شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

یحیی – درویش؛ هواداران به کدام‌شان حق می‌دهند

مدیر ناکارآمد و منفعل یا سرمربی معترض و متوقع؟

مدیر ناکارآمد و منفعل یا سرمربی معترض و متوقع؟

شاید می‌شد پیش‌بینی کرد که با مصاحبه یحیی گل‌محمدی و اعتراض دوباره‌اش به جذب نشدن مهاجم اوضاع متشنج‌تر شود اما واقعیت این است که اوضاع در فضای مجازی و باشگاه پرسپولیس اصلاً خوب نیست. درویش که روزگاری در همین پیج‌های هواداری فلورنتینو پرز خوانده می‌شد و همه با به‌به و چه‌چه درباره عملکرد مدیریتی‌اش حرف می‌زدند حالا در سیبل انتقادهای هواداران قرار گرفته و هر لحظه محکوم به انفعال و ناکارآمدی می‌شود.
بعد از مصاحبه یحیی درباره اینکه نفهمید چرا باشگاه منشا را نخرید و اینکه باید برای جذب مهاجم خوب خارجی هزینه کند حالا پیج‌های پرسپولیسی به جان درویش افتاده‌اند و از او پرسش‌های مختلفی را مطرح می‌کنند. آنها می‌گویند چطور بقیه تیم‌ها مهاجم و بازیکنان مختلفی در پست‌های دیگر جذب می‌کنند اما پرسپولیس قادر به این کار نیست؟ یکی گفته بود نساجی هم اردوی خارجش جور شده هم مهاجم خارجی مد نظرش را به ایران آورده اما پرسپولیس همچنان اندرخم یک کوچه است. در روزهای اخیر تیم‌هایی مثل گل گهر و سپاهان هم اقدام به جذب بازیکن خارجی کرده بودند که خیلی زود و بی سر و صدا موفق شدند اما انگار در مورد پرسپولیس همه چیز عجیب و غریب است و بد پیش می‌رود.
پرسپولیس ظاهراً فعلاً فقط روی همان گزینه برزیلی که یحیی حدود 6-5 روز قبل نامش را به باشگاه داد کار می‌کند و ظاهراً باشگاه برزیلی این بازیکن شرایط صدور رضایتنامه را هم برای پرسپولیس فرستاده اما با توجه به اتفاقاتی که در مورد کاسیانو افتاد و البته 7-6 گزینه دیگر که زمینه همکاری با آنها میسر نشد چشم هواداران پرسپولیس ترسیده است و آنها در فضای مجازی و هواداری نگاهی ناامیدانه به جذب مهاجم خارجی در فاصله کوتاه باقیمانده تا شروع فصل دارند.
در همین راستا هم رسانه‌های رسمی و هم صفحات مجازی شمشیر را برای درویش از رو بسته‌اند و با ذکر این نکته که یحیی حق دارد از باشگاه بازیکن کارآمد بخواهد و با تیمی کامل وارد فصل تازه شود، مدیریت باشگاه را در تنگنا قرار داده و ناکارآمد معرفی می‌کنند.
برخی هواداران پشت یحیی در‌آمده‌اند و می‌گویند با توجه به اینکه همه از او و تیمش در این فصل قهرمانی می‌خواهند این تیم باید با مهاجم خوب خارجی کامل شود و حداقل یک بازیکن خوب دیگر جذب شود. هواداران پرسپولیس درویش را متهم می‌کنند و برخی‌شان می‌گویند او در دوره نقل و انتقالات تدبیر به خرج نداد و به یکباره تمام بودجه‌اش را صرف خرید بازیکنان در پست‌های دیگر کرد و البته با صرف هزینه گزاف برای برخی بازیکنان دچار اشتباه شد. آنها می‌گویند اینکه یک ماه از خرید سعید صادقی گذشت و او نتوانست بازیکن دیگری بخرد یعنی یک جای کار می‌لنگد و این مدیر با وجود شتاب اولیه‌اش در سربالایی نقل و انتقالات گیر کرد و حالا دارد دنده عقب می‌رود!
اما برخی هواداران هم از ناله‌های یحیی خسته شده‌اند و می‌گویند او باید روی مسائل فنی تیمش تمرکز کند و مسائل داخل باشگاه را بیرون نریزد تا حاشیه جدیدی درست شود. البته بیشتر آنهایی که یحیی را در صفحات مجازی محکوم کرده‌‌اند پرسپولیسی نیستند و با کامنت‌های تحریک‌آمیز سعی در بهم ریختن ذهن و روان هواداران پرسپولیس و ایجاد حاشیه برای این تیم دارند اما واقعیت اینکه یحیی هم به مشکلات تیمش اشاره می‌کند تا فشار را از روی دوش خودش بردارد و روی دوش باشگاه بگذارد.
آنهایی هم که عملکرد درویش را تمجید می‌کنند، می‌گویند با توجه به آن 7 خرید اولیه و چشمگیر 90 درصد تیم یحیی کامل شده و با توجه به کیفیت نفرات جذب شده حملات اخیر به مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بی‌انصافی بوده و به خاطر شرایط عجیبی که برای پرسپولیس ایجاد شد جذب مهاجم خارجی به خنسی برخورد.
با وجود این هر روز که به شروع فصل نزدیک شویم و از بازیکن جدید بخصوص در خط حمله خبری نشود درویش بیشتر از قبل مورد هدف انتقادهای هواداران قرار خواهد گرفت و شاید لحن یحیی در مصاحبه بعدی‌اش تندتر و اعتراضاتش جدی‌تر باشد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.