پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲

منتظر چراغ سبز فدراسیون

مرادی و رستمی بی‌سروصدا برای جهانی تمرین می‌کنند

مرادی و رستمی بی‌سروصدا برای جهانی تمرین می‌کنند

تقریباً تمامی ستاره‌های معترض وزنه‌برداری ایران بعد از تغییر و تحولات مدیریتی که در سیستم مدیریتی و فنی این مجموعه ایجاد شد، به خانه بازگشتند و ضمن بیعت با تیم سرپرستی وزنه‌برداری، تمرینات آماده‌سازی خود را از نو استارت زدند به جز (سهراب مرادی و کیانوش رستمی). 2 ستاره عنواندار جهانی و المپیکی وزنه‌برداری ایران که مدت‌ها است سمت و سوی اردوی تیم ملی آفتابی نمی‌شوند و معلوم نیست چه برنامه‌ای برای آینده خود در تیم ملی و رقابت‌های معتبر بین‌المللی پیش رو در دستور کار دارند؟! البته آنها در زادگاه خود بی‌سر و صدا مدتی است برای بازگشت به اوج دست به وزنه شده‌اند. اما باید دید برنامه کادرفنی و تیم جدید سرپرستی برای بازگرداندن این دو اسطوره به چرخه رقابتی تیم ملی چیست؟


سهراب آماده برای رزم
آخرین مرتبه‌ای که سهراب مرادی زیر وزنه رفت، لیگ وزنه‌برداری سال گذشته بود که این ستاره دوست‌داشتنی و افتخارآفرین کشورمان در رقابت‌های وزنه‌برداری لیگ باشگاه‌های کشور، سال گذشته روی تخته آمد و دست به وزنه شد. البته سهراب بعد از آن مسابقه باز هم از ناحیه کتف (همان کتفی که جراحی شده بود و مشکل داشت) آسیب دید و حتی این شایعه وجود داشت که او دیگر قرار است کلاً وزنه‌برداری را کنار بگذارد و به زندگی عادی خود بپردازد. اما میل به جنگندگی و عشق به وزنه‌برداری نگذاشت سهراب از زیر وزنه رفتن دست بکشد و عطای قهرمانی را به لقایش برای به‌دست آوردن سلامتی خود ببخشد. ولی او مدت زمان زیادی را در سکوت به سر برد و چراغ خاموش سرش به کار خودش گرم شد تا تحت مراقبت تیم پزشکی که درمان کتفش را تحت کنترل داشتند، ریکاوری اساسی کرده و با قدرت دوباره دست به وزنه شود. حالا سهراب بعد از اینکه خیالش از بابت درمان و ریکاوری کتفش راحت شده است، دوباره با قدرت تمریناتش را (البته بی‌سر و صدا و چراغ خاموش) در زادگاهش استان اصفهان استارت زده است. سهراب مرادی به نظر می‌رسد قصد دارد امسال برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان (کلمبیا) و تورنمنت‌های گزینشی المپیک بدنش را مهیا کرده و به رکوردهایی ایده‌آل برای بازگشت به روزهای اوج خود دست پیدا کند. او قطعاً اگر فکر بازگشت به تیم ملی را داشته باشد که این‌طور به نظر می‌رسد، در دسته وزنی المپیکی (102 کیلوگرم) باید به مصاف رقبای داخلی و خارجی خود برود. سهراب البته در دسته وزنی خود چند مدعی جوان و خوش آتیه داخلی مثل رسول معتمدی، رضا بیرالوند، پیمان جان، امیر حقوقی و...، را دارد که مطمئناً برای عبور از آنها باید برنامه‌ریزی خوبی داشته باشد. هر چند ستاره رکوردشکن وزنه‌برداری ایران همیشه مرد روزهای سخت است و کارهای بزرگ. قطعاً او در شرایط فعلی و پس از تغییرات فنی و مدیریتی صورت گرفته منتظر چراغ سبز فدراسیون و کادرفنی است تا ببیند آنها برای بازگرداندن او به تیم ملی چه برنامه‌ای مد نظر و در دستور کار دارند؟!

رستمی رکورددار بیشترین تست دوپینگ در 2 سال اخیر
شرایط کیانوش رستمی دیگر ستاره ملی‌پوش وزنه‌برداری کشورمان نیز برای بازگشت به اردوی آماده‌سازی تیم ملی تقریباً مشابه همتای خود یعنی سهراب مرادی است. البته با این تفاوت که کیانوش رستمی آسیب دیدگی خاصی نداشته و در طول یکی، دو سال اخیر هر از گاهی در اردوهای تیم ملی هم به‌صورت مقطعی حضور داشته است. ضمن اینکه به جرأت می‌توان گفت در طول 2سال اخیر رکورددار دادن تست دوپینگ به افسران آژانس بین‌المللی کنترل و مبارزه با دوپینگ (وادا) بوده است. به همین جهت خیال کیانوش و کادرفنی از این بابت راحت است. کیانوش هم مثل سهراب در این مدت سعی کرده چراغ خاموش و در خانه خودش تمریناتش را دنبال کند. او با توجه به تغییر اوزان، در شرایط فعلی فرصت طلایی برایش ایجاد شده است تا با بازگشت به دسته وزنی المپیکی 89 کیلوگرم، هم در جهانی و هم گزینشی‌های المپیک ضمن کسب افتخار و عناوین ارزشمند بین‌المللی، مسیرش را برای حضور در المپیک 2024 پاریس هموار کند.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.