یکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱

هنوز هم ما دروغگوییم؟!

هنوز هم ما دروغگوییم؟!

 روز 11 تیر خبری از سوئیس رسید: «حکم کمیته انضباطی فیفا در مورد پرونده مارک ویلموتس سرمربی بلژیکی تیم ملی ایران توسط دادگاه بین‌المللی حکمیت ورزشی (CAS) شکسته شد». پیگیری همکاران ما نشان داد حکم قطعی صادر شده و بعد از اطمینان از منابع خبر، جلد 12 تیر را به آن اختصاص دادیم. شاید گناه ما همین بود که خبر را زودتر از دیگران به دست آوردیم و شجاعت داشتیم که این خبر را به تیتر یک تبدیل کنیم. واکنشی که دوستان نسبت به این جلد داشتند اما بی‌نظیر بود! ما را به دروغگویی و تبعیت از اوهام متهم کردند. همکاران ما مدام از خود می‌پرسیدند چه کردیم که شایسته این هجمه و این عبارات باشد؟ مگر وظیفه ما، غیر از اطلاع‌رسانی درست است؟ مگر وعده‌ای غیر از این با مردم داشتیم؟ بلافاصله پس از آن گزارش، همه توانشان را به کار گرفتند تا به همه بگویند ما دروغگوییم و این گزارش ریشه در حقیقت ندارد. البته در دنیای شیشه‌ای امروز نمی‌شود مدت زیادی حقیقت ماه را پشت ابرهای انکار نگاه داشت. سرانجام ماه خود را نشان داد درست زمانی که دوستان ادعا کرده بودند هیچ حکمی از سوی CAS صادر نشده است!
ماه بیرون آمد و حقیقت درخشید تا روسیاهی بماند برای آنها که روراستی را نمی‌پسندند. با وجود مقاومت فراوان، سرانجام پذیرفتند حقیقت را تأیید کنند: حکم ویلموتس توسط CAS شکسته شد.
چه ایرادی داشت همان زمان حقیقت را می‌گفتید و خودتان را خلاص می‌کردید؟ لازم بود این همه انکار کنید و آخر کار، این گونه مجبور به پذیرش شوید؟ یادمان می‌آید روزگاری فدراسیون شهاب عزیزی خادم به هیچ عنوان علاقه نداشت حقیقت اختلاف با شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) را به مردم بگوید و مدام تأکید می‌کرد همه بدهی‌ها به شستا پرداخت شده.
نتیجه این اصرارهای بی‌دلیل، شد همان سند تک برگی که معاون حقوقی شستا به رسانه‌ها داد تا همه ادعاهای فدراسیون فوتبال را بی‌اعتبار کند. کاش مدیران ورزش ما بیاموزند بهترین تصمیم، برخورد صادقانه با مردم و رسانه‌هاست. کاش مدیران فوتبال ما بیاموزند در روزگاری که دنیای قدرتمند شبکه‌های اجتماعی، هر فرد را به رسانه‌ای فعال تبدیل کرده، نمی‌توان حقیقت را پنهان یا وارونه کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.