دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱

کاندیدایی که چراغ خاموش حرکت می‌کند

عزیز محمدی: روزه سکوت گرفته‌ام!

عزیز محمدی: روزه سکوت گرفته‌ام!

با قطعی شدن رد صلاحیت علیرضا اسدی، امیررضا واعظ آشتیانی و محمد آخوندی، حالا می‌توان اصلی‌ترین رقبا برای انتخابات 8 شهریورماه را مهدی تاج، عزیز محمدی و میرشاد ماجدی دانست. بعد از گفت‌و‌گوی تلویزیونی نامزدهای انتخاباتی، تنها نامزدی که تا کنون مصاحبه‌ای درباره انتخابات انجام نداده است، عزیزالله محمدی است. او چه برنامه‌ای برای ریاست دارد؟


عزیزالله محمدی، اولین کسی بود که برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اقدام کرد. 18 تیرماه و یک روز بعد از شروع مهلت ثبت‌نام کاندیداها بدون هیچ حاشیه و قیل و قالی، ساعت 7 صبح به فدراسیون فوتبال رفت و ثبت‌نام نهایی‌اش را انجام داد. بعد هم در پاسخ به خبرنگاران فقط به همین یک جمله اکتفا کرد که عازم مشهد است.
او که علی فتح‌الله‌زاده و محمدرضا کافی را به‌عنوان نواب رئیس اول و دوم خود معرفی کرده است و با همان مصاحبه‌ای که فتح‌الله‌زاده بلافاصله بعد از ثبت‌نام انجام داد، تصور می‌شد که زوج او و عزیز محمدی سر و صدای زیادی به راه بیندازند.
فتح‌الله‌زاده در همان مصاحبه گفته بود: «اگر بخواهیم عقلانی، فنی و رزومه‌ای نگاه کنیم، عزیز محمدی سابقه درخشانی در سازمان لیگ داشته است. او قبل از سازمان لیگ، مدیرعامل فجر سپاسی شیراز بود و در مجموع سابقه و رزومه دیگران نصف ایشان هم نیست.»
اولین مصاحبه فتح‌الله‌زاده بعد از ثبت‌نام یک رجزخوانی اساسی بود که پیش‌بینی می‌شد ادامه‌دار هم باشد. موضوع وقتی جالب‌تر شد که مصاحبه بعدی فتح‌الله‌زاده در 25 تیرماه، جنجالی اساسی به راه انداخت و حتی اگر کمی اغراق‌آمیز نگاه کنیم به بروز تغییراتی هم منجر شد!
او گفته بود: «بهاروند یک امتیاز ویژه دارد که تعداد زیادی از اعضای مجمع به او اعتماد دارند. هر نامزدی تعدادی رأی دارد و اگر با بهاروند ائتلافی تشکیل دهد، می‌تواند با جذب آرای او نتیجه را به نفع خود قطعی کند.»
کمی بعد از این اظهارنظر بود که میرشاد ماجدی، حکم برکناری حیدر بهاروند از ریاست فدراسیون فوتبال را صادر کرد تا این شائبه‌ها هم به پایان برسد.
بعد از این اما عزیز محمدی و نواب رئیسش به یکباره سکوت اختیار کردند. عجیب‌تر اینکه نه او و نه فتح‌الله‌زاده در گفت‌و‌گوی تلویزیونی دوشنبه شب که با حضور نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال برگزار شده بود، شرکت نکردند و همچنان به دور از سر و صدا و چراغ خاموش کار خود را پیش می‌برند.
عزیز محمدی، نامزد ریاست فدراسیون فوتبال در تنها جمله‌اش به خبرنگار ایران ورزشی گفت: «روزه سکوت گرفته‌ام.» او واقعاً تصمیم ندارد تا پیش از تأیید صلاحیت‌ها هیچ مصاحبه‌ای با رسانه‌ها داشته باشد.
شاید این سکوت او حتی شائبه‌هایی درباره احتمال کناره‌گیری‌اش به نفع مهدی تاج را هم تقویت کرده باشد. بخصوص که هم عزیز ‌محمدی و هم علی فتح‌الله‌زاده سابقه همکاری با تاج را در قامت اعضای هیأت رئیسه داشته‌اند. اگرچه عزیز محمدی خیلی گذرا این شائبه‌ها را رد می‌کند اما وقتی برای هر اظهارنظری منتظر اعلام نتایج نهایی تأیید صلاحیت‌ها مانده است، بعید نیست ناگهان نظرش تغییر کند. گویا برنامه اصلی عزیزمحمدی تازه بعد از اعلام تأیید صلاحیت‌ها مشخص می‌شد. هر چند او همین حالا هم تأکید دارد که قرار نیست برنامه‌اش را برای کاندیدای دیگری تغییر دهد.
عزیز محمدی اما از مدت‌ها پیش برنامه مفصلی برای مدیریت فوتبال تدوین کرده بود که بارها در صحبت‌هایش به آن اشاره داشت و شاید ارائه آن برنامه بعد از شروع جدی رقابت نامزدهای انتخاباتی، بتواند چالش جالبی بین رقبا ایجاد کند. تازه بعد از اعلام رسمی اسامی کاندیداهاست که احتمالاً باید منتظر حضور پررنگ‌تر عزیزمحمدی و فتح‌الله‌زاده باشیم.

عزیز محمدی کنار می‌رود؟

یکی از جدی‌ترین سؤالاتی که درباره عزیزمحمدی مطرح می‌شود، این است که آیا این سکوت و کناره‌گیری‌اش می‌تواند به معنی احتمال انصراف از حضور در انتخابات به سود مهدی تاج باشد؟ او فعلاً این موضوع را رد کرده است اما وقتی هر مصاحبه‌ای را به بعد از تأیید صلاحیت‌ها موکول می‌کند، یعنی تازه آن زمان است که می‌توانیم از برنامه اصلی عزیزمحمدی برای انتخابات 8 شهریور با خبر شویم. حضور پرقدرت با برنامه‌ای سنجیده برای ریاست فدراسیون فوتبال یا تصمیم دیگری برای انتخابات دارد؟
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.