پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

مشکلات مالی پرسپولیس و تمام شریان‌های بسته ورود پول

وقتی «پرز» درویــــش شد!

وقتی «پرز» درویــــش شد!

پرسپولیس به مشکل مالی برخورده که البته این اتفاق غریبی نیست و هر فصل بارها در مقاطع مختلف این نکته را شنیده و آثار منفی‌اش را هم در تیم دیده‌ایم اما حالا در موعد نقل و انتقالات تابستانی این مسأله بیشتر به چشم آمده و نگران‌کننده‌تر از همیشه شده است. پرسپولیس برای پرداخت مطالبات باقیمانده فصل قبل اعضای تیم، پیش پرداخت به بازیکنان جدید، تسویه‌حساب با برخی طلبکاران قدیمی، پرداخت پول رضایتنامه بازیکن خارجی مد نظر کادر فنی و البته برگزاری اردوی خارجی، پول می‌خواهد اما تمام شریان‌های ورودی پول بسته است و درویش هم دست‌ها را به علامت تسلیم بالا برده تا جایی که در جلسه با هواداران صراحتاً می‌گوید اگر هوادار پول ندهد اردوی خارجی نداریم!
پرسپولیس برای عبور از این بحران نیاز به تزریق پول دارد اما تمام شریان‌های ورودی پول به باشگاه بسته است. کارگزار باشگاه ظاهراً پیش‌پیش مقادیری داده که هزینه شده و فعلاً خبری از پرداختی جدید نیست. باشگاه از این کارگزار رضایت ندارد اما با توجه به قراردادی که از قبل بسته شده شرایط فسخ یکطرفه هم میسر نیست. وقتی کل فضای تبلیغاتی دست کارگزار باشد گرفتن اسپانسر دیگری هم میسر نیست و این‌طوری خبر از درآمدزایی تازه نخواهد شد. در این شرایط پرسپولیس روی رقم 360 میلیارد تومانی بورس خیلی حساب کرده بود که اجازه یافت بخشی از آن را برداشت کند اما مدت‌هاست برای برداشت بخش دیگر این پول دنبال مجوز می‌گردد که هنوز صادر نشده و البته صدای یحیی را هم درآورده است.
هیأت مدیره پرسپولیس هم برای فراهم کردن بودجه ناکارآمد و ناتوان بوده است. هیأت مدیره باشگاه ناقص مانده و با اینکه دو عضو انتخاب شده‌اند باید مجمع برگزار و بعد معرفی شوند. گفته می‌شود قرار است یکی از این دو نفر که مدیر شناخته شده‌تری هم هست (شهریاری) در نقش رئیس هیأت مدیره وارد شده و به‌عنوان اهرم اقتصادی دنبال فراهم کردن منابع مالی باشد. همان کاری که مجید صدری در دوره مدیریت سمعیی انجام می‌داد اما هم تشریفات این ماجرا هنوز طی نشده و پرسپولیس از آن لطمه می‌خورد هم اینکه درویش می‌ترسد با ورود شهریاری حتی صندلی مدیرعاملی او به خطر بیفتد و همین مسأله مایه یک کشمکشی دورادور شده که می‌تواند نقطه آغاز یک جنگ قدرت دیگر در باشگاه پرسپولیس باشد. رضا درویش تا اینجا به‌عنوان مدیری فعال در نقل و انتقالات خوب کار کرده اما برنامه‌های او به عمد یا غیرعمد عقیم مانده و به انتها نرسیده است. حتی ظاهراً پول هوادار معروفی که در دبی نشسته و راحت خرج می‌کرد هم تمام شده و حالا مدیرعامل پرسپولیس خودش را تنهای تنها می‌بیند. اینطوری است که او از مقام و صفت جالبی که هواداران به او داده بودند نزول درجه دشته است. بعد از طوفان پرسپولیس در نقل و انتقالات هواداران پرسپولیس به مدیرعامل باشگاه‌شان لقب «پرز» (فلورنتینو پرز مدیر جاه‌طلب رئال مادرید) دادند اما حالا درویش همان درویشی است که دنبال برگ سبزی به‌عنوان تحفه برای سفره باشگاهش می‌گردد و البته فعلاً در یافتن آن عاجز مانده!

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.