دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

اقبالی: ساپینتو مثل همه مربیان 30درصد تأثیرگذار است

آجورلو احساس کرد در انتخابات فدراسیون موفق نمی‌شود، کنار کشید

آجورلو احساس کرد در انتخابات فدراسیون موفق نمی‌شود، کنار کشید
مهدیه دریابیگی
مهدیه دریابیگی

استقلال این روزها در کشور ترکیه به سر می‌برد و شرایط جدید این تیم سبب شده تا با او صحبت کنیم:‌
این اردوها چقدر می‌تواند به استقلال کمک کند؟
متأسفانه این اردوها به یک فرهنگ غلط تبدیل شده و تیم‌هایی که توان مالی خوبی دارند، برای برگزاری اردو به این کشور سفر می‌کنند. قطعاً در این اردوها به قصد آمادگی جسمانی کار می‌کنند و کارهای قدرتی انجام می‌دهند و گاهی هم بازی در زمین می‌گذارند اما چون بدن بازیکنان آماده نیست دچار مصدومیت می‌شوند. حتی ممکن است رباط صلیبی پاره ‌کنند مگر اینکه قبل از رفتن به این اردوها به هفتاد درصد آمادگی رسیده باشند.
بعضی‌ها می‌گویند ساپینتو مربی موفقی نبوده و رزومه جالبی ندارد. نظر شما در این خصوص چیست؟
درست است که ساپینتو در چند سال اخیر چندان موفق نبوده اما او در سطح جهان شناخته شده است و تجارب زیادی دارد. اینکه چقدر می‌تواند موفق باشد بستگی دارد که شرایط باشگاه چطور باشد. باید در فصل نقل و انتقالات بازیکنانی را جذب کنند که با توجه به تفکرات این مربی باشد و با سیستم او سازگار باشند. در طول فصل هم تیمی می‌تواند موفق شود که همه چیز مهیا بوده و مشکلاتی هم در سر راه آنها قرار نگیرد. توجه کنید که یک مربی فقط سی درصد می‌تواند روی تیم تأثیر بگذارد؛ بقیه‌اش به میزان تجربه، شناخت بازیکن و حرف شنوی که بازیکنان از او دارند، بستگی دارد.
در فصل نقل و انتقالات عملکرد باشگاه استقلال چطور بود؟
خیلی توجهی به لیست ورودی و خروجی باشگاه استقلال نداشتم. با توجه به اینکه فرهاد مجیدی استقلال را با ثبت چند رکورد قهرمان کرد، کار برای ساپینتو در فصل جدید سخت خواهد شد اما برای قهرمانی، ستون فقرات یک تیم مهم است. شناخت چندانی از ساپینتو ندارم اما کادری که به او کمک می‌کند باید قوی باشد تا تیم موفق شود.
ساپینتو می‌تواند رکورد‌های مجیدی را تکرارکند؟
نمی‌توان از حالا پیش‌بینی کرد اما بستگی دارد به بازی‌های اول استقلال. اگر بازی‌های اول را ببرد بعد از آن می‌تواند در حفظ نتایج تمرکز داشته باشد.
کنار کشیدن آقای آجورلو از انتخابات فدراسیون را چطور ارزیابی می‌کنید؟
فکر کنم آجورلو احساس کرد در انتخابات فدراسیون موفق نمی‌شود که کنار کشید و خواست بیشتر توجه خودش را به استقلال بدهد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.