شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹

بارسلونا برای نهمین بار پس از انجام چهار بازی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد

بارسلونا برای نهمین بار پس از انجام چهار بازی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد

بارسلونا موفق شد با نتیجه 4-0 دینامو کیف را از پیش رو بردارد، تا بار دیگر صعودی زودهنگام از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا تجربه کند.

به گزارش ایران ورزشی، بارسلونا برای نهمین بار در طول برگزاری مرحله اول گروهی لیگ قهرمانان اروپا موفق شده پس از انجام فقط 4 بازی صعودش را به دور بعدی رقابت ها مسجل کند. در تاریخ برگزاری لیگ قهرمانان اروپا، فقط رئال مادرید موفق شده بود چنین رکوردی را به ثبت رساند و اکنون بارسلونا با رکورد رئال مادرید مساوی کرده است.

بارسلونا از فصل 2004/05 به بعد، برای هفدهمین فصل متوالی حضور در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه می کند. پیش از این فقط رئال مادرید موفق شده بود طی 17 فصل متوالی راهی مرحله یک هشتم نهایی شود.

اگر رونالد کومان موفق شد بارسلونا را بالاتر از یوونتوس به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی کند، برای چهاردهمین فصل متوالی می تواند به عنوان تیم اول به مرحله یک هشتم نهایی راه یابد.

یوونتوس نیز با کسب برد مقابل فرانس واروش صعودش را به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا مسجل کرد. یوونتوس طی هفت فصل اخیر موفق شده از مرحله گروهی صعود کند. در میان باشگاه های ایتالیایی فقط اینتر با هشت صعود متوالی از مرحله گروهی طی فصول 2004/05 تا 2011/12، عملکرد بهتری داشته است.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.