.