شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

خریدهای موفق پرسپولیس با نخریدن مهاجم ناقص می‌ماند

کرمانی مقدم: شاید رامین فکر کرده نیمکت‌نشین می‌شود که جدا شد

کرمانی مقدم: شاید رامین فکر کرده نیمکت‌نشین می‌شود که جدا شد

مرتضی کرمانی مقدم، مهاجم اسبق تیم ملی و پرسپولیس می‌گوید: «بهتر بود که مدافع سابق پرسپولیس در این تیم حفظ می‌شد اما با این حال در دنیای حرفه‌ای فوتبال هر چیزی امکانپذیر است.» با مهاجم سابق پرسپولیس به بهانه بسیاری از مسائل به گفت‌و‌گو نشستیم.

رامین رضاییان از پرسپولیس جدا شد، در این رابطه چه صحبتی دارید؟
رامین در تیم راه‌آهن شاگردم بود، به همین دلیل خیلی خوب از روحیات او شناخت دارم. شاید رامین فکر می‌کرد با خریدهای جدید پرسپولیس نیمکت‌نشین می‌شود. با این حال اگر می‌ماند و مبارزه می‌کرد، بهتر بود. به هر حال در دنیای حرفه‌ای فوتبال هر بازیکنی در خصوص خودش تصمیم می‌گیرد، به همین دلیل باید به نظر او احترام گذاشت.
اما با وجود دانیال اسماعیلی، شاید فکر می‌کرد در پست دفاع راست به او بازی نمی‌رسد.
رامین هم می‌توانست در پست دفاع بازی کند هم یک خط جلوتر در پست هافبک راست بازی کند. به هر حال او در پرسپولیس هم که بود، تلاش خودش را انجام داد. در دنیای حرفه‌ای امکان هر نقل و انتقالی وجود دارد.
سؤال دیگرمان به جذب نشدن بازیکن در پست فوروارد باز می‌گردد!
باشگاه پرسپولیس در نقل و انتقالات خیلی خوب و منطقی تا به اینجا کار کرده اما همه می‌دانند که نقل و انتقالات پرسپولیس فقط با خرید یک مهاجم ششدانگ کامل می‌شود. به همین دلیل حتماً باید دو مهاجم خوب خارجی و ششدانگ جذب پرسپولیس شوند تا تلاش یحیی و باشگاه کامل شده و به بهترین شکل ممکن نتیجه بدهد. به نظرم با خرید مهاجم تلاش باشگاه و یحیی نتیجه می‌دهد و تیم قهرمان شده و به نوعی قهرمان نشدن فصل قبل پرسپولیس جبران می‌شود.
اردو فعلاً تشکیل نشده و خبری از برپایی اردو نیست اما بازی‌های متوالی تدارکاتی به شکل جدی در دستور کار سرخپوشان قرار گرفته است.
بازی‌های تدارکاتی خیلی خوبی در دستور کار پرسپولیس قرار گرفته و یحیی خیلی خوب از این بازی‌ها نهایت بهره را می‌برد تا بازیکنانش به هماهنگی لازم رسیده و خودشان را در قالب تیم جدید به بیشترین بهره‌وری و راندمان لازم برسانند. پرسپولیس خیلی زود کارش را شروع کرده و به این وسیله از بقیه تیم‌ها در امر آماده‌سازی جلوتر است. امیدوارم روند موفق پرسپولیس با اردو و انجام بازی‌های تدارکاتی و خرید دو مهاجم به بهترین شکل ممکن پیش برود تا پرسپولیس با زدن استارت قوی و بردها و گرفتن سه امتیاز اول فصل جواب شروع زود هنگام و بازی‌های تدارکاتی قبل از فصلش را به نحو احسن بگیرد.
در رابطه با کنار گذاشتن اسکوچیچ که البته فعلاً قطعی اعلام نشده و حضور مربی ایرانی در رأس کادر فنی برای تیم ملی چه نظری دارید؟
من فکر می‌کنم فدراسیون فوتبال ما و کمیته فنی‌مان ضعیف بوده که در نهایت و در این مقطع که فرصت زیادی تا جام جهانی نداریم تصمیم به کنار گذاشتن سرمربی کروات تیم ملی گرفته‌اند چون زمان به هیچ وجه برای برکناری اسکوچیچ زمان مناسب و درستی نبود.
برای حضور مربی ایرانی در رأس کادر فنی چه گزینه‌ای را بهترین می‌دانید؟
تا فراموش نکردم این را بگویم که ما از این حرف می‌زنیم که فقط یک فیفا دی و حدود 18،17روز، برای مربی فعلی زمان وجود دارد. به همین دلیل چطور مربی ما می‌خواهد با این زمان تیم را آماده کرده و در جام جهانی به موفقیت برساند. به همین دلیل بهتر بود مسئولان قبل از هر تصمیمی به این موضوع بیشتر فکر می‌کردند. دوستان گفته‌اند سرمربی کروات قاطعیت لازم را نداشته و نمی‌توانسته با بازیکنان برخورد لازم را داشته باشد اما من معتقدم هر مربی دیسیپلین و روش خاص خودش را دارد. به همین دلیل نباید سر این مسائل حکم به برکناری مربی داد ضمناً با حضور مربی ایرانی هم زمان بسیار محدود است و کار سختی پیش روی مربی جدید قرار دارد اما اگر قرار شد مربی ایرانی بیاورند قطعاً علی دایی و امیر قلعه‌نویی با توجه به تجربه‌شان بهترین هستند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.