چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

احسان حدادی: از روزی می‌ترسم که از من انتقاد نشود

احسان حدادی: از روزی می‌ترسم که از من انتقاد نشود
یاسین معصومی
یاسین معصومی

به گزارش ایران ورزشی؛ احسان حدادی در گفت‌وگو با خبرنگار وزشی خبرگزاری فارس، در مورد عملکردش در لیگ دوومیدانی و رکورد 58 متری اظهار داشت: با توجه به اینکه با باشگاه پلیمر قرارداد داشتم از آمریکا به ایران آمدم و چون 25 ساعت در راه بودم، بدنم آمادگی کامل برای پرتاب نداشت و گرمای هوا هم زیاد بود، اما با این وجود از نظر خودم رکوردم بد نبود و با توجه به شرایط موجود خوب بود.


وی در مورد اینکه به نظر می‌‌رسد چون به رکوردهایت پایین بوده در مسابقات جهانی شرکت نکردی، گفت: اصلا ربطی ندارد. من از ابتدا هم برنامه‌ای برای مسابقات جهانی نداشتم و قبلا هم گفته بودم. حتی اگر رکورد بالایی هم داشتم، مشخص نبود شرکت کنم یا خیر. هدف امسالم حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی و بازی‌های آسیایی بود که آسیایی حذف شد و فقط کشورهای اسلامی ماند.

قهرمان پرتاب دیسک آسیا عنوان کرد: قرار نیست همیشه در بین برترین پرتابگران دنیا باشم. قبلا برای مدال المپیک و جهان تلاش می‌کردم و به هدفم هم رسیدم و شاید الان دوست داشته باشم حتی برای قهرمانی کشور تلاش کنم! باید ببینیم هدف چیست و چه چیزی می‌خواهیم، سپس برنامه ریزی کنیم. همانطور که گفتم اصلا برای جهانی برنامه نداشتم که حالا رفتن یا نرفتنم مهم باشد.

حدادی تاکید کرد: البته وقتی گفتند می‌توانم در مسابقات جهانی شرکت کنم، خوشحال شدم. اگر فدراسیون تصمیم می‌گرفت که باید شرکت کنم، این کار را انجام می‌دادم. از سوی دیگر اگر در رقابت‌ها شرکت می‌کردم، حتما 62،‌63 متر پرتاب می‌کردم و به فینال هم می‌رفتم. قطعا مشاهده خواهید که با همین رکوردها به فینال هم می‌رسند.

این روزها از شرایط اصلی دور هستید و اجازه دهید این انتقاد به شما وارد باشد که به خاطر نتیجه نگرفتن به مسابقات نرفتید. حدادی در مورد این موضوع عنوان کرد: باید بگویم که انتقادها فقط به من روحیه می‌دهد و باعث پیشرفت در کارم می‌شود. از روزی می‌ترسم که از من انتقاد نشود. نه تنها در ورزش بلکه دوست دارم در همه عرصه‌ها نقد شوم و حتی به دوستان صمیمی‌ام هم گفته‌ام اگر مشکلی را از سمت من احساس می‌کنید، خیلی صریح بگویید.

وی در پاسخ به این سوال بازی های آسیایی لغو شد و اگر برنامه‌ای برای جهانی هم نداشتید، پس چرا به آمریکا رفتید، گفت: چرا باید در مورد مسافرتی که بیشتر شخصی بوده توضیح بدهم؟ 20 سال در سطح حرفه‌ای و قهرمانی کار می‌کنم و به هرحال می‌دانم هر سفر یا اردو چه ضرورتی دارد. با اینکه بیشتر شخصی بود، اما من با مربی سابقم هم تمرین کردم و اشکالاتم برطرف شد. البته کشورهای اسلامی هم در نوع خودش مسابقه مهمی است و مسئولان ورزش دنبال مدال هستند.

نایب قهرمان پرتاب دیسک المپیک لندن ادامه داد: امسال تنها هدفم بازی‌های کشورهای اسلامی است و سال آینده هم بازی‌های آسیایی. می‌خواهم یک رکورد تاریخی را از خودم به جا بگذارم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.