جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

همه خریدهای یحیی خوب هستند

محرمی: الدحیل باید از پرسپولیس بترسد

محرمی: الدحیل باید از پرسپولیس بترسد

ناصر قراگزلو/ مجتبی محرمی بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی از خرید‌های پرسپولیس و سرمربی این تیم دفاع کرده و توان فنی آنها را در حد قابل قبولی می‌داند:«  من اصلاً این را قبول ندارم که بازیکنان جدید پرسپولیس را بی‌کیفیت یا کم‌کیفیت می‌دانند. بازیکنان جدید حتماً کیفیت لازم را داشتند که به پرسپولیس آمدند و نظر مربی را هم جلب کردند و به نظرم اصلاً یحیی در جذب آنها بی‌گدار به آب نزده است ضمن اینکه حتماً هر بازیکنی برای نشان دادن توانایی‌های خودش نیاز دارد که بیشتر بازی کند تا در تیم جا بیفتد و خودش را بیشتر ثابت کند در حالی که بازیکنان جدید فقط دو بازی رسمی انجام داده‌اند و این نکته می‌طلبد که آنها بازی‌های بیشتری بازی کنند و خودشان را بیشتر نشان دهند و توانایی‌های‌شان را بیشتر به اثبات برسانند.»
 
 
او در واکنش به نظریه بعضی از منتقدان که معتقدند سرمربی پرسپولیس از روی ناچاری بعضی خریدها را داشته می گوید:« هر مربی سلیقه خاص خودش را دارد و یحیی هم بر اساس تفکرات و تاکتیک خودش نفراتش را جذب کرده است و بازیکن به خدمت گرفته است. بازیکنان جدید پرسپولیس هم مانند بقیه بازیکنان کیفیت خوبی دارند و حتماً می‌توانند از نام بزرگ پرسپولیس دفاع کنند و بیشتر و بیشتر توانایی‌های خودشان را نشان دهند چه بسا که دیدیم در همین دو بازی هم موفق شدند خیلی خوب بازی کنند و تأثیرگذار ظاهر شوند. ما هم سال اول در پرسپولیس کیفیت خیلی بالایی نداشتیم اما زمان که گذشت موفق شدیم بیشتر در قالب کار تیمی جا بیفتیم و خودمان را نشان دهیم و به قولی بعد از چند ماه بچه‌ها چشم‌بسته همدیگر را پیدا می‌کردند. به طور مثال محسن عاشوری که طراح اصلی تیم ما بود می‌دانست که بازیکنان تهاجمی ما مانند ناصر محمدخانی یا فرشاد پیوس یا مرتضی کرمانی چگونه حرکت می‌کنند و کجاها باید آنها را صاحب توپ کرد. از همین رو تیم ما با هماهنگی بالا کیفیت خوبی از خودش نشان می‌داد و بیشترین برد و موفقیت را کسب می‌کرد.»
 
محرمی نگاه مثبتی هم به بازی دشوار با الدحیل دارد:« پرسپولیس قهرمان چهار دوره اخیر لیگ ایران است به همین دلیل الدحیل باید از پرسپولس بترسد. پرسپولیس از نظر روحی و فنی در شرایط خوبی قرار دارد و به نظرم یحیی می‌تواند با تیم خوب و با روحیه‌ای که در اختیار دارد از سد الدحیل و شارجه هم بگذرد و صعودش را قطعی کند. پرسپولیس صددرصد از گروهش صعود می‌کند و من به تیم فعلی و توانایی کادر فنی و بازیکنان خیلی خوشبینم و معتقدم الدحیل و الشارجه هم مانند التعاون حریف پرسپولس نمی‌شوند.»
 
متن گامل این مصاحبه را در صفحه 20 امروز ایران ورزشی بخوانید.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.