یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

فصلی که پیکان اسباب امیدواری نشد

زندگی دوباره برای حسینی

زندگی دوباره برای حسینی

پیکان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال کشور را با تصاحب رتبه نهم سپری کرد که اگرچه اسباب ناامیدی محض نشد اما امید چندانی را هم برنینگیخت و این رتبه و نتایجی که تیم تحت هدایت مجتبی حسینی گرفت، قطعاً چیزی نبود که سران پیکان توقع آن را داشتند.
پیکان به واقع فقط با تفاضل گل برتر نسبت به صنعت نفت از اکتفا به رتبه دهم رهایی یافت و فاصله‌اش با تیم هوادار هم که یازدهم شد، فقط به دو امتیاز می‌رسید. ریز آمار پیکان هم چندان اسباب دلگرمی نشد و این تیم در 30 بازی‌اش فقط 7 بار برنده شد و در قبال آن 8 شکست را تحمل کرد و از 15 تساوی‌اش هم برخی بیش از حد رنگ و بوی باخت را داشت زیرا در برابر حریفانی به دست آمد که خودروسازان باید قانوناً آنها را می‌بردند. در نهایت تفاضل گل «منفی یک» و زدن 26 گل در قبال 27 گل خورده، مسائلی بود که حتی می‌توانست حکم به برکناری حسینی بدهد اما مدیران پیکان به هر دلیلی از این کار امتناع ورزیدند و پای این مربی ماندند و حالا اوست که کار فراوانی باید صورت بدهد تا ثابت کند سزاوار شانس دوم و زندگی تازه‌ای بوده است که مدیران پیکان شامل حال وی کرده‌اند.

آمده‌ها و رفته‌ها
با این حال تا این لحظه حسینی نه خریدهایی داشته که بتوان براساس آن فصل بعدی را بسیار بهتر و موفق‌تر از لیگ بیست و یکم تلقی کرد و نه توانسته است مانع خروج تعدادی از نیروهای بالنسبه خوبش از جمع نفرات پیکان شود. ورودی‌های پیکان تا این لحظه به سه اسم ختم می‌شوند که امیر شبانی، محمدعلی کاظمی و ساسان حسینی هستند. اما در میان 6 خروجی تیم شاید دو، سه نفری باشند که سرمربی سابق ذوب‌آهن ترجیح می‌داد آنها را حفظ کند. این 6 بازیکن عبارتند از: اسماعیل بابایی، پیمان رنجبری، سعید سحرخیزان، امیرحسین جدی، رضا کاخسار و محمدمهدی محبی.

یک نقشه راه تازه
در روزگاری که سهمیه تهران در لیگ برتر کمتر از هر زمانی شده و فقط چهار تیم پایتخت جایی بین 16 تیم حاضر در لیگ دارند، اگرچه سرخابی‌ها با کسب هر دو مقام اول و دوم لیگ به بهترین شکل برای تهرانی‌ها آبروداری کرده‌اند، اما قطعاً توقعات از پیکان و هوادار هم بیش از چیزی است که این دو تیم در فصل گذشته تأمین کردند. شاید «هوادار» با ابقای صرف خود در لیگ برتر هم کارنامه قبولی گرفته باشد و ملامتی را نباید شامل حال خود ببیند زیرا برای اولین بار شرکت در لیگ را تجربه می‌کرد اما پیکان به خاطر سابقه بسیار طولانی‌ترش در فوتبال ایران طبعاً در شرایطی قرار دارد که اگر بهبود نیابد یا توجیه‌هایی تازه برای آن فراهم نیاید، لیگ بیست و دوم نیز برای این تیم پردردسر و با ثمری اندک سپری خواهد شد. حسینی ابتدا باید بررسی کند و دریابد که به چه دلایل و با کدامین شاخصه‌ها و علل نتوانست به نتایجی بسیار بهتر از آنچه دیدیم، دست یابد و پس از ریشه‌یابی این گونه مسائل و رسیدن به علل و معلول هر یک از اتفاقات فصل، نقشه راهی را بریزد که عاری از ایرادات موجود باشد و در آن نقاط قوتی ترسیم و اجرا گردد که نتایجی بسیار بهتر را برای فصل جدید لیگ برتر موجب شود.

کنجکاوی عمومی
شکی نیست که حسینی قابلیت‌های این کار را دارد و می‌تواند مسائل را بدرستی مدیریت کند و به بیلان و آماری برسد که برای گذراندن فصلی بهتر به آن نیاز است. این کاری است که هم مدیران پیکان به آن چشم دارند و هم هواداران فوتبال کنجکاوند نتایج آن را ببینند و همین مسأله از نکات مهم و جذابیت‌های فصل تازه خواهد بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.