دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱

به بهانه حضور عجیب سرمربی تیم ملی در ترکیه!

آقای اسکـــــوچیچ استقلال در تهران تمرین نمی‌کرد؟

آقای اسکـــــوچیچ استقلال در تهران تمرین نمی‌کرد؟

عجیب‌ترین اتفاق اردوی استقلال در ترکیه را باید حضور اسکوچیچ در تمرینات دانست؛ مردی که در تمام طول دوران حضورش در تیم ملی رغبتی به حضور در تمرینات استقلال در تهران از خود نشان نمی‌داد اما در آخرین روزهای اردوی آبی‌ها به کشور ترکیه رفته و در تمرین استقلال حاضر شده است!
اسکوچیچ در حالی به تمرین استقلال اعزام شده که بی‌تعارف حضور او به لحاظ فنی هیچ بار مثبتی به همراه ندارد و تنها رهاورد این حضور به جا ماندن چند عکس یادگاری است.
هیچ بعید نیست سرمربی تیم ملی از این سفر به دنبال ایجاد یک موج رسانه‌ای مثبت به سود خود بوده تا چنین عنوان کند که در فصل آماده‌سازی بشدت پیگیر وضعیت تیم‌ها است؛ در حالی که اساساً لزومی ندارد سرمربی تیم ملی در تمرین تیمی حاضر شود که هنوز به آمادگی صد درصدی نرسیده، دوران سخت بدنسازی را سپری می‌کند و بازیکنانش به آمادگی لازم برای حضور در کوران لیگ نرسیده‌اند.
علاوه بر آن ریکاردو ساپینتو، سرمربی استقلال هنوز به ترکیب اصلی و ایده‌آل خود دست نیافته و در بازی‌های تدارکاتی که پشت سر گذاشت، از بازیکنان متعددی بهره گرفته است و در چنین شرایطی که سرمربی استقلال هنوز درباره بازیکنان تیمش به نتیجه قطعی نرسیده، روشن نیست که اسکوچیچ برای ارزیابی چه مواردی راهی ترکیه شده است؟!
اگر اسکوچیچ به دنبال یافتن بازیکنی از دل بازیکنان استقلال برای تیم ملی است باید این مأموریت را به هفته‌های میانی لیگ برتر موکول کند چرا که در این بازه زمانی هیچ بازیکنی در آمادگی قطعی قرار ندارد و نمی‌شود با حضور در تمرینات به اهدافی از این دست رسید.
حال شاید برخی بر این باور باشند که سرمربی تیم ملی در نشستی که با سرمربی استقلال داشته به دنبال آگاهی از وضعیت بدنی برخی بازیکنان باشد که از دید او شانس بالایی برای حضور در جام جهانی دارند که اطلاع از وضعیت بازیکنان به سادگی از طریق ارتباط میان مربی بدنساز تیم ملی با مربیان استقلال امکانپذیر است و علاوه بر آن مربیان تیم ملی می‌توانند با خود بازیکنان نیز ارتباط برقرار کرده و از وضعیت بدنی آنها اطلاع یابند.
بنابر این توجیه سفر سرمربی تیم ملی به ترکیه به این بهانه غیر ممکن است و این سفر را باید صرفاً یک سفر تفریحی از سوی سرمربی تیم ملی به ترکیه دانست که در خلال آن نیز سری به تمرینات استقلال و احتمالاً دیگر تیم‌ها زده تا او یک مربی وظیفه‌شناس و صاحب برنامه تلقی شود و این طور به نظر بیاید که سرمربی تیم ملی برای ارزیابی بازیکنان ایران رنج سفر به کشور ترکیه را هم به جان می‌خرد در حالی که از بیخ و بن انجام این سفر نه به لحاظ فنی توجیه‌پذیر است و نه به لحاظ اقتصادی صرفه دارد. به واقع اگر اسکوچیچ روی حضور در تمرینات تیم‌ها اصرار دارد می‌تواند نیاز خود را در تهران تأمین کند. استقلال، پرسپولیس، هوادار، نساجی و بسیاری دیگر از تیم‌های حاضر در لیگ برتر در تهران تمرین می‌کنند و سرمربی تیم ملی طی یک هفته می‌تواند تمرینات این تیم‌ها را به طور دقیق زیر نظر بگیرد.
اسکوچیچ در همه دورانی که سکان هدایت تیم ملی را بر عهده داشته هیچ‌گاه با این علاقه در تمرینات تیم‌ها حاضر نشده، استقلال نیز از این قاعده مستثنی نیست و به یاد نداریم که اسکو زمانی را برای تماشای تمرینات استقلال صرف کرده باشد، مگر اینکه به طور اتفاقی با بازیکنان استقلال در مکان‌های ورزشی دیدار کرده باشد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.