دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

احتمال جدایی مهاجمانی که در ترکیب اصلی نیستند

ارسلان- آرمان؛ 5گل در یک فصل!

ارسلان- آرمان؛ 5گل در یک فصل!

ارسلان مطهری فصل بیست و یکم را تنها با 3 گل زده تمام کرد. آماری که برای یک مهاجم بسیار ناچیز تلقی می‌شود. گرچه ارسلان از درجه انگیزشی همواره بازیکنی پرحرارت در ترکیب استقلال جلوه کرده و حتی با گلزنی در دربی‌های سال‌های پیش جای خاصی هم میان هواداران تیمش دارد و همواره از او به‌عنوان مردی تمام آبی یاد خواهد شد، اما آماری که از او در فصل بیست و یکم باقی ماند قابل توجه نیست.
شاید اگر ارسلان هم پیشینه آرمان رمضانی را داشت، چندان به این تعداد گل زده توجهی نمی‌شد اما عقبه او با آرمان رمضانی که با زدن 2 گل در فصل بیست و یکم همچنان می‌تواند شانس حضور در استقلال را داشته باشد! کاملاً متفاوت است و بازیکنی با تاریخچه پررنگ او در لیگ برتر ایران باید تعداد گل‌های بیشتری را به ثمر برساند و در میدان مسابقه اثرگذارتر باشد.
بی‌شک چنانچه دست مدیران باشگاه استقلال برای انتخاب مهاجمان بازتر بود، ارسلان نیز در لیست خروج قرار می‌گرفت اما فقدان گزینه مناسب موجب شد دوباره با او قرارداد منعقد شود و ارسلان نیز یکی از بازیکنان فصل بیست و یکم لقب بگیرد.
تمدید قرارداد او و آرمان رمضانی با استقلال شاید از دیدگاه مدیران باشگاه استقلال انتخابی میان بد و بدتر باشد اما ممکن است این دو بازیکن را به سمت نیمکت‌نشینی‌های متوالی سوق دهد. دلیل این وضعیت هم تفکرات ساپینتو برای انتخاب ترکیب آینده استقلال است. مردی که قصد دارد بیشتر از یامگا در خط آتش بهره بگیرد و احتمالاً سجاد شهباززاده را که در دو فصل اخیر نمایش بهتری در قیاس با مطهری و رمضانی داشته نیز به‌عنوان یک نیروی کلیدی تلقی خواهد کرد.
در این میان پیمان بابایی نیز به‌دلیل نوظهوربودن در ترکیب استقلال اقبال بیشتری دارد. حال اینکه باید به این موضوع مهم نیز توجه داشت که کاوه رضایی بعد از رسیدن به شرایط ایده‌آل بدون شک از سوی ساپینتو به بازی گرفته خواهد شد و آنگاه بیش از همه ارسلان مطهری و آرمان رمضانی متضرر خواهند شد.
در این ایام که بازیکنان استقلال سخت مشغول تمرین هستند زمزمه‌هایی درباره جدایی برخی بازیکنان به گوش می‌رسد که هیچ بعید نیست مهاجمان را نیز در برگیرد. گرچه تعدد بازیکنان در این پست یک ویژگی مهم محسوب می‌شود اما باید توجه داشت که ساپینتو نیز قادر نخواهد بود از تعداد زیادی از مهاجمان در ترکیب استفاده کند و خواه‌ناخواه بازیکنانی از ترکیب اصلی دور می‌مانند.
بنابراین ارسلان مطهری و آرمان رمضانی که به نظر می‌رسد کم شانس‌ترین بازیکنان در خط حمله هستند و مجموعاً با 5 گل زده از لیگ گذشته گام به لیگ آتی خواهند گذاشت، شانس کمتری برای بازی در ترکیب اصلی خواهند داشت.
این دو بازیکن یا باید صبوری به خرج داده و احتمالاً روزهای متمادی
نیمکت نشینی در استقلال را تحمل کنند و یا اینکه بعد از اردوی ترکیه به مانند آرش رضاوند که خواستار جدایی شده مسئولان باشگاه استقلال را مجاب به صدور رضایتنامه کرده و از استقلال به تیمی نقل مکان کنند که شانس بیشتری برای حضور در ترکیب اصلی داشته باشند.
وضعیتی که ممکن است در آینده‌ای
نه چندان دور برای مطهری و رمضانی به وجود آید، بی‌شباهت به آنچه نیست که فصل قبل برای رشید مظاهری رخ داد. دروازه‌بانی که تصور می‌کرد با تداوم حضور در استقلال پرشانس تر خواهد شد اما زیر سایه نام سیدحسین حسینی گیر کرد.
حالا باید دید که مطهری و رمضانی که با 3و2 گل زده به فصل جدید رسیده‌اند و در جدول گلزنان استقلال پشت سر یامگا، سلمانی و حسین‌زاده قرار دارند آیا می‌توانند در فصل آینده آن قدر از خود جنگندگی نشان دهند که ساپینتو را ناچار به بازی گرفتن از آنها کند یا خیر؟!

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.