یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱


کلمات کلیدی
دل نوشته هایی از احوالات ورزش

لطفاً « حال » ژیمناستیک ایران را « خوب » کنید

لطفاً  « حال » ژیمناستیک ایران را « خوب » کنید
فرامرز سنگینی
فرامرز سنگینی

همه آنهایی که بار عظیم مسوولیت را بر عهده گرفتند ، همه اراده و قصدشان ، توفیق ژیمناستیک ایران بوده و هست ، اما در درجه اول به دلیل کمبود بودجه و منابع مالی از یک سو و در گام دوم با تقسیم آنهمه نیروی ارزشمند انسانی فنی و متخصص به دو اردوگاه خودی و غیرخودی آز سوی دیگر ، باعث شدند ، میوه‌های به ثمر نشسته در این تلاش و کوشش ، کم شیرین و کم حلاوت شوند .


# دفتر اول :

حدوداً هفت ، هشت ماهی هست که از اکران فیلم کودکانه « شهر گربه ها » به نویسندگی ، تهیه کنندگی و کارگردانی آقای سید جواد هاشمی بازیگر خوشنام عرصه سینما و... میگذرد . هنرمندی که پر علاقه به ورزش هم هست .
صد البته ، قصه فیلم را بسیاری می دانند ، اما برای آن دسته از افرادی که موفق به دیدن آن فیلم نشده اند ، عرض می نماییم که داستان از یک سو ، حول محور شهروندانی از « گربستانه »، که مشتاقانه در پی مهاجرت به « شهر گربه ها » هستند ، حال با هر ترفندی که بتوانند ، و از سوی دیگر ، نمایانگر و نمایشگر خیانت و خباثت حاکم « شهر گربه ها » ست که تمام برنامه ریزی و تلاشش در جهت سود جویی و بهره‌مندی از حیات و جان شیرین مهاجرین است .
نمایش قصه زیبایی که پس از اکران ، موافقان و منتقدانی هم داشت .
... و اما ، هدف نگارنده از بیان این موضوع ، پرداختن به بحث مهاجرت است و به ویژه مهاجرت ورزشکاران صاحب مقام ، مربیان صاحب عنوان و حتی مدیران ارشد پر تجربه که ثروتی هستند برای کشورشان .
کاشکی ، آقای سید جواد خان هاشمی ، وقتی اراده به نوشتن ، تهیه کنندگی و کارگردانی « شهر گربه ها » ی« دو » را داشتند ، به این مهم هم بپردازند ، که چرا و به چه دلیل ، شرایطی در شهر « گربستان » پدید می آید که گربه های جوان و با استعداد و توانمندش ، در کنار گربه های پر تجربه و ... ، مشتاق به مهاجرتی باشند که حتی در این راه ، جان شان را هم در خطر قرار دهند ؟؟!!

# دفتر دوم

چند صباحی است که ژیمناستیک این مرز و بوم ، حال خوبی ندارد ، نه اینکه خودش بخواهد ، بلکه علل ریز و درشت و بسیاری عوامل بیرونی و درونی ، سبب ساز این حال ناخوش است .
اول اینکه ، می نویسیم ، همه آن مسوولان محترم و بزرگواری که قبول زحمت می کنند و هدایت این ورزش زیبا ، پایه ، سازنده و مظلوم را ، چه در قامت رییس منتخب مجمع و چه در کسوت سرپرست به عهده می گیرند ، همه قصد و نیت و تلاش شان در راستای بهروزی ژیمناستیک است و در این مهم ، شکی وجود ندارد .
اشکال کار و انحراف از هدف بهروزی ژیمناستیک ، از آنجایی آغاز می شود که به اشتباه ، مدیران مسوول ، گمان می کنند که به تنهایی ، توان به ساحل مقصود رساندن این کشتی پر کمیت و پر وزن را دارند .
... و تحقیقا ، از همین نقطه است که بروز آسیب و انحراف از مسیر اصلی ، آغاز می شود .
چگونه ؟
بدین شکل که جمعیت پر تعداد دلسوز و متخصص و عاشق کار و تلاش و کوشش را به دو اردوگاه خودی و غیر خودی تقسیم می کنند و می انگارند که با این توشه و توان جدا شده از کل ، توانایی هدایت بی نقص و کم اشتباه ، سکان کشتی بزرگ ژیمناستیک کشور را دارند .
... و هم از اینرو است که ژیمناستیک ، این ورزش زیبا ، پایه ، سازنده ، پر جاذبه ، پر طرفدار ، پر رشته در زیرشاخه ها ، پر مدال در عرصه بازیهای آسیایی و المپیک ، از پیمودن کم خطر مسیر و نیل به اهداف بلند خود ، باز می ماند .
اصلاً فرض بفرمایید ، من نگارنده این سطور ، پایه گذار این تفکیک نیروهای گرانقدر انسانی در ژیمناستیک ایران زمین هستم و در این رهگذر ، مسیر رشد و اعتلای این ورزش را به بیراهه کشاندم ، خوب ، شما بزرگواران چرا ادامه دهنده راه من ( ایکس ) شدید و می شوید . نگذارید الگوی مدیریتی شما ، آدم « بد » داستان باشد . شما گرامی مدیران ، پایه گذار همدلی ، تفام ، تعامل ، دوستی ، همراهی و همکلامی باشید .
در ادامه ، تاکید می کنیم ، همه آنهایی که ، شجاعت به خرج داده و بار عظیم مسوولیت را بر عهده گرفتند ، همه اراده و قصدشان ، توفیق ژیمناستیک ایران بوده و هست ، اما در درجه اول به دلیل کمبود بودجه و منابع مالی از یک سو و در گام دوم ، تقسیم آنهمه نیروی ارزشمند انسانی فنی و متخصص به دو اردوگاه خودی و غیرخودی از سوی دیگر ، باعث شدند ، میوه‌های به ثمر نشسته در این تلاش و کوشش ، کم شیرین و کم حلاوت شوند .
به صراحت عرض می کنیم که ، برای به سامان رساندن ژیمناستیک ، به سر منزل مقصود و بهروزی و موفقیت ، همه نیروهای با کفایت این ورزش ( از نظر تعداد پر شمارشان ) ، باز هم کم هستند ، چه برسد به آنجایی که بخواهیم ، همین توان بالقوه انسانی را به دو « نیم » تقسیم کنیم .
مقامات ارشد محترم ورزش کشور ، بزرگواران صاحب مقام و صاحب نظر ، لطفاً ، « حال » ژیمناستیک ایران را « خوب » کنید .
... باقی ، بقای شما .

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.